Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mit szólnátok ahhoz,...

Szülők, mit szólnátok ahhoz, ha a 18 éves lányotok Oroszországba szeretne költözni a 23 éves barátjával?

Figyelt kérdés

Engednétek neki?


A barátjának már van diplomája, jó végzettsége és elegendő pénze az ott éléshez.



2017. okt. 18. 12:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
35%
Erdekes #18-ast hogy lepontoztak, pedig semmi bantot nem irt, epp ellenkezoleg, ovja a kerdezot (vagy annak a lanyat) egy nagyon is lathato problematol. Az elotte levo nagyjabol ugyanazt irta, es 100-ast kapott. Ki erti ezt? A kerdezo meg csinaljon amit akar, ugy latszik ez a bizonyos lany, ugyis csak a sajat karabol tanul, tegye hat amit kedve van, hisz mar 18 eves. Bar ugy lattam, aki ezt a valaszt adta elotte, azt szinten 0-ra pontoztak... Mi akkor a jo valasz?
2017. okt. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
95%

21: Szerintem nem az a baj, hogy óvja dolgoktól a lányt. Azt sokan leírták, hogy mik lehetnek a buktatók.

Szerintem az Oroszország proli hely kijelentés miatt lett lepontozva. Ott is vannak szuper helyek és kevésbé jók, meg nyomorúságos részek is. Mint ahogy pl. itthon is. De nyugati országokban is vannak olyan részek, ahol nem szeretnék élni.

Én mondjuk már voltam Oroszországban, úgyhogy tudom, hogy miről beszélek. Nagyvárosokban jártam és ezerszer élhetőbbek és rendezettebbek, jobbak, mint sok itthoni vagy nyugati hely.

2017. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd hazajön, ha mégse...
2017. okt. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
És miből akar hazajönni, mert gondolom nem dolgozni meg ki?
2017. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én nem repesnék az örömtől, több dolog miatt:


1. Ez nem Anglia vagy Németország. Eleve Oroszországba elég nehéz kijutni, ha valaki tartós(abb)an marad, annak még nehezebb. Munkát találni sem egyszerű, semmivel sem jobb a helyzet, mint itthon.


2. 23 évesen mit dolgozna? Gondolom pályakezdő. A fizetések Oroszországban semmivel sem jobbak, mint itthon (ezalatt az átlag orosz városokat értem), tehát a megélhetés sem egyszerű. És a 18 éves lány? Ha csak a pasi nyakáén lógna, és eltartatná magát, semmiképp sem támogatnám ebben. Egy sima érettségivel pedig ugyanúgy minimálbérrel számolhat ott is, mint itthon. A tanulás pedig nagyon drága külföldiként. Tudok erről nyilatkozni. Még egy külföldi (max fél éves) cserediákként (egyetemi programon, orosz szakon BELÜL!) is hónapokat kell kuncsorogni a vízumért úgy, hogy az egyetem intézi.


3. A két kirakatváros, Moszkva és Szentpétervár, kegyetlenül drága. Pláne most. Én Bécsben élek, és van pár ismerősöm, aki egyetemi kirándulás keretében volt kint Szentpéterváron orosz szakkal, és ők mondták, hogy jóval drágább, mint Bécs, a lakhatás (ha nem putriban akarsz lakni 3-4 szobatárssal) kegyetlen drága, pláne Moszkvában.

Az átlag orosz nagyvárosokban (Kurszk, Volgográd, Rosztov, stb.) pedig semmivel sem jobb az életszínvonal, mint Nyíregyházán, Miskolcon vagy Debrecenben például. Ilyen tekintetben nem éri meg kimenni.


Szóval eléggé fontos információ lenne, hogy mit dolgozna a srác meg mit csinálna a csaj. Mert csak úgy kimenni és szerencsét próbálni (mint ahogy sokan teszik Angliával vagy Németországgal) nem lehet, és erre a büdös életben nem kapnának soha vízumot sem. Ráadásul még a turistáknak is elengedhetetlen az alap orosz nyelvtudás, egy olyan embernek, aki meg dolgozni akar ott, pedig MUSZÁJ nagyon jó szinten beszélnie és értenie az oroszt, mert a helyiek szó szerint semmilyen idegen nyelven nem beszélnek. A fiatalok tudnak valamennyire angolul, de ők sem annyira, és nem mind. Arról nem is beszélve (a tanárnő is mesélte egyetemen, neki személyes tapasztalata), hogy akinél hallják, hogy nem orosz (anyanyelvű), annak sokszor drágábban adnak mindent. A tanárnő példaként elmesélte, hogy Szentpéterváron a múzeumba 150 rubel volt a belépő (a helyieknek), de aki nem helyi volt (és hallották a kiejtésén), annak 200 vagy 250 rubelt kellett fizetnie.


Szóval én Oroszországot 2-szer is meggondolnám.

2017. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%

Miért pont Oroszország?

Azzal tisztában vagy, hogy munka és megélhetés terén a helyzet semmivel sem jobb, mint itthon?

Moszkvában és Szentpéterváron baromi nehezen lehet állást találni, annyi a "bevándorló" (oroszok az ország más részéről, meg az egykori szovjet tagállamokból jövő emberek), vidéken szintén nehéz, a fizetések a béka segge alatt, a nagyvárosokon kívül meg katasztrofálisan le van szakadva minden.

A mai napig iszonyat sok az olyan falu, ahol még elektromosság meg vezetékes víz sincs.

Ráadásul Moszkva és Szentpétervár lassan olyan méregdrága lesz, mint Norvégia vagy Svájc. Egyik ismerősöm járt Moszkvában. Egy tök átlag, külkerületben lévő kávézóban 2 normál kávéért átszámítva 15 eurót (kb 4500 FT-ot) fizettek.

2017. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
92%

Bár gyaníthatóan sosem fogunk több információt megtudni, szeretném alátámasztani a korábban leírtakat. Már válaszoltam a kérdésre, én jelenleg tanulni vagyok az országban, és bár nem a két "fővárosban" élek, de van rálátásom a dologra. Vízum: hónapokig fingattak vele úgy, hogy az orosz oktatási minisztérium adta a soron kívüli (!!) meghívót. Ezzel sikeresen kiállítottak egy 90 napra érvényes, egyszeri belépésre jogosító vízumot, tehát itt kint újra el kellett intézni mindent, nyilván nem két fillérért. Ha a hölgy ehhez sem munkahelyet, sem tanulói jogviszonyt nem tud felmutatni, a bevándorlásiak megköszönik a részvételt, és felültetik az első budapesti gépre.

Bár az én meglátásom szerint annyira nem putri az ország, mint azt néhányan lefestették, valóban nem jobbak a viszonyok, mint otthon. Már csak azért sem, mert a volt tagállamokból áramlik az olcsó, oroszul sokszor anyanyelvi szinten beszélő munkaerő, akikkel szemben egy "nyugati", oroszul B2 szinten beszélő embernek esélye sincsen. Mindenesetre, ha van lehetősége, és nem sírja el magát a bürokráciától, én azt mondom, jöjjön csak, látni kell a világot!

2017. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
27%
Az oroszok idegennyelvekkel való viszonyát szerintem kiválóan bemutatja az, hogy a moszkvai metróban sincsen semmi, azaz semmi kiírva, nemhogy angolul, hanem egyáltalán latin betűkkel. :D
2017. okt. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%
28: miert, Londonban/Washingtonban talan ki van irva cirill betukkel? Naugye :)
2017. okt. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!