Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti "odaadnátok" a lakásotokat...

Ti "odaadnátok" a lakásotokat a szüleiteknek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nekem is van külön lakásom hitelre, meg a férjemnek is, utóbbiban lakunk. Az enyém ki van adva a törlesztőrészletnek megfelelő összegért adózás után, ami most Budapest belvárosában egy nagyon barátságos összeg.

Szüleim bedőltek a hitelekkel az örökölt lakásuknál, majd 8 év múlva másik rokoni ágnál szintén örököltek egyet... ugyanúgy vesztették el. Köztes időben és most is albérletben élnek, ahol most derült ki, hogy nem fogják meghosszabbítani a szerződést. Sorozatosan késnek a fizetéssel (tesóm szokta kifizetni ekkor), közüzemi tartozások, szomszédok sokat panaszkodnak az állandó ordibálásra. Néhány szobát szétvertek, mert "ingyen" felújítják, de lassan 4 éve úgy van, a fürdőszoba tömény penész. Nagy a kosz is, 3-4 havonta 1x talán felporszívóznak, néha ritkábban, a tányérokban szőrcsomókat nevelnek, inkább használnak műanyagokat csak ne kelljen hozzáérni. Cipőben járnak a lakásban is, ha kiömlik valami, akkor vállat rántanak és vagy kikerülik vagy nem.

Ekkor a több éve ott élő, rendes albérlőidet szélnek kell eresztened... Ti befogadnátok őket ilyen helyzetben ha a a veszély fenyegeti őket, hogy utcára kerülnek?

Valószínűleg ez neked veszteséges lesz, mert most jelezték, hogy nem fizetnének albérleti díjat, hisz családtag, ők neveltek fel, csak nem fogod megkopasztani őket.


2017. nov. 25. 12:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha beköltöznek, akkor onnantól kezdve ugye nektek kell majd saját szebből fizetni a törlesztőt, mer tugye kiesik a bérleti dij. Ez mellett számoljatok a rezsivel is, ami szintén rátok vár majd. A takaritásról nem beszélve. Annyira le lesz amortizálva a lakásod, hogy majd egy nap arra is költöeni fogtok nem keveset, hogy rendbe hozzátok.


Senki sem akarja a szüleit az utcán látni, de itt nem a te lakásod a megoldás. Ebből hosszú távon csak problémáitok lesznek.


Sürgősen nézni kell nekik, egy számukra megfelelő albérletet.

2017. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

"Az anyagi segítségnyújtás inkább nekem derogál, mert többet keresnek mint mi a párommal"


Nem. Ezek szerint pénzük van, oldják meg maguknak. Ilyen mocsokban élőket meg eleve nem engednék be.

2017. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De nem a bérleti díj kiesése miatt, hanem mert tuti tönkretennék és adósságot csinálnának.

Volt 2 lakásuk, és elherdálták. Vessenek magukra.

2017. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
95%
Pff..azért ez elég durva. Azon csodálkozom, hogy nevelőapád nem sajnálja, hogy kifolyik a pénz a kezéből, amit végre álmai munkájával, főnök nélkül megkeres?? Jó, mondjuk én alapból viszonylag takarékos vagyok (ha úgy tetszik, smucig, utálok fölösleges szirszarokra költeni, szükséges dolgokra is megvan a limit, mennyit vagyok hajlandó költeni, akkor is, ha a dupláját is kiadhatnám vigyorogva), de ha valaki már megjárta a pénztelenség, hitelcsapda, sz..r munka poklát, és két lakást látott elúszni, az ember azt gondolná, hogy két kézzel fog minden fillért, ami van. Tényleg az lehet a gond, hogy mindig akadt, aki kihúzta őket a csávából, könnyen jöttek a lakások is. Épp ideje, hogy ez megszűnjön, akkor van rá esély, hogy komolyabban vegyék a dolgokat. Albit eddig is tudtak fizetni úgy-ahogy, akkor keressenek egy olcsót, aztán építsék fel az életüket, még nem késő.
2017. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%
kell lennie más megoldásnak. Ha odaadod a lakást, kiköltöztetve a jelenlegi fizető bérlőt, azt is lelakják és a Ti törlesztőrészletetekkel mi lesz? Az is el fog úszni x év múlva és utána? A szüleid jönnek a Ti lakásotokba? A férjednek mi a véleménye?
2017. nov. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Volt egy lakás, elb---szták, oké,

Örököltek egyet, elcseszték... ő bajuk

ALbit se tudják fizetni...

ÉS piszkosak, gondolj bele, lelakják a lakást, nem fizetik a számlákat, mi lesz???

2017. nov. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Örökölt lakásra minek vettek fel hitelt??? KÉTSZER???????????? Felejtsd el! Más módon segíts ne a bevételi forrásodat tetesd velük tönkre!
2017. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%
Bocsáss meg, szüleimnek soha nem volt hitele és nem is örököltünk semmit de egy autónk volt amit 32! évesen adtak el a szüleim és 12 évesen vásároltak Németországból a kilencvenes évek elején. Metróval jártak Budapesten ritkán autóval, de soha nem volt hitelünk vagy tartozásunk. Nagyon durva hogy két autót vásároltak és úsztak a hitelben. Adósságspirál az amikor hitelt hitellel törlesztenünk ezt 10. megtanultuk a gimiben. Mennyi a havi jövedelmük a szüleidnek ? Ha tudnak ebből bérelni akkor tegyék meg. Ne áldozd be magad, mert ők sem áldoztak érted semmit.
2017. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem, oldják meg. Felnött emberek.
2017. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem és te se tedd ha jót akarsz magadnak.

Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak itt a bátyámék kerültek olyan helyzetbe, hogy azonnal lakás kellett nekik és beköltöztek a korábban albérletként kiadott egyszobás panelünkbe. Fűt -fát ígértek es a család nyomására igent mondtam, sőt még a bérleti díjból is elengedtem egy nagyobb összeget, mert mégiscsaj a testvéremről volt szó. Nem kellett volna. Még én könyörögtem nekik utána minden hónapban, hogy fizessenek legalább egy kis részt a családi, csökkentett albérleti díjból, mert nem tudom így kifizetni a saját lakáshitelünket és a két gyerekkel mehetünk az utcára. Úgy léptek le a végén, hogy egy rakás számlát otthagytak kifizetetlenül és mivel családban nem szokás kauciót kérni, így azt is bebuktam pluszban.

Tudod nem is az anyagi dolgok miatt bántam meg igazán, hanem amiatt amit a családi életünkbe behoztak ezzel. Másfél évig napi szinten remegtem a stressztől, hogy ki tudom-e fizetni a hitelt az adott hónapban, órákat vesztettem el a gyerekimmel töltött időből, amíg átmentem és próbáltam beszélni/egyezkedni velük. De a legrosszabb, hogy elkezdtünk vitatkozni a férjemmel az anyagi problémák miatt és megmérgezték a kapcsolatunkat ezzel. A férjem teljes joggal volt rájuk dühös, én is az voltam, ugyanakkor a testvéremről volt szó és nem tehettem őket az utcára egy kisgyerekkel. Fuldokoltam a tehetetlenségtől.

2017. nov. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!