Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 11 éve élek együtt a feleségem...

11 éve élek együtt a feleségemmel 2 közös és egy a feleségem előző kapcsolatából származó gyerekkel. Ő mist 16 éves leányzó . Az apja eddig nem igen foglalkozott vele nem szállt be semmiféle közös költségbe (iskola ruhák stb)?

Figyelt kérdés

Történt a hétvégén hogy , kinnt volt náluk a lány és úgy jött haza, hogy máris költözik ki az apjához, mert mi nagyon rosszul bánunk vele, nem kap tőlünk semmit . Igaz októberben csak egy laptopot + 3 pár cipőt kapott. Az apja mostani házasságából van 2 gyerek és mint utána érdeklődtem arra megy ki az egész hogy felvehessenek valami hitelt , és ebből jelentős összeget ígért a lánynak, hogy hagyjon itt minket. Ilyenkor mi a teendő?

Amikor megállapították az általa fizetendő gyerektartást , megbeszélte a főnökével hogy csak 4 órára jelentse be , minél kevesebbet kelljen fizetnie . A tanyájuktól 200 méterre fúrtak az olajosok. Naponta fejenként 5000 forintot kaptak. A lányát is aljas módon oda jelentette be papíron. Abból sem kapott a lány semmit.



2017. nov. 20. 19:00
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%

47. vok

39ezer tényleg kevés, mármint a hivatalnak el kell hinnie, hogy ennyi a jövedelme a kedves papának. Így viszont tényleg kérdéses az egész hercehurca. Viszont, ha csak úgy átcuccol a lányka, mindenféle papír nélkül, mert a szülők megegyeznek, akkor is lehet igényelni a CSOK-ot, bmit, hogy nincs róla papír, hogy ők nevelik a lányt?

(Mármint, akkor be lehetne bemondásra költöztetni még van 3 gyereket, 2 nagymamát, egy egész lakóparkot lehetne belőle finanszírozni... Ez már utópisztikus gondolat tőlem, nem komoly.)

Kedves Kérdező, mindenesetre feladták Nektek a leckét, ha eddig unalmas volt a hétköznap, most a lányka sikeresen felkorbácsolta az állóvizet...

2017. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:

Megérkezett ma a végzés nem ám a gyámügytől , hanem egyenesen a bíróságtól.

Indoklásban az áll hogy rengeteg a konfliktus az anyjával , és nem egyszer előfordult hogy az anyja megrángatta a haját. Én speciel 1 ilyen esetre emlékszem , amikor a kisasszony meztelen képeket posztolt magáról a facebook on. A konfliktusok száma lehet hogy magas , mivel a lelkem nem akaródzik tanulni . Ez a 7. tanítási nap amikor kint van-volt náluk de már 4 egyes befigyelt ,az el nem készített házifeladatok meg a nemtanulások miatt. Ha harc ám legyen :))))

2017. nov. 28. 15:19
 53/60 anonim ***** válasza:

51. vok:

Kedves Kérdező, tényleg kezd komolyodni a helyzet. :(


Ő a butus, jön a hisztijével, hajrángatás - miközben meg kell nézni, hogy miért is és tanulni sem ártana... Hát nem tudom, én engedném, had menjen, de sanszos az is, ha nem jön be neki az ÉLET a papánál, akkor lehet, dacból vissza se jön, onnan meg elmegy?


A feleséged inkább visszatartaná? Gondolom igen, egy anya nehezen engedi a gyerekét olyan helyre, ami nem biztos, hogy a javára válik. Nehéz ügy.


Időnként kissé cinikusnak tűnsz, lelkem, kisasszony, van neve a nevelt lányodnak - de ez legyen a legutolsó probléma. Ettől függetlenül megértem, hogy a lány felfordította a napjaitokat, dühös vagy rá.

2017. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
de milyen végzés? úgy, hogy titeket meg sem hallgattak? mi áll benne?
2017. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
Mivel nem vagyok járatos a bíroságra járásban , tényleg összekevertem a szezont a fazonnal. Egy idáző végzést kaptunk jan 31 re , valamint egy jegyzőkönyvi másolatot hogy az apja meg a lány meg egy ügyvéd kérik az áthelyezést.
2017. nov. 28. 20:17
 56/60 anonim ***** válasza:
érdekes, hogy havi 39 ezer forintból telik ügyvédre.
2017. nov. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:

51 nek.


Igen néha tényleg kissé cinikus vagyok .Ez azonban csak azért mert nem is olyan régen még a nevemre akarta íratni magát.


56. A mostani jegyzőkönyvben is 30-40000 igazolt jövedelme van. A mostani feleségének 70000 + 23000 családipótlék. Ez 133000 ft. Erre vannak 4 en. Minden héten tivornya ráadésul vadász is . Az sem olcsó éppen.

2017. nov. 28. 20:32
 58/60 A kérdező kommentje:
Most tartunk 18 egyesnél november 6 óta
2017. dec. 20. 15:43
 59/60 anonim ***** válasza:

51 vok:

a nevelt lányod maga alatt vágja a fát a nemtanulással. Bár, akinek az ígéretek elborítják az agyát, nem is csodálom, hogy minden érdekli, csak a tanulás nem.

2017. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Ha ilyen szar a kapcsolat minek erőlködtök,két év és odamegy ahova akar.. Gondolom az anyjának se ő volt fontos csak a tartás dij.
2018. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!