Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 11 éve élek együtt a feleségem...

11 éve élek együtt a feleségemmel 2 közös és egy a feleségem előző kapcsolatából származó gyerekkel. Ő mist 16 éves leányzó . Az apja eddig nem igen foglalkozott vele nem szállt be semmiféle közös költségbe (iskola ruhák stb)?

Figyelt kérdés

Történt a hétvégén hogy , kinnt volt náluk a lány és úgy jött haza, hogy máris költözik ki az apjához, mert mi nagyon rosszul bánunk vele, nem kap tőlünk semmit . Igaz októberben csak egy laptopot + 3 pár cipőt kapott. Az apja mostani házasságából van 2 gyerek és mint utána érdeklődtem arra megy ki az egész hogy felvehessenek valami hitelt , és ebből jelentős összeget ígért a lánynak, hogy hagyjon itt minket. Ilyenkor mi a teendő?

Amikor megállapították az általa fizetendő gyerektartást , megbeszélte a főnökével hogy csak 4 órára jelentse be , minél kevesebbet kelljen fizetnie . A tanyájuktól 200 méterre fúrtak az olajosok. Naponta fejenként 5000 forintot kaptak. A lányát is aljas módon oda jelentette be papíron. Abból sem kapott a lány semmit.



2017. nov. 20. 19:00
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:
Kicsit komplikáltabb a helyzet mert soha nem voltak férj és feleség
2017. nov. 20. 21:21
 22/60 anonim ***** válasza:
0%
igen, azt tudom, de szerintem a feleség jövedelmét nem úgy ítélnék meg, mintha egyedül nevelné azt a másik két gyereket ugyanabból a pénzből.
2017. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
100%
gyerektartásnál nem számít, hogy házasok voltak-e a szülők
2017. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
Ilyen pl hogy közös költségek, fel sem merülhet ?
2017. nov. 20. 21:25
 25/60 anonim ***** válasza:
100%

#24

Akárhogy is fog végződni, biztos, hogy a gyerektartás fizetése kevesebbe fog kerülni, mint az ilyen lány eltartása.

Menjen az apjához, ti meg tartsatok egy jó bulit, hogy megszabadultatok tőle!

2017. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:

#24

Milyen közös költségek?


Ha a feleségednek volt egy hitele, amit a házasságotok előtt kötött és nem fizeti, azért is egyedül ő felel, a te fizetésedből nem fogják vonni.

A hozott gyerek nevelésébe is beleszállhatsz, de nem vagy köteles! Arra ott van az anyja és az apja!

2017. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
0%

1. A gyerek csak akkor költözhet oda, ha a bíróság megváltoztatja a gyerekelheyezést, de ehhez az apának kell pert indítania.


2. Amíg nincs újyabb határozat, addig a régi van érvényben, és ha a lány oda menne is, attól még az apa köteles gyerektartást fizetni utána.


3. Ha netán - habár szerintem kizárt -, megváltoztatják, akkortól kezdve lennél te közeles gyerektartást fizetni, de itt csak a te nettó jövedelmed számít.


4. Viszont gyerektartást csak 18 éves korig kell fizetni, utána nem.

2017. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
81%

#27

Miért a Kérdező nettó jövedelme számít?

Nem az ő gyereke!

2017. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
38%

#27


... és nem csak 18 éves korig kell fizetni, hanem míg a nappali tanulmányait megszakítás nélkül végzi, csak ekkor már rokontartásnak nevezik.

2017. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
74%

Fura szerzetnek érzem magam. Itt mindenki pereskedne, meg a másik torkának ugrana. Én is voltam tini lány, nem is olyan nagyon régen. Volt időszakom, amikor bárhova elköltöztem volna, csak ne a szüleimmel éljek. Volt e rá okom? Akkor biztosan, de ma már abszolút nem rémlik mi, vagyis komoly probléma lehetett...

Aztán fősulin elmentem kollégiumba, majd amikor dolgozni kezdtem albérletbe (200 km-re a szüleimtől) és ma már visszasírom azokat az időket, amikor még nap mint nap együtt lehettünk, láthattuk egymást. Iszonyat jó a kapcsolatunk azóta is, szeretjük egymást, ami valószínű nem így lenne, ha akkor a szüleim azt mondják menjek isten hírével és vissza se nézzek...

Unokahúgom a nagymamámhoz bútorozott két hónapra 16 évesen, mert őt otthon nem érti meg senki.

Szerintem a legtöbb tini lány életében eljön ez a pillanat, dackorszak, amikor már csak azért sem úgy lesz, ahogy "ők" akarják. Ha menni akar, szeretettel kell elengedni és vissza fog menni, hidd el.

Addig pedig fizessétek azt a 12 ezret utána, amit apuka addig nektek adott.

Peren kívül is visszaáll a rend azt gondolom elég gyorsan.

Ha felnő és tudatosul benne, hogy miért kellett hirtelen az apjáéknak (pénz), hidd el, hogy a bele fog kifordulni és míg tőlük ismét elfordul, a ti nyakatokba fog borulni, hogy igazatok volt. Ennyi. Egyszerű a tini lélek, csak nehéz vele.

2017. nov. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!