Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható-e egy szülőtől,...

Elvárható-e egy szülőtől, hogy támogassa az egyetemista gyerekét?

Figyelt kérdés

A támogatás alatt érthető bármi, akár az is, hogy megengedik, otthon lakjon, mellette diákmunka és nem kérnek pl rezsit, de a saját dolgait állja maga, de akár az is, hogy akár 25-26 éves koráig fizetik neki az albérletet, zsebpénzt kap, nem kell dolgoznia.


Engem pl nem támogatnak otthonról rendszeresen, külön élek, dolgozom.

Karácsonyra, szülinapra kapok ajándékot, és nyilván ha nagyon komolyan megszorulnék, kisegítenének, de kb 20 éves korom óta a saját életem élem (én 13 osztályt jártam, 19 voltam, amikor érettségiztem).


Csak olyan fura olvasni néha, hogy sokan elvárják, támogassák őket akár 25-30 felett, akár a másoddiploma megszerzésében is (kicsit irigy vagyok arra, aki megteheti, de ez van), és sokak szerint ez így van rendjén, nem csak addig a gyereke, amíg kiskorú


Mit gondoltok erről?


2017. nov. 19. 13:51
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem értem, hogy aki kidobja a gyerekét a 18. születésnapján, az minek vállal gyereket? - Ezt a "megengedi, hogy otthon lakjon" részhez mondom, ennyit azért a legtöbb szülő igazán megtehet, ha akar. Mert az más, ha tényleg nagyon kell a pénz, akkor kell, és akkor meg a gyerektől elvárható, hogy besegítsen, ha muszáj.

Nyilván más a helyzet, ha a gyerek vagy a szülők alkalmatlanok az együttélésre.

2017. nov. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
94%
Engem támogattak, nekik tök alap volt. Ebben benne volt, hogy otthon laktam, rezsi, érkezés, bérlet, könyvek, költőpénz. Szerintem ez ígyy normális,én is így csinálnám. Eleve nehéz szakra jártam, sokat tanultam sokszor késő estig vagy az éjszakába nyúlóan, és aludnom is kellett. Az, ha az ember szegény, és nem tudja támogatni a gyerekét, mert nincs miből az egy dolog. Az, ha meg tudná oldani, de csak azért se teszi, az felesleges proli szadizmus. Sajnos sok ilyenre van példa, csak nem értem ezeknek a szülőknek miért kellett a gyerek. A másoddiploma a meg nem fölösleges, mint írták. Nekem a szakmámra épül pl. Ha az ember valami bölcsész, művész egyéb másoddiplomát szerez, ami ugyan nem épül a munkájára, de elvégzi, mert érdekesnek tartja, az se felesleges, mert tudást ad, élvezetes. Mondjuk ekkor már dolgoztam, nem szorultam segítségre.
2017. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért dobnám ki?


Lakhat nálam, abban az esetben, ha valóban egyetemre jár, tanul és nem csak bukdácsol és 5-6 év alatt sem végez el egy 3 éves képzést.

Abban az esetben hadd ne támogassam már ki tudja, míg meddig, mikor láthatóan NINCS ESZE a főiskoláshoz, vagy csak kihasználja, hogy eltartom.


Apa támogatott mindkettőnket, kb. ugyanolyan nehézségű szakon, csak míg én elvégeztem 4 év alatt egy csúszással, addig az ikertesóm 25 és még mindig van másfél éve.

De ennyi volt, apa megmondta, neki, hogy lehet dolgozni és nem őt lehúzni, mert láthatóan NEM tanul.

2017. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vártam volna el, de igenis jólesett, hogy támogattak, és meg lett volna a véleményem arról, ha nem tudtak volna támogatni - itt a támogatás alatt legfőképp azt értem, hogy otthon lakhattam és nagy néha kisegítettek pénzzel is. Eleve olyan helyre mentem, ahol egy botrány volt az órarend... olyan diákmunkát nem nagyon lehetett találni, amivel emellett lehet úgy keresni, hogy az ember el tudjon költözni. Persze dolgoztam egyetem alatt (nem végig), de amit abból kerestem, az elment fontosabb dolgokra (ha nem otthon ettem, azt én fizettem, piperecuccok, fogorvos, bérlet, edzés), néha szórakozásra. Ösztöndíjam meg jó átlaggal is a béka popója alatt.


De így legalább tudtam rendesen a tanulásra is koncentrálni meg picit összeszedni magam, mielőtt magam tartom el.

2017. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló vagyok. Most írok másodjára, ne keverjetek a többi hansonló százalékúval, az nem én voltam.

Orvos-Fogorvos más szint...2 emelt és meg így is írd meg 80-80-ra mindkettőt.

Nagyon erős túlzás, hogy akit fizetősre vettek fel, az nem való orvosnak! Rengeteg kiváló orvos van, akit fizetősre vettek fel, majd állami lett. Ez nem ott dől el! 400 pont minimum a fizetős is. Többi szakra mondhatod ezt, ahol 1 emeltet kell megírni, hogy nem való oda, ha nem vették fel államira.

De az Orvos-Fogorvos más szint! Érted? Más szint!

Ha pedig fizetősre vették fel és a szülő nem megy bele, így járt, de gondolj abba bele, hogy ha lett volna esélyed tamogatni, mégsem tetted, akkor ne vard el azt, hogy tükörbe nézve, oregkorodra büszkén visszagondolva, hogy -igen! Ahol tudtam, támogattam, orvos lett a fiamból/lányomból-, társadalmilag, elismertséget tekintve a legmagasabb presztízsű szakma! Na ez az az érzés, amire a szülő nagyon büszke lehet! Hogy nevelt valakit, akiből lett valaki, kerül amibe kerül!


Én ahol tudom gyermekeimet támogatni fogom!


Sajnalom nagyon azokat a szülőket, akiknek nincs pénze, de nem róluk beszéltem elsősorban! Van ahol államira vették fel a srácot, szülei így sem tudtak finanszírozni. Maradt a diákhitel. Ez van.

2017. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%
35ös, se az én évfolyamomon, se a felettem lévőkön nem volt egy fizetős se. Az alattam lévőkön volt egy, és ki is bukott. Aki meg két emeltet nem tud jól megírni, annak szerintem nincs helye az orvosin, mikor ott sokkal nagyobb a tananyag mennyisége.
2017. nov. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes! Egy ember alapján ítélsz meg több száz fizetőst? Volt, akit harmadjára vettek fel, fizetősön kezdte, egyetemet simán, jó jegyekkel végezte! Ez csak egy történet a sok közül. Volt olyan, akit másodjára vettek fel, ott is pótfelvételivel, simán SUMMA CUM LAUDE! Srác agysebésznek készül!!!

Szóval fura, ha két "nagydolgozat" alapján akarják eldönteni, ki legyen orvos és ki nem. Ennyit erről! De gondolom nem vagy orvos, nem mondanál ilyen hülyeséget! Ellenpélda is rengeteg van: simán felveszik államira, majd első félévben megbukik anatómiából, négyszer egymás után és bukdácsolt össze-vissza!

De mondom, más szakokra mondhatod ezt, ahol vért se kell izzadni a bejutásért. De orvosi és fogorvosi más szint!

2017. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!