Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülő rá bízza a gyermeke...

Ha a szülő rá bízza a gyermekeire a testvérük ápolását gondozását ez tényleg olyan nagy próblémát jelent a testvér számára?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy vannak olyan testvérek akik semmiképpen sem vállalnák el testvérük ápolását gondozását ha szegény gyermek sajnos szellemileg fogyatékos ez igaz ?

Mert hát sajnos nem jut elegendő idejük egymásra szerintem ez önző dolog így visszautasítani saját testvérének a gondozását.

Természetesen nem mondom hogy állandóan szüntelenül csak mellette legyenek de azért csak családtagrol van szó nem egy idegen emberről.

Ha én nekem kellene gondozni ápolni egy ilyen testvéremet hát meg tenném nem lennék képes csak úgy magára hagyni aztán lesz ami lesz ez nagy szégyen.

Illő segíteni a szülőket is a testvért is bármekkora is a baj.

Mert mi értelme van annak akkor hogy szeretlek anya apa de hagyjál békén semmi. A család legfőképpen csak egymásra számíthatnak ezért fontos összetartónak lenni.


2017. nov. 3. 09:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%
Nem hagynam magára,de nem is en vallalnam a gondozasat,megfelelo intezmenyt keresnek neki,ami kozel van hozzám,de nekem már sajat csaladom van es ok az elsők.(es amugy nagyon nem mindegy milyen szinten fogyatekos emberrol beszelunk..)
2017. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%
"szerintem ez önző dolog így visszautasítani saját testvérének a gondozását." Szerintem meg önző dolog a világra hozni egy fogyatékos gyereket, majd hazavágni a testvérei életét mert anyu- apu m,ár nem óhajtja a kötelességét végezni, gondozni a fogyatékos gyereket akit ők hoztak erre a világra. Nem mondom hogy néha ne segítsen az ember a szüleinek ebben a helyzetben is, de ha a szülő ki akarja vonni magát a problémából, aminek ő az oka... Hát.....
2017. nov. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Értem kedves második válaszoló: azt azért én sem szeretném hogy a felelősség alól kivonják magukat az tényleg nagyon nehéz dolog lenne a gondozása a továbbiakban
2017. nov. 3. 09:34
 4/44 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem nem csak önzőség lehet az oka. 'Technikai' okai is lehetnek. Pl. ha otthon ápolok valakit egész nap, akkor mikor dolgozom, miből élek meg??? Ha az, akit ápolnom kell szakszerű ellátást igényel, vagy pl. kétszer akkor, mint én, akkor hogyan emeljem, hogyan fürdessen, honnan tudjam, stb.

Nem mindig otthon a legjobb egy betegnek. És sajnos sokszor a munka miatt nem megoldható. Hiába maradok otthon ápolni, ha utána kiraknak, meg kikapcsolják az áramot, vagy nem lesz mit ennünk.

2017. nov. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló: elhiszem igazad van.
2017. nov. 3. 09:36
 6/44 anonim ***** válasza:
99%

Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz.

Ez nem önzőség, nem önzőség kérdése.

Egy fogyatékos testvér gondozása adott esetben teljes embert kíván, ami azt jelenti, hogy a gondozónak semmi másra nem jut se ideje, se pénze.

Nem lehet családja, nem lehet munkája.

2017. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló: köszönöm szépen a válaszodat előre is. igen jól gondolod.

Nehéz dolog az ilyen de meg kell birkózni vele inkább vállalnám a gondozását vagy ha nagyon muszáj lenne Szak emberek segítségét kérném de egyáltalán nem vállalnám a magzat fejlődésének a meg állítását.

2017. nov. 3. 09:41
 8/44 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez mindenkinek a saját döntése, magánügye. De, ha valaki ezt akarja csinálni, és vállalja, akkor azt ő egxmaga vállalja. Nekünk volt súlyos beteg a családban, nagynéném a testvérét ápolta, de olyan szinten, hogy a saját gyerekeit teljesen elhanyagolta, minden pénz a testvér lakásának átalakítására ment például. A férje egy idő után ott hagyta, a 2 gyerek lényegében anya nélkül nőtt fel, soha nem volt pénzük, karácsonyi ajándékra pl nem jutott, azt mindig csak tőlünk, rokonoktól kaptak. Na, szerintem ez az önzőség, ha valaki választ és nem a saját gyerekeit választja.
2017. nov. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Hát igen ez is igaz
2017. nov. 3. 09:50
 10/44 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg az az önző, aki ragaszkodik egy súlyosan beteg magzat kihordásához. Mindenkit tönkretesz vele maga körül, legfőképpen a gyermeket, akinek sosem lesz normális, teljes értékű élete, bármennyire is próbálják ezt elhitetni. Kinek jó ez? A gyereknek biztos nem.
2017. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!