Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Látogatáskor a szüleimhez...

Látogatáskor a szüleimhez menjünk vagy hotelba?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a férjemmel. Egyszer már voltunk közösen meglátogatni a szüleimet (korábban vízum vagy munkahelyváltás miatt nem tudtunk) és akkor nem lett túl jó vége. Kezdjük ott, hogy 10 napot voltunk otthon és szerettünk volna valami programot csinálni, hiszen párom először jár az országban és ne csak a 400 fős kis falut lássa. Elmentünk állatkertbe, fizettük a szüleim jegyét, de a nap végére már szinte szóba sem álltunk egymással. A fő ok az volt, hogy a szüleim nagyon nem nyitottak semmi új dologra és mindenen felkapják a vizet és ordítanak. Én szerettem volna a barátaimmal is találkozni, így a 10 napból 3 délutánt rájuk szántam. Ekkor az volt a szüleim baja, hogy a családot mellőzöm.

Otthon a takarítás a tányérok elmosásából és a padló feltörléséből áll. A szőnyeg porszívózása az évente, portörlés még ritkábban. Ezért minden szőnyeg borzasztó állapotban van, mert ott esznek meg cipővel is bejárnak, a fürdő polcain évek óta lejárt termékek és rajtuk a már réteges por. A hálóban hasonló a helyzet. Volt tesómnak egy kutyája amit lusta volt nevelni, így a kutya ott végezte a dolgát, ahol épp tudta. Próbáltam úgy intézni, hogy a párom ne lássa, de egyszer mégis úgy jött oda hozzám, hogy ott a kutyasz.r a lépcsőn, szóljon anyáméknak vagy takarítsa fel? A kutya egy évet élt. Azóta egyszer voltam náluk egyedül. A tesóm beszerzett egy új kutyát, amire szintén elég hamar ráunt és ugyan az történik mint az előzővel, annyi különbséggel, hogy az előző kutya nagyjából egy helyre végezte a dolgát (lépcsőre), de a mostani tényleg mindehova. A legtöbb helyiségben szőnyeg van és amikor a kutya odapisil, akkor egy felmosót odanyomnak 5 percre majd visszarakják a lavorba aminek a vizét hetente cserélik. Plusz a kutya amikor vendég jön, akkor örömében lepisili az illetőt. Nekünk párommal csak egy szobacicánk van, de az szobatiszta és rendszeresen fésülve van, így még szőr sincs sehol sem.

Tervezünk egy közös látogatást, de gondolkozom azon, hogy inkább az 5 kilométerre lévő város egyik hotelében szállunk meg. Persze ez a szüleimnek lesz szerintük szégyen és ezért fognak kiakadni.



2017. nov. 18. 17:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%

#10


Mert a szülei és akármilyen bonyolultak, szereti őket és nyilván nem akarja megszakítani velük a kapcsolatot.

(Szegény párod! Nagyon szerethet téged, hogy ebben az őrületben részt vesz)

Konfliktusmentesen ezt nem fogod tudni megoldani, de majd megbékélnek, ne vedd a szívedre!

Egyértelmű, hogy szállodába menjetek és onnan szervezz programokat. Ha ott megjelennek a megbeszélt időben, akkor letudjátok a kötelezőt, ha nem jelennek meg, akkor programoztok kettesben. Egyszer-egyszer elmentek hozzájuk egy ebédre vagy vacsorára és kész!

2017. nov. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hotel:)
2017. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, akkor te házi cselédnek is jó vagy otthon, mikor hazalátogattál? Az milyen már, hogy ha te nem vagy otthon akkor senki sem takarít? Kedves tesód miért nem emeli fel a valagát és tesz rendet?


Szóba sem állnék a szüleim, nem hogy a házba mennék ilyen körülmények közt a barátommal. Mindenképp szálloda lenne.

2018. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!