Mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés
Most hogy elkezdtem a középiskolát anyám teljesen begőzölt, hogy nem tanulok jól. (Sajnos nem vettek fel abba a suliba ahová ő szerette volna, hogy bekerüljek, pedig mondtam neki, hogy ez lehetetlen) Ha hármast vagy annál rosszabbat hozok haza leüvölti a fejem, elveszi a telefonom és azzal fenyeget, hogy nem jöhetek haza. Napi 2 órákat tanulok de képtelenség, hogy ne kapjak rossz jegyet mert olyan gyomorgörcsöm lesz ha arra gondolok, hogy mi lesz ha rossz lesz, hogy nem tudok koncentrálni. Ezen kívűl ha megpróbálok normálisan leülni vele megbeszélni a problémáimat leüvölti a fejemet, hogy én otthon senki sem vagyok és hogy a nevem a házban az hogy kuss. A legvégén pedig el nem maradhat, hogy neki milyen szörnyű, hogy hazaér munka után és én ilyen vagyok vele. Mit csináljak, hogy megértsen?

2017. nov. 13. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, az iskolátokban is kell legyen pszichológus, gyermekvédelmi felelős, ilyesmi. Jelezd nekik a problémát.
2017. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Hát napi 2 óra tanulással ne csodálkozz, hogy ilyen gyengén muzsikálsz.
2017. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

első


Nekünk is van, de egy liberális nőcike van

Diszkós, léha fiatal nőcske, szerinted bárki odamenne hozzá jó érzéssel beszélgetni a gondjairól?


Az a baj, hogy semmi segitség nincs a mi helyzetünkben, amit fel is vállalnánk.

2017. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nekünk is van, de egy liberális nőcike van

Diszkós, léha fiatal nőcske, szerinted bárki odamenne hozzá jó érzéssel beszélgetni a gondjairól? " - hát, ami azt illeti, pont egy ilyen ember lehetne a Kérdezőnek hasznára... egy rendpárti-konzervatív valszeg azt kezdené bizonygatni, hogy mennyire igaza van az anyukájának és fogadjon csak szót neki, mert az csak a javát akarja...

Egyébként végső soron tök mindegy, a cél az lenne, hogy anyukát a Kérdezővel elküldjék a nevelési tanácsadóba... az általad említett lánynál ezt könnyen el lehet érni, egy idős konzi kicsit több rábeszélést igényelne.

2017. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Fotós kérdés. Próbáld meg elérni hogy ne üvöltdön le.
2017. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
*üvöltsön
2017. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kaszta válasza:
100%
Kedves kérdező. A szülők kialakítanak egy képet a gyerekük jövőjéről és ha nem az van akkor kiverik a balhét. Anyukám is ezt csinálta velem, de mikor rájött arra hogy én sem vagyok többre képes akkor abbahagyta. Próbálj meg beszélni vele és mond el neki hogy te mit szeretnél... 17L
2017. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehetetlen vele beszéni, mert csak leüvölt, akkor keress külső segítséget, ahogy mondták, iskolapszichológus is jó lehet. Neked is ugyanúgy jogod van hozzá, hogy a te munkád (iskola) után jól érezd magad otthon, és ne baszogassanak egyfolytában, akkor is, ha gyerek vagy. Ne hagyd, hogy az anyád mártírkodjon és saját magát hozza ki áldozatként ebből a helyzetből.


Valószínűleg mindent megteszel amit tudsz, és tanulsz, nem "kanászodsz el". Ja, és a jegyek tök sokszor semmit nem számítanak, nem azoktól leszel később sikeres, ezt az anyukádnak is látnia kéne, ha egy kicsit szétnéz. (Továbbtanulásnál nyilván fontosak lehetnek a pontok.) Abban legyél jó, amihez tehetséged van, és ami érdekel. Biztos vagyok benne, hogy anyukád sem kiemelkedő tehetség az összes létező tudományágban és szakterületen, beleértve a sportolást és az éneklést is, akkor tőled miért várja el a színötöst?

2017. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!