Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható-e egy szülőtől,...

Elvárható-e egy szülőtől, hogy támogassa az egyetemista gyerekét?

Figyelt kérdés

A támogatás alatt érthető bármi, akár az is, hogy megengedik, otthon lakjon, mellette diákmunka és nem kérnek pl rezsit, de a saját dolgait állja maga, de akár az is, hogy akár 25-26 éves koráig fizetik neki az albérletet, zsebpénzt kap, nem kell dolgoznia.


Engem pl nem támogatnak otthonról rendszeresen, külön élek, dolgozom.

Karácsonyra, szülinapra kapok ajándékot, és nyilván ha nagyon komolyan megszorulnék, kisegítenének, de kb 20 éves korom óta a saját életem élem (én 13 osztályt jártam, 19 voltam, amikor érettségiztem).


Csak olyan fura olvasni néha, hogy sokan elvárják, támogassák őket akár 25-30 felett, akár a másoddiploma megszerzésében is (kicsit irigy vagyok arra, aki megteheti, de ez van), és sokak szerint ez így van rendjén, nem csak addig a gyereke, amíg kiskorú


Mit gondoltok erről?


2017. nov. 19. 13:51
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Utolsó, bicskanyitogatóan fogalmazol, de komolyan.

Miért, aki "büfészakot" (nyelvész, tolmács, tanár, akármi ami humán) végez, abból nem lesz "senki"? Vagy eleve csak az lehet valaki, aki egyetemet végez?


Nem akartam közbeírni, mert a válaszok érdekelnek, de erre nem tudtam nem reagálni.

2017. nov. 19. 14:26
 12/37 anonim ***** válasza:
65%
Igazából nem olyan bonyolult ez. Ki lehet lökni a gyereket 18 évesen a csúnya nagy világba, csak akkor majd a szülő se várja el a támogatást, mikor majd neki lenne rá szüksége.
2017. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
68%
Nem az utolsó vagyok, de komolyan, szerinteg bölcsészként még el lehet helyezkedni? Vagy más ilyen büfészakkal? Te kérdezted, hogy egyetemista. Akkor most hogy jön ide, hogy kell-e diploma? Még joggal is alig lehet már munkát találni.
2017. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
94%
Bölcsészként ha tudsz nyelveket, akkor simán. Különben nem.
2017. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
88%
Még egy dolog. Nem a humán a büfészak. Hanem ahol van heti 5 órád, és utána mehetsz bulizni. Tanulni meg annyi, hogy pár könyvet átfutsz.
2017. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
46%
Két nyelv nélkül semmivel nem lehet már.. A bolti árufeltöltőnek is nyelv kell..
2017. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
66%
10es, ha valaki nem képes arra hogy bekerüljön ilyen drága szakra, annak nincs ott a helye, ilyen egyszerű. Én nem fizetnék félévente két milliót mert a gyerekem nem volt képes államira kerülni de ő orvosost akar játszani.
2017. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
35%

A kérdező kommentje:


Utolsó, bicskanyitogatóan fogalmazol, de komolyan.

Miért, aki "büfészakot" (nyelvész, tolmács, tanár, akármi ami humán) végez, abból nem lesz "senki"? Vagy eleve csak az lehet valaki, aki egyetemet végez?


De, lehet valami..de nem a diplomájával dolgozó ember. Humánnal felesleges egyetemre menni, az csak arra jó hogy még 3 évig ne kelljen dolgoznia.

2017. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

Felsőfokú angollal és felsőfokú olasszal bármelyik SSC-be felveszik, nettó 250-es kezdőbérrel.

Ez azért nem olyan rossz szerintem.

Nem beszélve arról, ha mondjuk szlovákul, csehül vagy lengyelül tud. Nyelvekkel nagyon nagyon jól lehet érvényesülni a mai világban.

2017. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk a nyelv is olyan, hogy az sem olcsó. Nálunk az egyetem fizetős a nyelvtanulás. És akkor plusz nyelvvizsga. Tehát azért csak kéne támogatni.
2017. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!