Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a 11 éves...

Mit tennétek ha a 11 éves lányotok úgy jönne haza az iskolából hogy dacból félig felnyírta a haját?

Figyelt kérdés
Szóval ha mondjuk mindig a nőiességet nevelitek a lányotokba azt egyszer csak megsértődik rátok egy összeveszés után és a suliban egy kölcsönkért ollóval az egyik oldalon kb 1-2 mili méterre levegdossa a haját a másik oldalon hosszúra hagyja?

2017. nov. 18. 11:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

Sose nevelnék nőiességet a lányomba. valószínűleg azért, mert nem is tudom, mit kell érteni rajta. Nevelem Becsületességre, kitartásra, őszinteségre, igényességre, büszkeségre, önállóságra és hasonlókra, de nőiességre nem. A fiamat se nevelem direkt módon férfiasságra. A hajáról megkérdezném, hogy miért csinálta. Ha azért,mert régóta szeretné levágatni a hosszú haját, de én a nőiesség jegyében nem engedtem, akkor magamba néznék, és a jövőben jobban tiszteletben tartanám a személyiségét.

Ha csak kiváncsi volt, vagy viccesnek találta, megkérdezném, mennyire elégedett az eredménnyel, és szeretné-e, hogy egy fodrász kicsit igazítson a művén.

Ha el lenne keseredve, mert nem ilyennek képzelte az új frizurát, vigasztalnám, és kiszámolnám vele, mennyi idő alatt nő annyit a haja, hogy abból már valami kedvére való frizurát csináltathat.

2017. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
99%
Elvinnem egy fodraszhoz, aki csinal belole valami vallalhatot, aztan rahagynam a dolgot, ugyis megbanja elegge kb ket perc mulva. Mondjuk eleve nem "nevelnem bele a noiesseget". Egyaltalan mi a fenet jelent ez?
2017. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Egészségére. Neki kell megküzdenie a külvilág véleményével.

De "nőiességet", ahogy te érted, nem nevelnék bele. Nem kell a habos-babos, se a hosszú haj, smink... blabla ahhoz hogy nő legyen.

2017. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
Ez most a divat. *fodrasz
2017. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, ő fogja a legjobban megbánni.
2017. nov. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
Nőiesség (mi az isten az???) nevrlted volna jótan észre.
2017. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
9%
Nem érdekelne őt fogják kiröhögni, meg ő fog igazgatóit kapni. Ha ilyen nemnormális, akkor viselje is a körülményeket. Én nem viszem fodrászhoz, ilyen marad a haja míg vissza nem nő. Viszont zsebpénz telefon stb nincs.
2017. nov. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

Mi a baj az oldalt felnyírt hajjal?

Ismerek olyan csajt akinek ilyen haja van, és alsó hangon 10/10.

Ha pedig megbánja, akkor vesz a saját pénzén parókát, ennyi.

2017. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

#9

Szerintem ez nem a nőiesség, hanem a kultúrált viselkedés és ez nemtől független.

2017. nov. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%

Hát válljék egészségére. Ha úgy gondolja akkor el kell vinni egy fodrászhoz hogy igazítson rajta, de amúgy tényleg, válljon egészségére. Nekem am nem tetszik a rövid haj lányokon, még tiszta szerencse hogy nem nekem kell viselnem :)


Amúgy megkérdezném hogy miért csinálta, és most akkor jobb lett-e ezzel neki.


A nőiességre nevelés az mit jelent? Azt hogy a te nőidálodat szeresse, vagy hogy a női sztereotípiáknak tökéletesen feleljen meg? Bármi is legyen az, én nem szeretném. A fentiek mondtak jó példákat hogy mire nevelik. Ez a nem böfögünk meg ilyenek egy komolyabb hangvételű kulturáltabb társaságban alap, de bizonyos lazább hangvételű szituációkban megengedhető, de ez megint nem nőiesség.

A féloldalt vágott hajból meg lehet jókat kihozni. Azért meg ne büntessük már a gyereket mert nem a csokifagyit szeretni hanem a puncsot :D

2017. nov. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!