Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az oka annak ha a gyerek...

Mi az oka annak ha a gyerek eltitkolja a problémáit és fél elmondani ha valamit rosszul csinált?

Figyelt kérdés

például ha a suliban eltört valamit és előtte napokig szorongva retteg, nehezen alszik, nehogy kiderüljön.


Nem meri elmondani a problémáit, például ha bántják a suliban még neki van bűntudata, szégyene.


Mindent magába folyt, fél a büntetéstől.


2017. okt. 4. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondat és az utolsó mondat.
2017. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó de a mélyebb oka, miért van szorongása ezek miatt?
2017. okt. 4. 13:28
 3/14 Alain Delon ***** válasza:
100%
Nincs meg a bizalma a szülőben.
2017. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mélyebb ok?

A gyerek valószínűleg érzékenyebb az átlagnál, jobban megviseli, ha kiabálnak vele.

Valószínűleg azért, mert túl sokat kiabálnak vele, aránytalanul szigorú büntetést kap, rendszeresen megalázzák (hogy lehetsz ilyen hülye, stb).

Ezért is érzi úgy, hogy őt az osztálytársai is bánthatják, biztosan megérdemli, mert ő hülye, rossz, stb.

Nulla önbizalma van. És a szüleivel sincs meg a bizalmas viszony, nem érzi magát biztonságban a családja körében.

2017. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Például ha csinált valami rosszat, rendkívül megbüntették-megalázták-megszégyenítették, nem beszélgettek el vele szelíden, hogy "ezt miért nem kellene csinálni", esetleg másoknak is továbbmondták "milyen rossz ez a gyerek" és mások előtt szégyenítették meg.
2017. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Arra tippelnék, hogy a szülei úgy nevelték, hogy minden hibázásból óriási patáliát csináltak, csúnyán legorombították, szigorúan megbüntették. Kőkeményen bűntudatot neveltek bele, hogy a világ minden bajáért ő a hibás.


Az is eredményezhette, hogy ha nem kívánt gyerek volt és ezt keményen éreztették vele, sokszor a szemébe mondták.


Nem kapta meg azt az elfogadó szeretetet, hogy "akármilyen vagy, akkor is a mi gyerekünk vagy, akkor is szeretünk"; hanem mindig feltétellel szerették: "Szeretlek, ha jól viselkedsz, ha csendben vagy, de nem szeretlek, ha rosszalkodsz." Pedig a kisgyereknek pont akkor van leginkább szüksége szeretetre, amikor a leghisztisebb, legundokabb.


Sajnos kisgyerekkorban úgy el lehet cseszni a gyerek lelkét, hogy egy életen át cipelni fogja a terhet, legföljebb több év pszichológushoz járás tudja úgy-ahogy rendbe tenni.


Te ki vagy a történetben? Ha maga a gyerek, akkor hány éves vagy? Gondolom a szülő semmiképp sem. Netán egy tanár, vagy távolabbi rokon?

2017. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a gyerek, jelenleg 21 éves
2017. okt. 4. 13:58
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószinű azért mert a szülők azelőtt mindenért lehurrogták,kritizálták,lekicsinyelték azokat a dolgokat,problémákat amelyek a gyereket foglalkoztatták,bántották,így nincs meg benne a bizalom a szülei iránt és ebből kifolyólag mások iránt sem.
2017. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját élményeimről tudok beszélni.


Nagy százalékban azért, mert a szüleim kb. lelki terrorban neveltek, és minden apróságért vertek vagy üvöltöztek velem. Ha eltitkoltam, vagy ha hazudtam, nagyobb esélyem volt arra, hogy aznap ne verjenek meg... ha elmondtam őszintén rögtön, akkor is ugyanolyan verést kaptam. Nem becsülték meg az őszinteségemet.

Pont ezért kicsit belejátszott az is, hogy otthonról is folyton azt hallottam, hogy béna vagyok, lúzer, antiszociális, buta, lusta, hájas... ha más vmi miatt szekált, akkor is én kaptam, hogy biztos megvan rá az okuk vagy mekkora debil vagyok, hogy bánt, ha hülyék szekálnak (utóbbit csak akkor mondták, ha kiderült, hogy az ő idiótaságuk miatt szekálnak).

2017. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9-es válaszoló: ismerős a helyzet,csak nem értem a szülőknek mire jó az.Ha a gyerekét valaki bántja,szekálja,kitol vele még annak a másiknak a pártjára áll.Nálunk is volt ilyen eset pl.az unokanővéremet,akivel egy társaságban voltunk,meghivtam szülinapomra, az unokahúgomat viszont nem(hasonló korosztály vagyunk mindkettővel).És a szüleim erre elkezdtek kommentelni ráadásul az unokanővérem előtt mikor jött felköszönteni,hogy szóljak a Krisztinának is,hogy jöjjön el.Utána kimentem hozzájuk mondtam is nekik,hogy minek hivjam meg ő se szokott engem,ráadásul mikor összefutunk sokszor még köszönni se képes úgy el van magával-és még akkor is őt igazolták.Mert mit szól a sógorom,megjegyzem nem is a legközelebbi unokatesók vagyunk,a sógorom meg nem tudom hogy jött ide,ha szólt volna ezért valamit akkor a saját lányának is szólhatott volna forditva,hogy ő is hivjon meg engem.Ez egy régi história,de sok olyan eset volt,hogy a másik ember volt felmentve velem ellentétben,amikor nem is voltam hibás,vagy ha valamit megtettem az csak egy jogos válasz reakció volt a másik hülye húzására.Most évekkel később ők érzik magukat sértve,hogy nem fogadok el dolgokat velük kapcsolatban.
2017. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!