Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan hozzuk helyre Az...

Hogyan hozzuk helyre Az anya-lánya kapcsolatot?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok,de eléggé érett. Lebuktam, az első nagy szerelmemmel meg április környékén. Eltiltották tolem. De ezzel csak olajat a tűzre. Titkolóztam. Ezzel csak azt érték el, illetve, hogy el távolodtam tőlük. De nekik is megingott a bizalmuk felém. Hazudgálok mostanában egyre tobbet, bár ma megbeszéltük a dolgokat anyukámmal. Viszont állandóan úgy érzem, hogy mindig én vagyok a rossz és ez egyre rosszabb és rosszabb lesz. Igazából nem lehet ezt normálisan elmagyarázni. Tiltottak, úgy éreztetik velem, hogy rossz ahogy csinalom a dolgaimat, és ezzel csak a rosszat érték el.

Ja és az nekem nagyon rosszul esik, hogy megnézi szinte naponta a messenger beszélgetéseim, baratnokkel is, úgy érzem semmi magán életem nem lehet. Kérlek segítsetek ti mit tennének a helyemben?


2017. nov. 14. 23:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

13 évesen a szüleid felelőssége vagy. Nekik kell viselniük a terhét, ha bármi történik veled. És hát ismerjük a mondást, hogy az kéri a nótát, aki fizeti a prímást.


Nyilván nem saját szórakoztatásukra tiltanak el dolgoktól, emberektől, hanem mert tisztában vannak vele, hogy mi történhet, és az számukra mivel járna. Pl. gondolom, nem akarnak még unokát, főleg hogy igazából nekik kellene felnevelniük. Nem szeretnének házibulikból, árokpartról részegen összeszedni és a hányásodat mosni a ruhádból. Vagy azt, hogy rendőrök vigyenek haza, esetleg rendőrök közöljék a szüleiddel, hogy diszkóbalesetben megsérültél / meghaltál.


Nyilván a legsarkosabb példákat soroltam fel, de így talán meg tudod érteni, hogy a tetteidnek következményei vannak, és ezek a családodra is hatással vannak.


Az elvesztett bizalmat nehéz visszaszerezni, további hazudozással, titkolózással pl. sehogy nem lehet. Legyél őszinte, mondj el nekik mindent. Ha van barátod, mondd el, mutasd be, ismerjék meg. Ha el akarsz menni valahová, mondd el, hol lesz, kik lesznek ott, meddig leszel (és addig legyél). Ha akarják, legyen úgy, hogy ők elmennek érted adott időpontra.


Szóval ez ilyen, és ilyen is lesz. Ha normális kapcsolatot akarsz, akkor ez az ára.

2017. nov. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

13èves vagy! A bizalmat nem a folytonos hazudozással lehet visszaszerezni. Ha ennyivel èrettebb vagy a kortársaidnál, akkor ezt tudhatnád. Most làzadsz, semmi nem jó, anyádèk meg tök tehetetlenek ezzel, hisz csak óvni akarnak.

Az egyes egyèbkènt teljesen korrekten leírta, hogy mi is a problèmája a szüleidnek.

2017. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Dehogy vagy te érett. Akkor úgy viselkednél.
2017. nov. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igazából nem járkál nagyon sehova. Szerintem semmi rosszat nem csinálok. Nem cigizek, nem drogozok, semmi. Azzal a fiúval kapcsolatban hazudok. Azóta sokszor osszevesztunk kibekultunk, de anyáék nem tudják, hogy tartom vele a kapcsolatot. Anya meg is engedné, de apu azt mondta inkább megölné magát, nem bírná elviselni, nem léphet be senki az életembe.

Ugyanaz a fiú van még mindig a szívemben, apu azt mondta meg áprilisban h "most együtt vagy ezzel 3 hónapnál tovább úgyse tartana, osszevesznetek utána meg megint másik lenne és mire nagy leszek körbe járom a várost" De én nem olyan vagyok, aki minden jött ment el szoba áll.

2017. nov. 15. 08:17
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
" Lebuktam, az első nagy szerelmemmel meg április környékén. Eltiltották tolem." - Kérdező, ezek után azt nem értem, hogy MIÉRT akarod helyrehozni a kapcsolatot...
2017. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ha anyukáddal beszélhetsz őszintén vele beszéld meg, hogy mi van köztetek. Apukádat meg hanyagoljad, amíg fel nem nősz. Természetes, hogy vele rossz a kapcsolatod.

Olvasd el a Totem és tabu c. könyvet, és rájössz.

2017. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

13 éves KISlÁNY vagy, ne pasizz még 2-3 évig!


Megértem apádat, és ezzel a hazudozással csak azt éred el, hogy a büdös életben nem fognak benned megbízni.


Jó úton jársz felé, hogy végleg megromoljon a kapcsolatotok.

Most őszintén, ér ennyit egy fiúcska, akinek úgyis csak a puncid kellene 14-15 éves korában!? Nem.

2017. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

Persze, tudom, ő "nem olyan"... aha, egy fenét nem, egy kamaszfiú éjjel-nappal dugna, ha tehetné.


A helyükben én is eltiltanálak tőle, mert kellene a francnak, hogy 14 évesen széttedd neki (úgyis rádumál), aztán esetleg még terhes is maradj.


Egyébként érett akkor lennél, ha nem dőlnél be a szövegének, hanem pl. lepattintanád, továbbá nem hazudoznál mint a vízfolyás.

Ezzel megerősíted a szüleidben, hogy egy naiv kisgyerek vagy még.

2017. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

A dolog ordítva van éppenséggel: a Kérdező akkor lenne naív kisgyerek, ha ha behódolna kritikátlanul mások akaratának, ahelyett, hogy a sajátját érvényesítené.


Kérdező, a konfliktus-kerülő hazudozás csak egy ideig megy, és jobban se érzed magad tőle, mint láthatod. Valójában meg kell tanulnod NEM-et mondani, és a saját elképzeléseidet és érdekeidet hatékonyan képviselni.

2017. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az a furcsa, hogy apuval sokkal jobb a kapcsolatom, mint anyuval, igazából apuval úgy kB. Mindenben egyetértünk (fiuval kapcsolatban kivel) mindig mondja, hogy olyan vagyok mint, ő.

Anyától eltavolodtam, nagyon nagyon nagyon, de nem tudom miért igazából nagyon ritkán tudom őszintén ölelni. Pedig szerintem a legfontosabb ember az életemben. De valamiért mégis ezt érzem.

És nem én nem adnám oda magam a fiúnak.

2017. nov. 15. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!