Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő-gyerek kapcsolat...

A szülő-gyerek kapcsolat alá-fölé rendelt viszony-e, és ha igen örökké az marad-e?

Figyelt kérdés

Szüleim születésem után néhány évvel elváltak és Édesapám nélkül nőttem fel. A kapcsolattartás Édesapámmal sokáig döcögős volt, voltak benne egy nagyobb szünet is, pár éve azonban már rendszeres. Nemrég átköltöztem abba a városba ahol Ő is él, hogy közelebb kerüljünk egy kicsit egymáshoz, de a viszonyunk még mindig surlódásokkal teli. Nemsokára betöltöm a 30. életévemet és igencsak nehezményezem néhány megnyilvánulását, sokszor úgy érzem mintha tizenévesként kezelne.


Milyennek kellene egy egészséges apa-fia kapcsolatnak lennie az én koromban? Hogyan kéne működnie? Hol vannak a határai a mi szerepeinknek?


Hálásan fogadnám tanácsaitokat, meglátásaitokat!



2017. nov. 4. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

normália viszonyban nem érződik és éreztetik az alá fölé rendelt viszonyt


te egy független felnőtt férfi vagy, ne hagyd hogy másképp kezeljen!

2017. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Apa-fiáról nem tudok nyilatkozni, anya-lányáról igen. Nálunk akkor szűnt meg az alá-fölé rendeltség, amikor férjhez mentem, elköltöztem, én is elkezdtem háztartást vezetni és dolgozni a fősuli mellett. Gyakorlatilag másfél év alatt történt meg mindez, 19 és 21 éves korom között, akkor voltak is nagy viták. Aztán valahogy felfogta anyukám, hogy nem baj az, ha más a véleményünk erről-arról, hiszen ha fiatalabb is vagyok, de ugyanúgy házas, dolgozó, felnőtt nő. Innentől inkább baráti a viszonyunk, ő is elkér 1-1 receptet, ha nem ismeri és én elkészítem, ő is mesél bármilyen gondjáról és ha én mesélek valamiről, ami engem érint, akkor is inkább beleképzeli magát a helyzetbe és nem felsőbbrendű hangnemben válaszol. Egy hónapon belül én is anyuka leszek, a terhességem során sem tett semmi olyan megjegyzést, hogy ő máshogy csinálta, tudja, hogy jó döntéseket hozunk a férjemmel. :) Szerintem ilyesminek kellene lennie egy felnőtt gyerek-szülő viszonynak.
2017. nov. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Részleteiben nem tudok válaszolni, mert

- nő vagyok

- bár az én szüleim is elváltak, apámmal jó maradt a kapcsolat

- nem írtál példát arra, hogy miben nyilvánul meg az alárendeltséged


De nem, nem normális, ha a szülő-gyerek kapcsolat nem fordul át a 20-as évek elején két egyenrangú fél viszonyává. (Ehhez nem kell feltétlenül elköltözni, otthon lakva is ki lehet vívni azt, hogy felnőttként kezeljék az embert.)

2017. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mindegyiket hasznosnak érzem!

(Elnézést a kései válaszomért)

2018. márc. 15. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!