Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi értelme annak, ha egy...

Mi értelme annak, ha egy szülő ráerőlteti a jogsit a gyerekre?

Figyelt kérdés

Még pár éve kiírtam egy kérdést, aminek az volt a lényege, hogy a szüleim erőltetik, hogy csináljak jogsit, mit kezdjek a helyzettel.

"Hasznos" választ nem kaptam akkor, cserébe nagyon sokan írták, hogy majd később rájövök hogy hasznos, meg hogy munkához majd fog kelleni mindenképp, ehhez hasonlók.

Nos, azóta évek teltek el, már azt se tudom, hol van konkrétan a jogsim, valamelyik fiók alján hentereghet. A forgalmi vizsgám után még kb 2-szer ha vezettem, akkor is csak külön azért, mert unszoltak, hogy gyakoroljak, szóval lényegi haszna/értelme akkor se volt. Munkám van, imádom, szóval nem valami vacak állás... fel se merült, hogy van-e kocsim, annyit kérdeztek, hogy meg tudom-e oldani a bejárást reggel 8-ra. Nem érdekelte őket, hogy hogyan.

Szóval nem jött be, nem "láttam be", nem "jöttem rá", hogy ennek mi értelme volt.

Rengeteget veszekedtünk miatta, sok pénzt dobtunk ki, haszna pedig nincs, immár biztos, nem csak annyi, hogy előre úgy érzem, hogy értelmetlen, hanem már bizonyossá is vált...

De akkor komolyan, mi értelme volt? Miért tukmálták rám? Meg miért írta itt mindenki, hogy jó lesz az?

Mi értelme ráerőltetni valamit a gyerekre (vagy bárkire), amit nem akar?


2017. okt. 6. 15:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre a válasz: Egy szülő a legtöbb esetben azért erőltet bármit is a gyerekére, mert úgy véli, az előbb, vagy utóbb a hasznára lehet, de ha nem is, egy biztos, valaminek az ismerete még senkinek nem okozott kárt. Engem is sok mindenre ráerőltettek anno a szüleim, elsősorban olyan dolgokra, amihez ők értettek, mint pl a kertészkedés, állatgondozás, főzés, stb. Rengeteg időt elvett ez a fiatal koromból, ami helyett akár dolgozhattam volna valahol pénzért, vagy tanulhattam volna még egy szakmát, vagy nyelveket, mégse jut eszembe ezért neheztelni a szüleimre, vagy megkérdőjelezni a jó szándékukat, pedig a jelenlegi életemben teljesen felesleges tudásnak tűnik, hogy tudok baromfit vágni, tudnék veteményezni stb. Az élt még bármit hozhat. A tudást senki nem veheti el Tőled, az már a Te döntésed, hogy használod-e valamire, vagy sem. Később, pl ha majd lesz családod (nyilván ez is a Te döntésed) és lesznek gyermekeid, szintén előjöhet az, hogy előny, ha van jogsid és nem mindig mást kell megkérned a furikázásra. Én is kb 40 év fölött kezdtem rendszeresen vezetni, ma már el se tudnám képzelni az életemet saját autó nélkül.
2017. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
71%

Rám sajnos nem erőltették.

29 évesen csináltam meg és akkor már megvolt az első gyerekem.Aztán elváltam.Ma már nem tudnám egykönnyen megoldani az életünket autó nélkül egyedül ket gyerekkel. Kb mindennap eszembe jut,hogy mennyire jó, hogy van egy autóm és vezetek.

2017. okt. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Ezek szerint biciklivel vagy csak gyalogosan jársz. Az nem árthatott semmit, hogy legalább megtanultad, mire számíthatsz az autósoktól -gyalogosként-. Kerékpárral pedig egyenesen nyerő, ha ismered a kreszt, talán nem ütteted el magad tudatlanság folytán.


Viszont inkább azt javasolnám -ha eddig nem tetted- juss el arra a szintre, hogy tudj "nem"-et mondani. Ha már ez menni fog, akkor senki sem fog ráderőltetni semmi számodra felesleges dolgot.

2017. okt. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Kár győzködni, a kérdezőt ki ilyen ki olyan...Van aki gyereket se akar más meg igen...Aki nem akar gyereket azt se lehet meg győzni, hogy akarjon akàrmennyi cuki babával bombàzod!
2017. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
31%

Nem bírlak sajnálni. Én szeretnék jogosítványt, mert egyszerűbb az autóval boltba menni és hazahozni a cuccot + iskolába menni vele. De anya jelenleg nem tudja finanszírozni. Én meg csak hallgatom az osztálytársaimat, hogy "mennek vezetni", "Fordot kapok és nem Volvot:(" gondolhatod milyen...

Szerintem becsüld meg azt, hogy megtették érted, egyszer majd hasznos lesz

2017. okt. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!