Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Homofób szülők! Érdekelne,...

Homofób szülők! Érdekelne, hogy ti mit szólnátok hozzá, ha kiderülne a gyereketekről, hogy meleg?

Figyelt kérdés

Sok meleg fiatallal beszéltem már és nagyon sokan úgy gondoltak a coming outra, hogy "akkor majd biztos kitesznek" vagy valami hasonló, meg többen mondták és olvastam/láttam a youtoubeon is történeteket, hogy ilyenkor a szülők "összetörtek".


Nekem anyukám pl egy eléggé konzervatív és előítéletes tud lenni.

De amikor elmondtam neki, annyit mondott, hogy "jó", aztán megölelt és elmondta, hogy "egy szülő dolga támogatni a gyerekét" és hasonlók. A múltkor már azzal "piszkált", hogy igazán bemutathatnék neki valakit.


(Én vagyok az egyetlen gyermeke. Apukámmal meg nem tartjuk a kapcsolatot, így azt nem tudom, hogy ő hogy reagálna... Nem mintha fontos lenne.)


Valóban reális az, hogy egyes szülők kiraknák a gyereküket vagy hasonlóan drasztikusan lépnének fel, vagy hogy ezt hónapokba telne valakinek elfogadni?

Vagy ezt csak azért érzik így az emberek, mert félnek ettől?


2017. okt. 2. 18:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%
12-es. Nem rajtad függ, hogy a gyereked olyan "ratyi" legyen. Hanem attól, hogy milyen gént örököl tőled vagy párodtól. Ez ugyanis születési rendellenesség.
2017. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

Én is meleg vagyok. Jelenleg 20 éves. Emellett még van két nővérem meg egy bátyám. Tudod, ott ahol egyedüli a gyerek ott egy lelki összetörést is okozhat a szülőnek, hogy egyetlen gyereke és hát, na, meleg. Meg, hogy nem lesz vérbeli unokája. Az én szüleim nem kifejezetten homofóbok. Ők úgy vannak vele, hogy nem tagadnak ki, de nem is segítenek mindenben. (Főleg, hogy nem túlzottan, de vallásosak) Pszichés betegségnek tartsák, de elfogadnak ilyennek amilyen vagyok, még annak ellen3re is ha nem tetszik nekik ez. 17 évesen mondtam ezt el otthon, hogy mi is a szitu. Anyám sírt... Apám bezárkózott a szobájába. Próbált nem haragudni rám. Kisebbik nővérem kivolt akadva, a nagyobbiknak már rég el mondtam, a bátyám nem vette tudomásul. Nehezükre esik mái napig, de ha nem is mindenben, támogatnak. Néha tesznek sértő bejegyzéseket, de nem hibázratom őket. Nem tagadtak ki. Elfogadnak, még akkor is ha látom legbelül fáj nekik és soha nem akartak ide jutni. Nagyon csodálom őket.

Emlékszem egyszer beszélték, hogy pszichológushoz küldnek, de nem tették. De pl. jelenlegi páromat kitették családjából. Néha nálunk, néha nővérénél alszik. Anyáék azt mondták elfogadják döntésem, de rájuk ne erőltessem a barátom. Hát, ez így nem jött össze, első éjszaka miután elmondta otthon hozzánk jött. Apa kissé mérges volt, de ezt csak nekem mondta el utólag.


Sok sikert neked is!

2017. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

12-es.


Senki nem akarja, hogy a gyereke meleg legyen.

Legyen akármennyire toleráns is, azért a szülők is jól tudják, hogy ezért sok bántás érheti még később.


Igen. Ma a világ nagy részén a melegek 'helyzete' rossz.


És nagyon sajnálom, ha valakinek a szülei ennyire rosszul reagáltak. :(

2017. okt. 2. 22:26
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
"A homofób jelentése rettegés a homokostól. Itt erről nincs szó, javarészt undorodunk tőlük. De nyugi, tudom, hogy ehhez nincs jogom, manapság el kell fogadni, hogy valaki a kakilót használja. Undorító." Az persze gondolom rendben van szerinted, hogy a nőket tosszák fenékbe...
2017. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
Falra mászom a gondolattól, hogy a fiaim melegek legyenek. Ugyanakkor ha valamelyik ezzel állítana be, megölelném, megsimogatnám, úgy mint kiskorában, és ugyanúgy szeretném őt mint mindig is. Nagyon szeretem a gyerekeimet, és melegnek lenni nem bűncselekmény, csak egy szexuális irányultság.
2017. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%
Ismerős "apuka" lazán kidobta a gyerekét. Azóta sem beszél vele.
2017. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha a gyereked egy baleset miatt testi vagy szellemi fogyatékos lesz, kidobod az utcára? Csak mert te undorodsz tőlük, ha látsz egy ilyet elfordítod a fejed, sosem akarnád, hogy a gyereked olyan legyen, pedig nem tehet róla. Kitagadnád?
2017. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
7%
16# nő vagyok és szerintem az sincs rendben. Ugye nem akarsz most anatómiai órát? Undorító két férfi vagy épp több és ugyanúgy két nő vagy több. Gusztustalan. És tudod mit? Az még undorítóbb, hogy nekem már nincs jogom ezektől okádni, mert azonnal meg vagyok bélyegezve, miközben a szó jelentését sem ismeritek.
2017. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

"A homofóbia félelem, idegenkedés a homoszexualitástól, illetve a homoszexuálisoktól. Tágabb értelemben a homoszexuálisokkal szembeni ellenérzések, hátrányos megkülönböztetés általános megnevezése."


Tudálékos idióták.

2017. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2%
Nem tudom. De volt olyan nálunk például hogy amikor a gyerek apja megtudta (meglátta a vasúton) és az apa beszólt a szemét buzgeráj gyerekének hogy azonnal menjen haza akkor a buzgeráj haverjaival megkapták az embert és vonat elé dobták. És öngyilkos balesetnek nyilvánították.
2017. okt. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!