Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gerinctelen dolog sajnálni a...

Gerinctelen dolog sajnálni a pénzt a saját gyerekünktől?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdést olvastam, és meglepődtem, hogy vannak olyan emberek, akik alig költenek valamit a gyerekükre, miközben gond nélkül megtehetnék.

Szerintem ezzel azért jelzik a gyereknek mennyire értékes, hogy még az apróságokat sem érdemli meg.

Persze lehet mondani, hogy a gyerek örüljön, ha ételt kap és otthon, de párkapcsolatok terén érdekes módon sokkal elfogadottabb, sőt szinte alap, hogy a gazdagabb rengeteg pénzt kiszórjon a párjára. Nem akarok általánosítani, de általában a pasi költ a nőre, és nem fordítva :)


Gyerekkoromban én sem kaptam szinte semmit. Nincs ezzel semmi bajom sem, mert a szüleim sem költöttek magukra. Ránk azért többet költöttek, mint magukra, és így nézve azért már teljesen más a helyzet.

Félretettek egy csomó pénzt, és nem elnyaralgatták, mint más kedves szülők, akik fajtájával gyakran találkozni az oldalon.

Nos ezek az emberek szintén nem költenek semmit sem a gyerekeikre, de közben ők elmennek évente többször is külföldre nyaralgatni, és ami szerintük helyes, arra simán kiadják a pénzt.


Lehet jönni azzal, hogy a gyerek megtanul spórolni. Oké, a gyereket azzal is nevelhetjük, tanulásra foghatjuk, ha minden nap összeverjük. Lehet jó tanuló lesz, de azt is meg kell néznünk mit okoztunk pluszba.


Egyszerűen én nem tudom felfogni hogy lehetnek egyesek ilyen önzőek. Szülnek gyereket, azért hogy valaki végiglesse a fényűzésüket? Ennél egyszerűbb módon is tudnák jelezni a felsőbbrendűségüket, például ehetnének drága kajákat hajléktalanok előtt.


Ha lesz nekem gyerekem, persze én sem fogok elhalmozni minden szarral, csak a fontos dolgokkal. Magyarul olyan cuccokat veszek majd neki, aminek értéke van, és amit kitud használni.


2017. nov. 23. 11:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%

Ha "sajnalja" az az. De ha csak siman nem vesz meg neki minden szuksegtelen szart amit megkivan, az teljesen mas dolog.

Nem fogok megvenni minden akar filleres kacatot is amire nincs szuksege, csak epp latta valami hulye reklamban, de ugyanakkor havi tobbtizezret teszek felre a gyerek jovendo iskolaztatasara peldaul.

2017. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

8.: Nem neveltem fel 2 gyereket, és nagy valószínűséggel nem is fogok! Legalább is most így gondolom, hogy később mi lesz, azt nem tudom! Ha lesz sok pénzem esetleg, és már kiélveztem az élet minden örömét, akkor lehet elfogok gondolkodni családalapításon.

Tiszteletre méltó dolog a gyereknevelés, és látom jó szülő vagy. Nem sajnálok én semmit sem a szülőktől, mindenkinek kell pihenés, de félreértettél, és szerintem itt mások is.

Nem arra gondolok, hogy elkényeztetem a gyereket, hanem a valós igények kiszolgálását!

Például ott van a converse cipő. Mégis minek? Egy normális minőségi cipő, ami nem teszi tönkre a lábát, oszt cső...

Nem erről van szó, hanem hogyha tudom, hogy a gyerek szeret játszani, akkor összerakok neki egy jó gépet, amivel tudja futtatni a mostani játékokat, vagy akkor is kapjon gépet, ha mondjuk a vlogolás a hobbija. Esetleg ha biciklizni szeret, erdőben csapatni, akkor veszek egy rendes bicajt, nem a tescos 30 ezres életveszélyes bicajt kapja meg.

Ha szülő lennék én dönteném el, hogy mi a fontos neki!

Ért a mobilokhoz, programokat ír rajta, akkor miért ne kapja meg a legújabb iphone-t, ha van rá pénzem? De ha csak a facebook-ra használja, és angry birds-re, akkor jó neki az olcsóbb mobil is.

2017. nov. 23. 12:12
 13/29 A kérdező kommentje:
*Nem arra gondolok, hogy elkényeztetem a gyereket, hanem hogy kiszolgálom a valós igényeit.
2017. nov. 23. 12:15
 14/29 anonim ***** válasza:
55%

"Félretettek egy csomó pénzt, és nem elnyaralgatták, mint más kedves szülők, akik fajtájával gyakran találkozni az oldalon."


