Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a gyereketeknek?

Ti megengednétek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves lány vagyok. Kijöttem Angliába cserediáknak egy tanévre. Na most ez igazából mint általában minden nem úgy sült el amilyennek elképzeltem. A nyelvvel küszködök, nagyon egyedül érzem magam, folyamatosan van rajtam egy ilyen nyomás, hogy nem otthon vagyok. Semmilyen szociális életet nem élek itt kint csak amikor az iskolában vagyok. A sírást már kiadtam magamból szeptemberben és októberben de még most is vannak (elég sokszor) gyenge pillanataim. Most karácsonyra hazamegyek viszont utána utazom is vissza még 5 hónapra. Már most félek a visszajöveteltől, ha belegondolok mindig sírhatnékom van. Fel akartam adni egy két hete de a szüleim azt mondták nem lehet mindig mindent az életben. Én akartam ezt akkor most már csináljam is végig. Mindent megtesznek otthonról amit csak tudnak annak érdekében, hogy itt még jobbá tegyék a kedvemet. És én sem szeretném feladni és hazamenni végleg decemberben mert tényleg eddig soha semmiben nem tartottam kint. Viszont érzem hogyha újabb 5 hónapra nem látom őket abba lelkileg belepusztulok. Arra gondoltam, hogy minden hónapban hazautaznék egy hétvégére, és akkor nem lenne folyamatos nyomás bennem és nem lennék ennyire rosszul. (most itt a pénz annyira nem játszik, mármint hogy mennyibe kerül ilyeneket ne írjatok légyszi..) Ti megengednétek a gyereketeknek hogy hazalátogasson minden hónapban egy hétvégére ha látnátok hogy tényleg rosszul van? Előre is köszi a válaszokat:)

2017. nov. 22. 15:37
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
69%

Persze, én megengedném... Viszont ha látnám, hogy az én lányom ennyire nem érzi jól magát még hónapok után sem, biztos nem küldeném vissza közel fél évre.



(Arra meg készülj fel, hogy itt most mindennek lehordanak majd a válaszolók. Kitartást!)

2017. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
16%
Nem, 17 evesen mar nagy lany vagy.
2017. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha a pénz nem probléma, gond nélkül ki tudja magának fizetni az utat haza és vissza, akkor semmi kifogásom nem lenne ez ellen.
2017. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
84%
Én jobban aggódnék, ha havonta repkedne, mintha nem látnám 5 hónapig személyesen. És egyébként is úgy vélem, hogy ha ilyen gyakran hazajönne, azzal pont a beilleszkedést nehezítené meg magának.
2017. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy egy hétvége fogja a beilleszkedésemet gátolni. A közérzetem 100x jobb lenne, szoval sokkal szívesebben járnék iskolába is itt.
2017. nov. 22. 15:46
 6/39 anonim ***** válasza:
84%
Persze megengedném ha így könnyebb. Meg.nekem is hiányozna a gyerekem örülnék ha látnám. Hosszú ez az idő olyan helyen ahol nem jó lenni. Megértelek én egyszer.egy 2 hetes nyáro táborbam szenvedtem így. Próbáld megneszélni velük, mond el mit érzel. Ha.végig csinálod koncemtrálj a tanulásra, keress valami elfoglaltságot ami leköt és eltereli a figyelmed talán úgy könnyebb lesz.
2017. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
38%

Nincs gyermekem még, de sok tényezőtől függ, hogy reagálnék. Ha a kinti cserediákos tanév pénzbe kerülne, amit már kifizettem, akkor nagy a valószínűsége, hogy nem engedném meg, hogy félbeszakítsa. Ha viszont ingyenes a cserediákoskodása, akkor viszont megengedném neki, hogy félbehagyja.


Amúgy meg senki sem pusztul bele ha nem látja a szüleit 5 hónapra... Maholnap felnőtt vagy, szóval ideje lenne egy kis önállóság 17 évesen. ;)


28/F

2017. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
59%

Egyszer már nyávogtál erről kb. ugyanekkora terjedelemben.


Igazuk van, csináld végig, vagy a munkát is otthagyod két hónap után?

2017. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj nálad hogy a pénz nem játszik.Azért adsz fel mindent mert tudod hogy úgyis kifizetnek bármilyen hülyeséget amit kitalálsz legközelebb.
2017. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
55%
Szerintem nem éri meg, minden hónapban haza repülj. Gondolj bele, így legalább tanulsz egy kis önállóságot, és ha problémával állsz szemben, megtanulod egyedül megoldani. Emellett próbálj meg barátkozni, még akkor is, ha szenvedsz kicsit a nyelvvel, így tanulsz meg a legjobban és a legegyszerűbben helyesen kommunikálni.
2017. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!