Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható-e egy szülőtől,...

Elvárható-e egy szülőtől, hogy támogassa az egyetemista gyerekét?

Figyelt kérdés

A támogatás alatt érthető bármi, akár az is, hogy megengedik, otthon lakjon, mellette diákmunka és nem kérnek pl rezsit, de a saját dolgait állja maga, de akár az is, hogy akár 25-26 éves koráig fizetik neki az albérletet, zsebpénzt kap, nem kell dolgoznia.


Engem pl nem támogatnak otthonról rendszeresen, külön élek, dolgozom.

Karácsonyra, szülinapra kapok ajándékot, és nyilván ha nagyon komolyan megszorulnék, kisegítenének, de kb 20 éves korom óta a saját életem élem (én 13 osztályt jártam, 19 voltam, amikor érettségiztem).


Csak olyan fura olvasni néha, hogy sokan elvárják, támogassák őket akár 25-30 felett, akár a másoddiploma megszerzésében is (kicsit irigy vagyok arra, aki megteheti, de ez van), és sokak szerint ez így van rendjén, nem csak addig a gyereke, amíg kiskorú


Mit gondoltok erről?


2017. nov. 19. 13:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
61%
Nem várható el. Ettől függetlenül ha jó a család anyagi helyzete, és jó a gyerek kapcsolata a szülőkkel, simán meg lehet csinálni. De akkor sem elvárható.
2017. nov. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%
Igenis támogatom a gyermekem akkor is, ha elmúlt 18 vagy egyetemre jár. Egyszerűen azért, mert neki jelenleg a legfontosabb a tanulás, a karrier építés. Éppen elég ideje lesz melózni 40 évig.
2017. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
46%
Nem várható el. Nagyon kevés(talán kettő-három) olyan egyetemi szak van ami mellett nem lehet dolgozni. Ha a gyerek megérdemli(tehát tanul, nem csúszik éveket, nem beszél vissza, nem várja el) akkor támogatnám, más esetben nem, főleg ha azt hiszi hogy neki ez alanyi jogon jár.
2017. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Azt gondolom, hogy egy gyerek felnevelése nem addig tart, amíg az jogilag nagykorú nem lesz, hanem addig, amíg a gyereknek reálisan lehetősége lesz a saját lábára állni. Magyarul legyen egy terve, hogy milyen szakmát szeretne tanulni, tegye oda magát rendesen, és támogatnám abban, hogy ezt lehetőség szerint zavartalanul be tudja fejezni. Nem löknék ki egy 18 éves otthonról, mert nagykorú, de 30 éves "önkereső" naplopókat sem kell eltartani, csak mert a szüleinek az "kötelessége".
2017. nov. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez így, hogy elvárható, hülyeség. Hogy támogatja-e, az meg sok mindentől függ. Elvárhatja a gyerek, ha a szülő úgymond bármi áron akarta egyetemre küldeni. Tehát nem volt meg a választási lehetősége, mert a szülő ezt eldöntött tényként kezelte, de szerintem ez ritka. Az én véleményem az, hogy a család nem szűnik meg ott, hogy 18 lett a gyerekem. De én olyan családból jöttem, ahol a nagyszülők még az 50 éves anyámat is kisegítik, ha úgy alakul, vagy valami gond van. Engem is támogattak az első munkahelyem megszerzéséig. Most is, ha nagy a baj. De ez olyan, hogy nekem a születésemtől fogva tettek félre ilyesmire. Ha meg nem olyan a viszony, vagy nem megoldható, akkor nyilván mindenki úgy tervez, nem? Mármint levelező, vagy diákmeló, vagy olyan szak.
2017. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem elvárható, ha valakinek nincs rá pénze, hogy támogassa a továbbtanulásban, akkor ne vállaljon gyereket.
2017. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk én azt sem értem, hogy egy csomóan egyik napról a másikra élnek és úgy vállalnak gyereket. Aztán számukra elvárható, hogy a gyerekből se legyen több, még ha amúgy értelmi képességek alapján lehetne. Ha meg azt várom, hogy mindegy, csak menjen már a gyerekem, 18, jó, akkor már nem kell vele törődnöm, annak minek a gyerek? Megint más, ha megbeszélik, hogy diákmunka, de segít, legalább kajában. Ha meg ezért is valaki pénz kér, az nem szülő. Akkor őszintébb, ha nem vállal gyereket. Ez nem befektetés, hogy majd öregen lesz, aki rámnyitja az ajtót, de én leveszem róla a kezem, ha 18 lesz.
2017. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is elvárható.

A szülő érdeke, hogy a gyermek minél sikeresebb legyen, amihez pedig a lehető legjobb körülmények megadása szükséges.

Viszont nem csak adni kell, hanem elvárni is cserébe. Igenis támogatom, lakhat itthon, kap zsebpénz stb., viszont cserébe tanuljon jól, tanuljon nyelveket, szerezzen ösztöndíjat, gyakornokoskodjon, TDK-zzon stb.

Valamint valamiért.

2017. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
34%

Semmit nem "kell"? azon felül, hogy hozni egy ésszerű és reális döntést, hogy mi az a pont, amitől elvárás, hogy a gyerek a saját lábára álljon, legalább részben.

Én pl. itthon élek, de fizetem a rezsi részem, fizetem a kaja részem, házimunkázok, ha kell, bevásárolok még itthonra ezt-azt, néha egy-egy vacsira is meghívom a többieket. Minden egyéb költségemet pedig fedezem. Eközben spórolok ezerrel, mert vissza akarok menni még az iskolába, azalatt pedig ugyanúgy magamnak kell a fentieket állni. Erre van lehetőség.

Mindezeket amúgy közösen megbeszéltük, hogy mik a lehetőségek, én mit tudok adni, ők miben hajlandók támogatni, tehát ez egy közös döntés volt, ki kitől mit várhat el. Szerintem ez a normális.

2017. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
38%

Orvos-fogorvosi mellett elvárható, hogy még fizetősön is(mondjuk én államis voltam) a szülők álljanak mindent, mert még oda is nagyon-nagyon nehéz bejutni!!! Ha ez nekik nem jelent terhet, DE CSAK AKKOR, HA TÉNYLEG NEM JELENT NEKIK TERHET ANYAGILAG!

Én 24 éves koromig egy percet nem dolgoztam, nem volt időm rá! Még nyáron is elmentem kémia különórákra, számolással bajlódtam mindig! Komoly szakok mellett nagy áldozatot kell hozni! Jóval többet kell tanulni, mint a többi szakon! Nekem nem volt időm ilyeneken gondolkozni, hogy rezsi, kaja stb...

Általánosságban inkább az ilyen felfogás igazi paraszt családokra jellemző! Szüleim fejében soha nem fordult meg, hogy na, takarodj dolgozni, nem akarunk téged eltartani. Ez így nem ment volna. De lettem is valaki, azért tegyük hozzá!

Másoddiploma pedig teljesen felesleges a mai világban, ez inkább amolyan vallomás lenne, hogy "császtok, büfé szakot végeztem, muszáj még tanulnom"

2017. nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!