Hát tudod, mi is olyan fajta kedves szülők voltunk, akik szerettek nyaralgatni. Bizony, egész évben, 11 hónapi kemény munka után, ezt a hónapot vártuk, amikor lazíthatunk, feltöltődhetünk. Sajnos, nem tettük félre a pénzt, illetve dehogy nem, a nyaralásra gyűjtöttünk.


Mert úgy gondoltuk, hogy az élet akkor szép ha éljük. Ha csak gürcölünk, és gyűjtögetünk, akkor megette a fene.


És fogózz meg, a gyerekünk is egész évben várta a nyaralást. A mai napig elérzékenyülve nézegeti az akkori fotókat, pedig már jóval túl van a harmincon.


Sosem mondta, hogy inkább félretenni kellett volna, mint elnyaralgatni.

2017. nov. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Bicajról jut eszembe. Kb. 10 éve az egyik haverom kapott a mamájától több mint fél millió forintot biciklire. Vett is egy downhill kerékpárt, és elég rendesen ki is használta. Akkor ez kidobott pénz volt, vagy értelmes dolog, ami élményt adott a srácnak, és hozzátett valamit az életéhez?

Ha elissza, elcigizi, ruhákra költi ezt a pénzt, az csak elvesz valamit az életéből. Bár még így is sokan úgy gondolták, hogy elszórta a pénzt, és a mamája hülye.

2017. nov. 23. 12:25
 16/29 A kérdező kommentje:

14.: Kiragadsz egy példát. Nincs ezzel sem baj, ha a gyereknek is tetszik a nyaralás.

Nyilván nálatok ez jelenti az örömöt, csináljátok csak, jó pihenést a közelgő nyaraláshoz!


De ha a gyereknek másra lenne szüksége, szeretne mondjuk egy rendes számítógépet, amivel eltölthetné normális minőségben az idejét, akkor is elcibálnátok nyaralni?

2017. nov. 23. 12:31
 17/29 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, azért te el vagy tévedve egy kicsit. Történetesen az én gyerekeim is "csapatták" biciklivel, hegyoldalon, mindenfelé, raktunk össze megfelelő bicajt, messze nem került félmillióba. Az egyik már végzett informatikus, ő sem kapott legújabb iphone-t, nem is igényelte, ugyanis fölöslegesnek tartja. Most sem azt használ.:-) Az összes laptopunkat ő választotta ki és turbózta fel, ő rakta össze az asztali pc-t is, amin időnként játszanak a kisebbek, minden tökéletesen megy rajta, úgy 30%-40%-kal kevesebből kihozta, mintha boltban veszünk gamer gépet. Arra én is azt mondtam volna, hogy nem, így viszont, hogy utánajártak, raktak bele a saját pénzükből is, leokéztam.

Amúgy jó duma lett volna, ha nincs rálátásom a dolgokra, de nem volt szerencséd.:-) Ha ilyenek miatt gerincteleneztél le szülőket, hogy a gyermekcse indokolatlan igényeit nem elégítik ki, ő pedig semmit nem tesz azért, hogy kompromisszumos megoldásra jussanak, akkor nincs igazad.

2017. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
54%

Az enyémek is ilyenek voltak.

Már ott kezdődött, hogy a házról lespórolták a második gyerekszobát, így egy szobában voltam 10-en akárhány évig az idősebb fiú tesómmal.

Aztán ha nekem ruha kellett, akkor irány a kínai. Egyszerre csak egy ruhadarabot kaphattam, ha több tetszett választanom kellett. Mindig a legolcsóbbat vették meg, pl kaptam egy pulóvert, kimostuk kétszer aztán szarrá bolyhosodott. Ha nekik kellett ruha akkor márkabolt, amit a szemük szájuk megkívánt.

Nekem a turkálós, de új cipőért sajnáltak kiadni 1000 Ft-ot, de apámnak 40.000-ért nem volt sok a kabát.

Iskolatáskát nem kaptam meg 3000 Ft-ért, mert lesz az olcsóbban is és nem ér az annyit. 500 Ft-os használt könyv sem ért annyit, meg ami nekem kellett az alapból semmi nem ért annyit.

Ők szórakozgattak, vásárolgattak, éttermeztek stb, engem meg bezártak a házba.

Mindenből a legeslegolcsóbbat és legeslegócskábbat kaptam, pl laptopból is. Fél évet se működött rendesen, és én voltam a hálátlan.

Apám a kaját is sajnálta tőlem, ezt nem részletezem, mert nagyon hosszú lenne, legyen elég annyi, hogy pl el kellett kísérnem egy messzi városba, reggel 6-kor már indultunk, délután 5 körül értünk haza, és egész nap nem ettünk, mert sajnálta tőlem, és inkább ő se evett, azt mondogatta egész nap, hogy ő nem éhes, holott egy zabagép, állandóan eszik.

