Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kerülhetek gyermekottho...

Hogyan kerülhetek gyermekotthonba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15/F

Saját magamtól kérhetem hogy gyermekotthonba kerüljek ha már az iskola jelentett a gyámügynek mert nem megyek iskolába.Apa és anya elváltak anyával lakom de nagyon rossz vele a kapcsolatom mindig csak kiabáj velem.Plussz az már gondolom indok lehet hogy s nővérem hasonló évesen elkezdett lógni jómódú gimiből kirúgták és prostituccióba menekült nagyjából 6 éve volt akkor a gyámügy ránk volt szálva. Gondolom már ez is indok hogy bizonyítsa nem nevelőképes a szülő.Kérem segítsetek. Már holnap elmennék a gyámhatósághoz vagy a tegyesz hez.Új életet szeretnék kezdeni nem akarom hogy úgy járjak mint a nővérem.Kérlek kíméljetek azokkal a válaszokkal hogy a gyermekotthon sokkal rosszabb stb. Azt még megkérdezném hogy saját tárgyakat belehet e vinni pl telefont/laptopot/számítógépet. A válaszokat előre is köszönöm.



2017. nov. 8. 00:50
1 2
 11/18 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

"tegnap még a fiatalkorúak börtönébe akart menni "


Ma meg már azért nem megy iskolába, mert el van szakadva a táskája :)

2017. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
7: egy ember szava száz ellen. Érdekes. Vajon akkor mi az igazság? Arra biztatod a másik embert, akár hazugság árán is, hogy tegye tönkre az életét, csak mert ő nem jár iskolába, az anyja meg kiabál vele? Te észnél vagy?
2017. nov. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28%
Mire biztatom? Hogy gondolkodjon? Amúgy én is belefutottam az iskolatáskás hisztizésbe... Ha ugyanaz a kérdező,hát nem komplett- Amúgy meg a több ember szava egy ellen: Nem biztos hogy annak van igaza aki hangosabban kiabál. Ettől még nem kell hazudni hogy a gyerekotthonokban más sincs csak fizikai bántalmazás meg a gyerekek meglopása...
2017. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha bántalmaznak hívd a gyámügyet, nem tudom megtetted e már, ha nem, és nem olyan a helyzet, akkor próbálj meg dolgozni, 16 éves kortól már dolgozhatsz valahol már 15... És menj koleszba.
2017. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%
A cuccaid sem a sajátjaid, gondolom, mert nem te vetted őket, hanem anyuci-apuci. Szóval ha elmész, akkor valszeg csupasz seggel.
2017. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
37%

Elolvastam a valaszok tobbseget, es elegge fel vagyok haborodva.

Mibol gondoljatok hogy egy gyerek, vagy egy kamasz jo dolgaban akar intezetbe menni? Igen, az intezetek nem wellness szallodak, ezzel mindenki tisztaban van, de azt is hagyjuk mar, hogy ott csak veresre veres meg lopas van, aminel meg a szuloi terror es bantalmazas is jobb. Egyaltalan nem jobb a szulotol elszenvedni a bantalmazast, sot sokkal vedtelenebb vagy vele szemben, mint egy intezetben ahol legalabb a tarsaidnak te is visszauthetsz - mert az anyadnak apadnak nem - es ugye panaszkodni is lehet a megfelelo helyen, mig a szuleidre hol panaszkodsz? Csak a rendorsegre mehetsz, amit ki akar a szulojevel tenni?

Nehanyan a kollegiumot tanacsoltak, de azt is fel kell fogni, hogy a kollegiumhoz is kell szuloi beleegyezes, amit bantalmazo szulok peldaul nem szoktak megadni...

Ezeket mind mind tapasztalatbol irom, mivel bantalmazott gyerekkent nottem fel. Volt a gyerekkoroban minden, alkoholista elmebeteg szulotol kezdve, veresre veresen, hanyagolason at a kihasznalasig. Es nekem is azt mondta mindenki, hogy az intezetben rosszabb dolgom lenne. Nos alig hiszem, mivel a dolog a vegen mar odaig fajult, hogy az eletunk is veszelyben volt. Pont 15 eves voltam mire mar nem birtam tovabb es elszoktem otthorol, es persze en voltam a rossz, akkor is mindenki anyamat vedte.

2017. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy itt nem verik a gyereket. Iskolakerülő és az anyja kiabál vele. Ezért akar otthonba menni. Menjen, mit bánom én.
2017. nov. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hivatalos szerveknek jelentsd ezeket. Kérj segítséget legközelebbi ilyen hivatalos emberektől..., tanároktól, igazgató, iskola"pszichológus".
2017. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!