Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarják hogy terhes...

Nem akarják hogy terhes legyek? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 3,5 éve leszünk együtt. Ebből két éve élünk együtt.

Mind a ketten dolgozunk, határozatlan idejű munkaviszonyban. Jelenleg albérletben élünk, de tervben van a saját lakás.

Párom 26, én 24 éves vagyok.

A szüleim szerint még korai lenne a gyermekvállalás. Szerintük még nem nőttem fel a feladathoz. Mi nagyon szeretnénk babát, próbálkozunk is.

Hogy mondjam el, ha terhes leszek? Kissé rosszul érzem magam emiatt. Nagyon jó a kapcsolatunk, de nem szeretném ha a terhesség miatt megromlana.


2017. nov. 15. 14:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

1. A gyerekvállaláshoz a szüleidnek SEMMI KÖZE!


2. Az albérlet önmagában nem gond, ha megfelelö méretü és nem godn a fizetése.


3. Gyereket csak akkor érdemes (és erkölcsileg csak akkor szabad) vállalni, ha ez anyagialg sem probléma külsö segítség nélkül sem.

2017. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Természetesen. Mind a kettőnknek - szerencsére - jó fizetése van.

Igazából várunk egy lakásra, azért vagyunk még albiban.

2017. nov. 15. 14:06
 3/28 anonim ***** válasza:
30%
Kozhely, de elobb ennel biztosabb talaj legyen a labatok alatt. Ha az en lanyom mondana azt, hogy gyereket akar az aktualis pasijatol az alberletukbe, hat en sem repulnek az oromtol.
2017. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%

Első, bár saját lakásom van de ha így gondolkozna mindenki mint te, magyarország lakossága kihalna pár éven belül.

Kérdező, ha megromlik nem a te hibád lesz, bár anyósom szerint is anno férjem túl gyerekes lesz az apasághoz, de nagyon örült a terhességemnek, imádja az unokáját, párom meg tökéletes apuka.

Szóval ha bejelentés után is húzzák a szájukat én onnantól ritkítanám velük a kapcsolatot. Ti már egy család lesztek pároddal, ha nem akarnak a családotokhoz tartozni az az ő döntésük.

De ezen ne izgulj előre, meglátod mit hoz a jövő, lehet tökre megváltozik a véleményük miután bejelented.

2017. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Lakásra várunk. :) Jövő április körül lesz költözhető.
2017. nov. 15. 14:07
 6/28 anonim ***** válasza:
99%
Felnőtt ember vagy. Nem kell a szüleidnek megfelelni. Ha terhes leszel, akkor bejelented nekik, félelem nélkül. Majd rájönnek, hogy megy ez nektek.
2017. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
12%
Na, hat akkor meg nem kell sietni. Hidd el, nem akarsz pocakosan koltozni meg rendezkedni.
2017. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

Mi az hogy mig alberlet, ne probalkozni? Akkor kihalna az emberiseg. Mindenkinek nem adatik meg de jol is lehet elni berlet ide oda. Nem ott oregednenek meg.


Szerintem orulnek majd meg ha ezt is mondtak. A tesom is orult pedig o akart hatarozottan elobb gyereket. Nem anyukadeknak szulsz. Ha feltudjatok nevelni akkor vagjatok bele.

2017. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. nov. 15. 14:10
 10/28 A kérdező kommentje:

Egyébként annak, hogy valaki albérletben él, más oka is lehet, mint az, hogy nincs elég keresete.

Egyik ismerősöm nagyon jól keres, férje is szerencsére, mindenük megvan, mégis albérletben élnek, mert lehetséges hogy egyszer külföldre költöznek és akkor ne legyen ebből gond. :)

2017. nov. 15. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!