Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gerinctelen dolog sajnálni a...

Gerinctelen dolog sajnálni a pénzt a saját gyerekünktől?

Figyelt kérdés

Elég sok kérdést olvastam, és meglepődtem, hogy vannak olyan emberek, akik alig költenek valamit a gyerekükre, miközben gond nélkül megtehetnék.

Szerintem ezzel azért jelzik a gyereknek mennyire értékes, hogy még az apróságokat sem érdemli meg.

Persze lehet mondani, hogy a gyerek örüljön, ha ételt kap és otthon, de párkapcsolatok terén érdekes módon sokkal elfogadottabb, sőt szinte alap, hogy a gazdagabb rengeteg pénzt kiszórjon a párjára. Nem akarok általánosítani, de általában a pasi költ a nőre, és nem fordítva :)


Gyerekkoromban én sem kaptam szinte semmit. Nincs ezzel semmi bajom sem, mert a szüleim sem költöttek magukra. Ránk azért többet költöttek, mint magukra, és így nézve azért már teljesen más a helyzet.

Félretettek egy csomó pénzt, és nem elnyaralgatták, mint más kedves szülők, akik fajtájával gyakran találkozni az oldalon.

Nos ezek az emberek szintén nem költenek semmit sem a gyerekeikre, de közben ők elmennek évente többször is külföldre nyaralgatni, és ami szerintük helyes, arra simán kiadják a pénzt.


Lehet jönni azzal, hogy a gyerek megtanul spórolni. Oké, a gyereket azzal is nevelhetjük, tanulásra foghatjuk, ha minden nap összeverjük. Lehet jó tanuló lesz, de azt is meg kell néznünk mit okoztunk pluszba.


Egyszerűen én nem tudom felfogni hogy lehetnek egyesek ilyen önzőek. Szülnek gyereket, azért hogy valaki végiglesse a fényűzésüket? Ennél egyszerűbb módon is tudnák jelezni a felsőbbrendűségüket, például ehetnének drága kajákat hajléktalanok előtt.


Ha lesz nekem gyerekem, persze én sem fogok elhalmozni minden szarral, csak a fontos dolgokkal. Magyarul olyan cuccokat veszek majd neki, aminek értéke van, és amit kitud használni.


2017. nov. 23. 11:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
44%

"Kiragadsz egy példát."


Nem ragadtam ki egy példát, csak végigolvastam a kérdésed, és erre a mondatodra felfigyeltem.


"De ha a gyereknek másra lenne szüksége, szeretne mondjuk egy rendes számítógépet, amivel eltölthetné normális minőségben az idejét, akkor is elcibálnátok nyaralni?"


Mostmár kiváncsi lennék hány éves vagy.


Ha még gyerek, hát istenem, rosszul esik, hogy másnak van, neked nincs. Majd felnősz, és rájössz, hogy a világ márcsak ilyen. Mindig lesz valaki, akinek több van, mint neked. Megtanulod kezelni ezt, és majd igyekszel, hogy neked is legyen.


Ha fiatal felnőtt vagy, azt mondom, hogy a mi családunkban a minőségi időt, ami fontos mindannyiunknak, nem a számítógép elött töltjük, hanem együtt. Egyszer majd megérted.

2017. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
64%

16-os válaszodra, kérdező:

ha a kettő közül csak az egyikre van pénz, és a gép, amije van a gyereknek, használható arra, amire szüksége van (a WOW-ozás nem létszükséglet), ott azért elég szarul lehetett nevelve a gyerek, ha a közös családi nyaralást elcibálásnak éli meg. Plusz azért a nyaralásból nemcsak a kölöknek van haszna, hanem bizony anyu-apunak is, akik annyi végigdolgozott hónap után megérdemelnek egy kis kikapcsolódást. Vagy azért, mert őnagysága gamer gépet akar, anyu-apu ne menjen el kikapcsolódni soha? Aztán akkor meg az a baj, ha anyu-apu ideges a pihenés hiánya miatt, és ingerült a gyerekkel...

2017. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

17.: Attól, hogy a gyerekeid nem tudják kihasználni az olcsóbb laptopot sem, vagy a legújabb iphone-t, még mások lehet kihasználják. Nem ti vagytok a világ közepe, ne magatokhoz mérj mindent.

Meg mi az, hogy indokolatlan igény? Ne te döntsd már el mi az indokolt igény, és mi nem az.

Írtam fentebb, hogy downhill bicajt vett, és azt használta ki. Bocsi, de azt hiszed minden gyerek csak annyira tud biciklizni, mint a te gyerekeid? Gurulgatni az erdőben? Egyeseknek sokkal nagyobb térre van szüksége. Ha már ennyire van rálátásod a dolgokra linkelj már nekem egy downhill biciklit, ami messze nem fél millióba kerül! Nem vagyok ezzel a stílussal tisztába, de kb. 700-800 ezerbe kerülhet a legalapabb, ami egyáltalán biztonságosan használható.


Persze nem azt mondom, hogy mindenki biztosítson mindenféle igényt.

Egyszerűen arról van szó, hogyha valaki étterembe jár, nyaralgat, drága autót vesz, elkölt magára havi szinten 200 ezer forintot, akkor ne sajnáljon már a gyerekétől egy jobb minőségű ruházatot. Egy konkrét példát mondok, amivel én ki lennék békülve: a szülő elkölt a szórakozására havi szinten 100 ezret, akkor a gyerekének is illene adni mondjuk havi 10 ezret, aztán a gyerek vagy elszórja hülyeségre, vagy meg összegyűjti és spórol valami értelmes dologra.


