Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülői tartásdíj? Kötelességem...

Szülői tartásdíj? Kötelességem eltartani a szüleimet vagy sem?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, külföldön dolgozom, a szüleim 4 éve kiraktak otthonról, mert az iskolát választottam a munka helyett, hogy legyen szakmám (fél év kellett, hogy befejezzem a 12. évemet... nem akartam félbehagyni).

Albérletben laktam, 2 munkahelyen dolgoztam, hogy megéljek.

Volt, hogy segífettem a szüleimnek, mert hitelt hitelre halmoztak.

Azóta is zaklatnak, mindent tőlem követelnek. Most ezzel jönnek, hogy a fizetésem 50%-át köteles vagyok nekik adni.

Amúgy leszázalékoltak mindketten, évek óta nem dolgoznak. Csak a cigi meg a pia, fekszenek egész nap.

Elvileg havi jövedelmük 120 ezer (nő 80e, férfi 40e).


Sms-ben zaklatnak és fenyegetnek, hogy a bíróságra fognak juttatni, ha nem fizetek.

50% kötelező, de ők 70 ezret KÉRNEK CSAK.


2017. okt. 24. 15:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyébként kiszámolhatod precízen, adott a létminimum összege, ami tavaly 88 619 Ft / fő volt, nyugdíjas háztartás esetén ezt kell az első fő esetén 0,9-cel, a második esetén 0,65-tel megszorozni, tehát az ő 2 fő nyugdíjasból álló háztartásra 137 359 Ft.

Azt mondod, a jövedelmük 120 eFt. A bíróság tehát nagy eséllyel semmit, de ha bírónak nagyon olyanja van, akkor ezt a cc 15-20 eFt-t ítélné meg hármotokra(!), ha nincs semmi pénzzé tehető vagyonuk és abszolút munkaképtelenek. (ha meg nyugdíjas-otthonban lennének, akkor a saját nyugdíjuk és a nyugdíjas otthon havi gondozási díja közötti különbséget)

Az általad leírt paraméterekkel majdnem biztos, hogy nem fognak kapni semmit.

2017. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű a történet, cserélj számot vagy tiltsd le, hogy hívni tudjanak. Tényleg ne haragudj, hogy ezt mondom de a szüleid gyökerek. Kiraktak otthonról? És még van pofájuk? Sürgősen felejtsd el őket.
2017. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Én is így gondoltam, hogy ez azért nem teljesen így működik. Már totál elegem van az egészből.

Nem szeretném már segíteni őket, eleget segítettem azt hiszem. Minél többet adok, annál többet követelek.

Elvileg már lassan végrehajtás indul a házra is, mert nincs miből levonni a hiteleket. 3 provident hitelt kifizettem egyszerre, hogy ne vegyék el a házat. Nem tudok többet, én is szeretnék valamire jutni most már.

Számtalanszor utaltam már nekik kisebb-nagyobb összeget.

Az örökségemről lemondtam, sőt ki is fizettem nekik már a részem, mert az nekik jár...


Tudom, hogy hülye vagyok, de már befejeztem. Igazából nincs senkim, velük sem tartok kapcsolatot, csak ők zaklatnak.

Tőlem már nem számíthatnak semmire. Most is az a legnagyobb bajom, hogy ha bíróságra kerül az ügy ez miatt kell hazamennem.


A kereszt szüleim is folyton engem szapulnak, hogy "de hát a szüleid"... egy szülő nem tesz az utcára semmilyen körülmények közt sem, de mindegy..

2017. okt. 24. 19:23
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne dőlj be nekik, a szülő tartás nagyon nem így megy.

Eleve ha a szüleid elmennek téged felnyomni úgy el is zavarják őket onnan. Azért fenyegetnek mert tudják hogy fingod nincs erről az egészről, és mivel hitelük van ha esetleg később meghalnak és örökölsz akkor legjobb ha le is mondasz mindenről, mert tuti hogy mindenen hitel, hitel hátán van amit aztán még a dédunokád is fizethet majd! Ha ezzel fenyegetnek hogy kizárnak az örökségből, még így járnál a legjobban. Hagyd őket, ezek nem szülők ha már alapból tanulni nem engedtek téged hogy értelmes szakmád legyen.

2017. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha már az örökség se köt, akkor simán mondj le róluk. Akkor végképp nem vagy kötelezhető semmire. Eleget hátráltattak az életben.
2017. okt. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, nem jár amit akarnak, csak a szájuk jár. Én egy forintot nem adnék azok után amit írtál.
2017. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!