Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy gondjaim vannak és segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok már hivatalosan (22 éves), de úgyis meg fogják tudni, mert vagy átkérem a kartonomat abba a városba, ahol élek, és akkor meg fogják kérdezni, miért, vagy elmegyek a saját háziorvosomhoz beutalóért, akkor meg szintén meg fogják kérdezni, miért megyek orvoshoz, vagy ha nem, akkor úgyis megtudják az asszisztensétől, hogy miért jártam ott (tudom, nem mondhatná el, de el fogja, ez egy ilyen falu).

Igazából nem most kezdődtek a gondok, hanem már baromi régen, csak most jutottam el oda, hogy én ezt még egy napig se bírom tovább, vagy keresek valami megoldást, vagy kinyírom magam. De a szüleim ezt nem veszik észre, mert tizennégy éves koromtól kollégiumban éltem, nyáron meg nagymamámnál voltam, aztán elköltöztem, és viszonylag ritkán járok haza. Nem szeretném, hogy megtudják, mert félek, hogy hatalmasat fognak csalódni bennem, hiszen mindig a vidám arcom mutattam nekik, azt hiszik, van egy sikeres, talpraesett lányuk, erre kiderül, hogy "kattant" vagyok; de titkolózni, hazudozni se akarok, vagy legalább is most már nem.

Valami ötlet?


2017. okt. 10. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a problémád konkrétan, amit el szeretnél mondani nekik?
2017. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Átjekentjezel oda háziorvoshoz, ahol élsz. Teljesen logikus döntés, nincs rajta semmi rendkívüli, ha megtudják a szüleid, akkor sem.
2017. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérd át a kartonodat, utána beszélj az orvossal, és ha megtudják na bumm, felnőtt ember vagy, senkinek semmi köze hozzá, majd csámcsognak rajta 3 napig, és utána jön más téma amin rágódhatnak. Magadat azért ne tedd tönkre, mert félsz a többi ember reakciójától. Essél túl rajta, úgyis 5 meg 10 év múlva is azt gondolnád hogy jajj mi lesz meg fogják tudni, addig szenvednél inkább? Vegyél erőt magadon, és kezdd el inkább a gyógyulást, mint hogy hagyd elfajulni a gondokat, vagy hogy elmenjen melletted az élet ahelyett hogy élnéd.


Mi a problémád egyébként?

2017. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát, te tudod, milyenek a szüleid. Ha igazán belegondolnak abba, hogy miről is van szó, akkor nem arra fognak jutni, hogy kattant a lányuk, hanem hogy nagyon okos és felelősségteljes, hiszen magától elment az orvoshoz. Nagyon sokan nem teszik. De persze nagyon függ attól, hogy mit gondolnak az ilyen típusú problémákról és az orvosokról.

2017. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mivel úgy se tudnám eltitkolni (legalább is én így gondoltam), ezért elmondanám nekik, hogy pszichológus vagy pszichiáter segítségét kérem, attól függ, melyikre van szükségem.

De valószínűleg inkább azt csinálom, amit az egyik válaszoló írt, kikérem a kartonom, aztán megmondom nekik, ha rákérdeznek, hogy szerettem volna táppénzre menni, de nem írt ki az itteni orvos, ezért most szeretnék átjelentkezni hozzá, hogy a jövőben, ha ilyen van, ki tudjon írni. Azért hangzik hihetetlennek a "lehetek beteg, át kellene jelentkeznem" dolog, mert vasszervezetem van, amióta elballagtam oviból, a kötelező- és alkalmassági vizsgálatokon kívül nem láttam a dokit, azt se tudom, hogy most épp ki a háziorvosom. Elég furán jönne ki, ha hirtelen a semmiből mindenféle takonykórt elkapnék, mikor még csak egy influenzát se kaptam el lassan 15 éve. Viszont levelezőn tanulok, ha azt mondanám, két nap táppénzt akartam, hogy tanuljak az egyik zh-ra, azt rögtön elhinnék.


Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 10. 22:39
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Tényleg egyszerűbb hazudni.
2017. okt. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
- Anya, apa. Gondjaim vannak és segítségre lenne szükségem.
2017. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!