Ezeket azért írom, mert sok értelmes rendes szülő rögtön magára vette a dolgokat. Titeket nem támadlak. Ha dolgoztok kőkeményen, megküzdötök a pénzért, annak egy részét jogosan költitek el magatokra. Én az extrémebb esetekre gondolok, amik az átlag ember életében ritkák, de a "felső" körökben annál gyakoribbak.

2017. nov. 23. 13:30
 24/29 A kérdező kommentje:

Próbálom jobban megfogalmazni. Szóval én valamiféle arányra gondolok. Nem arra, hogy mindent biztosítsunk a gyerekeknek. Ha nincs pénze családnak, vagy szülők sem költenek magukra sem, akkor teljesen rendben van, ha a gyerek is csak a létszükségletet kapja meg.

Nem azt mondom, hogy minden gyereknek alanyi jogon jár 400 ezer forintos gamer gép, és 1 millió forintos dh bicaj, de ha a szülők csakúgy vesznek maguknak egy jachtot 30 millióért, akkor szerintem igenis gerinctelenség sajnálni a gyerektől az előbbi dolgokat.


Még egyszer leírom, számomra az arányokon van a lényeg! Ne menjen az elszórt pénzt 100%-a a szülőkre. Szerintem ha 10%-ot kap belőle a gyerek, az már elfogadható. És itt nem arra gondolok, hogy vesznek a szülők egy ingatlant befektetésként, és akkor a gyerek is kapjon valamit, ez csak az elherdált pénzre vonatkozik.

2017. nov. 23. 14:02
 25/29 anonim ***** válasza:
63%

"7.: Attól, hogy a gyerekeid nem tudják kihasználni az olcsóbb laptopot sem, vagy a legújabb iphone-t, még mások lehet kihasználják. Nem ti vagytok a világ közepe, ne magatokhoz mérj mindent.

Meg mi az, hogy indokolatlan igény? Ne te döntsd már el mi az indokolt igény, és mi nem az.

Írtam fentebb, hogy downhill bicajt vett, és azt használta ki. Bocsi, de azt hiszed minden gyerek csak annyira tud biciklizni, mint a te gyerekeid? Gurulgatni az erdőben? Egyeseknek sokkal nagyobb térre van szüksége. Ha már ennyire van rálátásod a dolgokra linkelj már nekem egy downhill biciklit, ami messze nem fél millióba kerül! Nem vagyok ezzel a stílussal tisztába, de kb. 700-800 ezerbe kerülhet a legalapabb, ami egyáltalán biztonságosan használható. "


Nyuszika, tanulj meg értőn olvasni.:-) Mint írtam, egy gyerekem már végzett informatikus. Egy mérnökhallgató, egy pedig emelt infóra jár, programtervezőnek megy az ELTÉ-re. Ki tudják használni a Dell laptopjainkat felturbózva is, és a gamer pc-t is, amit a gyerek rakott össze, jobb minőségű cuccok vannak benne, mint a legtöbb boltiban, lényegesen olcsóbban.:-) Ami a bicajt illeti, nem csak úgy gurulgattak az erdőben, hanem Kőszeg, Sopron környéki meredek, sziklás hegyoldalakon versenyeztek.:-) ERRE raktak össze bicajokat, több forrásból szereztünk be vázat, váltót, teleszkópokat stb. Az meg tényleg a vicckategória, hogy te az iphone-t indokolt szükségletnek nevezed. Megnézném azt a tinit, amelyik olyan szinten programoz az Apple saját nyelvén, hogy feltétlenül almás teló kell neki. Ráadásul mindig a legújabb.:-) Ugyan, ugyan, csillagom.:DD

2017. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

25.: Neked se nem nyuszika nem vagyok, se csillagom. És nem érdekelnek az informatikus gyerekeid, se a DELL laptopod, dugd fel a seggedbe. Ki kíváncsi a dicsekvésedre? Itt ez senkit sem érdekel.


Többiektől pedig bocsánat a fenti stílusért, de megszoktam védeni magamat, ha úgy érzem a jogos, és igyekszem mindenkinek megadni a legnagyobb tiszteletet, aki nem tesz ellene :)

2017. nov. 23. 14:15
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

"És itt nem arra gondolok, hogy vesznek a szülők egy ingatlant befektetésként, és akkor a gyerek is kapjon valamit, ez csak az elherdált pénzre vonatkozik."


Már megbocsáss, TE milyen alapon ítéled azt meg, hogy mi az "elherdált pénz" a szülőnek? Hogy jössz te ahhoz, hogy megszabd bárkinek, mire költse a saját keresetét? Egy legújabb iphone árából simán végigjárom pl. Vietnam legszebb helyeit, és még mindig marad annyi, hogy kaphat egy teljesen normális okostelót a gyerek. Akkor mi is a problémád?

2017. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
71%
#26-os, kedves kérdező: nem kell megsértődni, ha rajtakapnak a buta kis manipulációs próbálkozásodon, akármilyen nagy mellénnyel adod elő. Máskor is lesz ilyen, szokj hozzá, hogy sokan vannak, akik IQ-ban és tapasztalatokban feletted állnak.
2017. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én minden olyat megvásárolnék a gyereknek amit magamnak is megveszek és nem spórolnék rajta sőt törekednék arra hogy mindig a legjobbat kapja és fejlessze ezzel is magát. De nem biztos vennék egy általános iskolásnak de még gimisnek se nagyon legújabb Iphonet, mert nem vagyok híve annak hogy hencegjen vele a többi gyerek között. IPhone lehet de nem a legújabb modell. A laptop más kérdés gimisként az Apple laptopjai abban jók hogy tudja magával vinni mert jól bírja és nem merül le és könnyű és befér egy táskába. De 14 évesnek nem vennék magassarkút akármennyibe is kerülne.
2017. nov. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!