Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hangoztatják itt gyakori...

Miért hangoztatják itt gyakorin, hogy a szülő csak 18 éves koráig tartsa el a gyerekét, a gyerek meg azonnal költözzön el?

Figyelt kérdés
Mintha az olyan egyszerű lenne... Meg olcsó...
2017. szept. 29. 10:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj,nem kell sarkítani.


Nem azzal van a probléma, ha valakit 20+ évesen is eltartanak, amennyiben tanul, vagy fizeti a rezsit.


Az a gáz, hogy a DOLGOZÓ 28-30 éves bxsza az eget, a rezsibe egy petákot nem ad és szarik minden házimunkára, és ELVÁRJA, hogy eltartsák.

Na, az ilyennek én is ultimátumot adnék x idő után.

2017. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként tudod te, hányszor megy a gyerek MAGÁTÓL, mert szar az otthoni helyzet?


Én 21 évesen léptem le. Piszok nehéz volt, első hónapokban kb alig ettem, meg a belemet kidolgoztam, hogy felépítsem az albis életemet.

De ha nem megyek el, akkor felakasztom magam, olyan szar volt "otthon".

2017. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Lepontozhat a sok fotelharcos, elég szánalmasok vagytok!
2017. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként ez egy tipikus provokatív kérdés.
2017. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%

Mintha a szuleinek olyan egyszeru meg olcso lett volna megteremteni az egzisztenciat. Megis megtettek anno.


Egyebkent a 18 eves koraban rogton legyen onallo meg a 30+ is otthon lebzseljen ingyen kozt azert van nemi atmenet.

2017. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

hát mivel 4x írtál kommentet, téged biztos provokált :D


szerintem a szüleinknek egyszerűbb volt régen ezt megteremteni, mint nekünk a mai helyzetben

2017. szept. 29. 10:30
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

Mert itt GYK-n az ilyen válaszadók többsége 8 évesen már részmunka időben dolgozott, 15 évesen már főállásban dolgozott suli mellett, 17 évesen már elköltözött, 25 évesen meg már saját lakása volt.


Nem kell az ilyeneket komolyan venni. Sokan nagyon meg akarják mutatni, hogy ők a f@ szagyerekek, ezért aki nem nyomorog albérletben 3 idegen emberrel együtt úgy, hogy havonta 0 a megtakarítása, azt már egyből egy a szülein élősködő, dolgozni nem akaró parazitának titulálják.

Nem kell ezeket komolyan venni. Ebben a témakörben már majdnem ott tartunk, hogy egyesek a csecsemőt is elküldenék dolgozni, hogy keresse meg a pelenkájára a pénzt, ne az anyján élősködjön....

2017. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Nos, az "azonnal költözz el 18 eves korodban" az olyan hálátlan tiniknek szól, aki szerint anyu, apu hūlye, mert nem engedi el gyermekét lereszegedni, és itt nyavajog.......

Vagy azoknak, akitt xarrá vernek otthon... de azoknak más lehetősége nincs is. Nehéz elköltözni, de vagy hagyja, higy xarrá verik vagy elköltözik. Más tanács nincs.


Másik véglet, aki 25 evesen otthon lakik, és olyan provokatív kérdéseket tesz fel, mint az otthon lét minősége, vagy aki még 25-30 evesen is a szüleit hibáztatja a rossz, sikertelen élete miatt.


Én személyes vélemenyen szerint nincs baj azzal, ha valaki meg 30 évesen is otthon lakik, ha tudja mi a kötelezettsége.

Ezzel nekem akkor van problémán, es akkor meg is vetem az illetőt ha követelőzik, es céltalan élete miatt nem sikerül elköltözni.


És hát régen.... én azért bem megyek bele ebbe, mert volt akinek könnyebb volt... lásd azt, higy akik most kiadják a panelhazakat 80.000-ért/hó azok, vagy szüleik hogy jutottak hozzá.......

2017. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
"Nos, az "azonnal költözz el 18 eves korodban" az olyan hálátlan tiniknek szól, aki szerint anyu, apu hūlye, mert nem engedi el gyermekét lereszegedni, és itt nyavajog......" - és azokról a szülőkről mi legyen a vélemény, akik aljas módon visszaélnek a gyerekük anyagi kiszolgáltatottságával, és ezt kihasználva akarják ráerőszakolni a saját értékrendjüket?
2017. szept. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%
Ezt azoknak szoktuk itt mondani, akik hisztiznek, elvárásaik vannak, de tenni nem hajlandóak semmit. Tehát ők elvárják hogy 18 évesen felnőtt jogaik legyenek, de kötelességük meg maradjon egy 5 éves gyereké szintjén.
2017. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!