2017. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
57%

Amit leírsz, abban is meg kell találni a mértéket.

Ha nem telik rá, akármennyire hasznos lesz, akkor sem vennék a gyereknek többszázezres gépet csak azért, hogy a játékokat tudja rajta futtatni. Vagy ha telne rá, de csak akkor, ha magamtól vagy a páromtól vonnék meg miatta mindent.

Plusz az sem mindegy, hány hobbija van a gyereknek, és azokra mit kér. Ha programozik is és erdőben bicajozik is és stb. ... hát azt 2 átlagfizuból sem lehetne kivitelezni.

Néha el kell dönteni, hogy amire a gyerek vágyik, mennyire fontos és szükséges. Nyilván ilyen pár száz, ezer Ft-os tételeken (könyv, illatos tusfürdő stb.), ha nem minden héten nyafog vmiért, b.akodni, csak mert a szülő szerint fölösleges, elég fillérb...ó dolog... de azt is meg kell tanulnia, hogy nem kaphat meg mindent, amit kiejt a kicsi száján. Akkor sem, ha szerinte hasznos lenne. Akit amúgy érdekel vmi, az szarabb minőségű dolgon is meg tudja tanulni. Nyilván ha bicikli kell neki, nem Hongkongalsóról rendeljük az ebayről meg ha edzésre kell a cipő, nem a kínaiban vesszük meg ezresért, amiben 2 nap múlva kibicsaklik a lába. De pl. csak azért, mert szeret CS-zni, nem veszek neki többszázezres gamer gépet. Mert a legtöbb családnál jobb helye is van annak a pénznek.

2017. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk valós szükségletként emlegetni az iPhone-t nekem, így közel 30 évesen vicces :D Ha azt mondod, hogy a telefon, azt oké, aláírom, de én nem gondolom, hogy egy tininek valós szükséglete lenne egy többszázezres teló. Na mindegy.


Mindemellett valóban nem ugyanaz, hogy nem veszünk meg minden szart, amit kiejt a gyerek a száján, vagy hogy nem kap soha semmi normálisat, meg mindenre megy a szájhúzás. Pl. volt olyan ismerősöm, akinek az anyja mindig konkrétan cirkuszolt és hisztizett, ha a gyereknek új cipőt kellett venni, mert kinőtte/elnyűtte, vagy ha kinőtte a ruháit stb. Közben én voltam náluk többször, a saját szememmel láttam a kb. 46 pár tűsarkút (igen, biztos mind a 46 valós szükséglet volt, hogyne), a rahedli táskát, meg amúgy sokat költöttek nagyon, csak valahogy mindig a gyerekre sajnálták.


Pár hete a gyerekvállalás kategóriában láttam egy kérdést, hogy ki mit vesz a gyereknek karácsonyra és mennyiért. Sokan írtak ilyen 20 ezer körüli összeget, vagy magasabbat is, de nem hülyeségekre, hanem olyan ajándékokra, hogy bicaj, Lego, kicsiknek Lego Duplo (ezekből ugye minimum 15 ezer egy olyan szett, amiben nem csak 10 db kocka van, és építeni is lehet valamit belőle). Erre írta egy anyuka, hogy milyen rossz volt olvasni a válaszokat, mert neki csak 2-3 ezer van ajándékra, de az ő lányának ennyi elég is, viszont ő akkor se költene rá többet, ha tehetné, mert ne kapjon már meg mindent. (Most tekintsünk el attól, hogy 90%, hogy ezt keserűségből mondta, és igenis megvenné a gyereknek, ha megtehetné, induljunk ki abból, amit leírt).

Ha valóban így gondolkodik, az gáz szerintem. Tehát állítása szerint hiába lenne tele pénzzel, az ő gyereke nem kaphatna jobb minőségű, hasznos játékokat, mert azok drágák, és nehogymár ennyiért vegyünk valamit a gyereknek. Nem lehetne bicaja, görkorija, Legója, kamaszkorában esetleg laptopja (akár a tanuláshoz is), mert ő nem költ rá. És nem mindennapi ajándékokról van szó, hanem karácsonyról, ami egyszer van egy évben. És sokan úgy mondanak ezekre az amúgy teljesen ésszerű dolgokra nemet, hogy anyucinak ott a BMW a ház előtt, meg a 400 ezres laptop, és a legújabb iPhone, hogy legyen min gyakorizni. A kérdező szerintem erről a szarrágó hozzáállásról beszélt. És itt hangsúlyoznám, hogy NEM arról van szó, ha valaki nem teheti meg. Az egy másik helyzet, és valószínűleg ő maga is sajnálja. Arról van szó, amikor megtehetné, de nem, mert csak, közben magára meg szórja.

30N (egy kislány anyukája)

2017. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!