Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy képes valaki ennyire nem...

Hogy képes valaki ennyire nem tudomást venni a gyerekeiről?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, amikor 8 éves voltam, öcsém öt évvel fiatalabb nálam. Apának ezután 1-2 éven belül lett egy új kapcsolata, össze is házasodtak és már két másik gyereke is van abból a kapcsolatból. Mióta elváltak, velünk egyáltalán nem foglalkozik. Az összes kapcsolatunk annyi vele, hogy havonta egyszer beadja a gyerektartást és ha épp ott vagyunk, megkérdezi, hogy vagyunk meg hogy jól megy-e a suli. Semmi több. Általában még a szülinapunkat is elfelejti, bár engem a múltkor megköszöntött és megkérdeztem tőle, hogy miért nem érdekeljük egyáltalán. Azt mondta, neki már új családja van és mellettük van a helye. De nem értem, ettől még miért ne lehetne normális viszonyban velünk? Csak így el tudta felejteni a másik két gyerekét azért, mert lett két újabb?
2017. okt. 22. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Fogadd el, hogy nem minden ember olyan, mint amilyennek te szeretnéd. Teljesen normális, hogy az új családját jobban szereti, elvégre most abba a nőbe szerelmes, akitől a fiatalabb gyerekei vannak. Örülj, hogy fizeti a gyerektartást. És szerintem annak is örülni kéne, hogy legalább őszinte választ adott. Mások hebegnének-habognának, a te apád pedig nem kertelt.
2017. okt. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Kíváncsi vagyok, 47%-os, hogy ha az anyjáról írta volna ezeket, azt is "teljesen normálisnak" értékelnéd-e.
2017. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj kedves 1-es válaszoló, de ez nonszensz. Az ember gyereke az mindig a gyereke marad, hiába szerelmes épp egy másik nőbe...


De sajnos a férfiakat általában a farkuk irányítja. Többségük máshogy viszonyul a családhoz és a gyerekekhez, mint a nők. (Tisztelet a kivételeknek!!!)


Elhiszem, hogy fáj, hogy nem foglalkozik veletek, de legalább a gyerektartást fizeti. Az is valami. Sokan még arra sem hajlandóak...

Egyébként egy idő után a számotokra is ugyanolyan közömbös lesz, mint amilyen közönbösen ő viselkedik most veletek. Tapasztalatból mondom! Felnőtt korotokban már gondolni se fogtok rá, és nem is kell. Kapja csak vissza azt, amit ő "adott" nektek.

Majd ha bajban lesz, és nem lesz kire támaszkodnia, akkor sírhat, hogy miért nem foglalkozott veletek többet, amíg lehetősége volt rá...

2017. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg nem tud elszámolni a lelkiismeretével azóta se. Még mindig az a legegyszerűbb megoldás neki, ha inkább nem is gondol rátok. Nem valami férfias dolog nem szembenézni a dolgokkal, de hát ez van, ő ilyen. Szomorú... És nem nagyon valószínű, hogy változni fog...
2017. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Vannak ilyen emberek. Általában azok ilyenek, akiknél a gyerek anno sem tervezett volt, hanem véletlen "baleset" , vagy a nő akarta nagyon. A kötelességet teljesíti a tartasdijjal, de törődést, szeretetet már nem kell magára erőltetni. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Próbáld meg elfogadni a helyzetet
2017. okt. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Ha megnyugtat: amennyiben az új családját is elhagyja, akkor az "új" gyerekeire is pont ugyanannyira fog tojni, mint rátok.


Ez egy ilyen típus. Díszapa.

Nem érdemli a szeretetet.

2017. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Egyes, te beteg vagy.


Kérdező, ez van, apád egy féreg.

Az enyém is leszar, miota összeköltözött a mostohaanyámmal... :(

2017. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, ha tényleg érdekel, keress egy olyan alkalmat, amikor mindkét szülőd jelen van, és akkor kérdezd meg.
2017. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

A legnehezebb korban vagy, mert sem óvodás, sem általános iskolás, sem főiskolás/egyetemista korban nem érdekli a kortársaidat ennyire a családi háttered. Nekem is mondtak olyat az osztálytársaim gimis koromban a családi helyzetem miatt, hogy nem egyszer a sírás fojtogatott. A Te helyzeted még azért is nehéz, mert ismerted és valamilyen szinten kötődtél vagy most is kötődsz hozzá.

Én 33 éve semmit sem tudok az "apámról", mivel egy éves korom óta nem látogatott, amióta elvált az Anyámtól. Én sem kaptam sem tőle, sem a szüleitől soha semmit. Amit elértem az életben azt Anyukámnak és az anyai nagyszüleimnek köszönhetem. Mikor lediplomáztam a családom azt akarta, hogy hívjam meg a diplomaosztómra. Viszont én megmondtam, hogy ha több mint húsz évig nem érdekeltem, most már én sem vagyok rá kíváncsi.

2017. okt. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!