Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kerülhetek gyermekottho...

Hogyan kerülhetek gyermekotthonba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15/F

Saját magamtól kérhetem hogy gyermekotthonba kerüljek ha már az iskola jelentett a gyámügynek mert nem megyek iskolába.Apa és anya elváltak anyával lakom de nagyon rossz vele a kapcsolatom mindig csak kiabáj velem.Plussz az már gondolom indok lehet hogy s nővérem hasonló évesen elkezdett lógni jómódú gimiből kirúgták és prostituccióba menekült nagyjából 6 éve volt akkor a gyámügy ránk volt szálva. Gondolom már ez is indok hogy bizonyítsa nem nevelőképes a szülő.Kérem segítsetek. Már holnap elmennék a gyámhatósághoz vagy a tegyesz hez.Új életet szeretnék kezdeni nem akarom hogy úgy járjak mint a nővérem.Kérlek kíméljetek azokkal a válaszokkal hogy a gyermekotthon sokkal rosszabb stb. Azt még megkérdezném hogy saját tárgyakat belehet e vinni pl telefont/laptopot/számítógépet. A válaszokat előre is köszönöm.



2017. nov. 8. 00:50
1 2
 1/18 anonim válasza:
54%
milyen kis humoros vagy ma
2017. nov. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Miért?
2017. nov. 8. 00:57
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Hidd el, a gyermekotthon tényleg nem leányálom. Inkább menny koleszba.
2017. nov. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

Te magad menj el a gyamugyhoz, es mondd el azt amit itt leirtal. Ha nem tudod hogy hol van, akkor az iskolaban kerdezd meg.

Es ne hallgass azokra akik le akarnak beszelni rola, mondvan azt a buta kozhelyet, amit te sem akarsz hallani, magyaran hogy a gyermetkotthon szazszor rosszabb.

En is nagyon rossz csaladban nottem fel, csoda hogy egyaltalan tul eltem. Volt egy ismerosom aki otthonba kerult, szazszor jobban jart, kapott rendesen enni, mostak ra, es nem utottek-vertek nap mint nap. Sot mikor 18 evesen kikerult, meg kezdo penzt is kapott, mert ugye a csaladi potlekot egyben odaadtak neki, amit az en anyam elivott. Aztan a gyermekotthonos ismerosom 10 ev varakozas utan tanacsi lakast is kapott, mivel "intezetis" gyerek volt, en meg azota is alberletben elek, amit alig birok kinyogni. Persze tudom, ez mar regen volt, de szerintem sem igaz az a kozhely hogy a legrosszabb csalad is jobb mint a gyermekotthon. Ezt altalaban nem azok mondjak, akik megtapasztaltak az igazan rossz csaladot.

2017. nov. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Anyád rádzárja reggel az ajtót, azért nem jársz iskolába?
2017. nov. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

De, de, menjen csak otthonba, tudja csak meg milyen az igazán rossz, amikor ellopják mindenét és nem szólhat, mert rommá verik. Tudja csak meg milyen öt másik gyerekkel együtt lakni, akik már rég elvadultak és nem biztos, hogy nem lesz közte fiú is, mert hát hely hiány van és nek mindig sikerül ketté szedni a két nemet.

Menjél csak otthonba, mert anyád kiabál veled. De tudd, hogy onnan nincs visszaút, nem gondolhatod meg magad, mert anyád is meg lesz hurcolva és nem kaphat majd vissza.

Sok sikert.

2017. nov. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Drága! Volt osztálytársam gyermekotthonos. Nem lopták el mindenét, soha nem verték. Én a helyedben ott kezdeném a dolgot, hogy járnék iskolába-mert a lógás a te hibád egyedül, nem anyukádé- de ha tarthatatlannak érzed a helyzeted, akkor tényleg fordulj te magad a gyámügyhöz. Azzal legyél tisztában hogy nem leszel jó anyagi helyzetben az otthonban, de nyugtod lesz anyudtól. Ugyanakkor: Én nem otthonba akarnék kerülni, hanem apukámhoz mennék a helyedben.
2017. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál konkrétumot azon kívül, hogy kiabál veled anyukád.Miért nem jársz suliba?Volt, hogy az én fiam is lógott akkor én is ordítottam vele.Ha nincs mit enned ha nincs ruhád vagy tényleg annyira rossz körülmények vannak csak akkor lépj.De szerintem jól gondold meg hogy tényleg olyan borzasztó e otthon?
2017. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

tegnap még a fiatalkorúak börtönébe akart menni

:D


van baj

2017. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
a te döntésed, a te életed, amúgy én sem értem miért nem jársz suliba, a gyerekotthonban is kell majd tanulnod, és ott sem biztos hogy mindenkivel kijössz majd.
2017. nov. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!