Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet a lehető legkiseb...

Hogyan lehet a lehető legkisebb költségvetéssel, fiatalon elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Olyanok tanácsaira lenne szükségem, akik korán elköltöztek. A dolog nehezebb része az volna, hogy én folytatnám emellett a sulit is. Nagyon fontos volna, előre is hálás vagyok a válaszokért!


18/F


U.i.: a sulimnak tudtommal van kolija, ha az segítene.



2017. nov. 26. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Min havi 120-150 és 300 kezdőtöke alatt esélytelen még egy szoba bérlése is, kollégium esélyes, hogy tele can, de ha nem, akkor is min 3-4 hónap mure esetleg bekerülnél
2017. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Próbálj így suliidőben akár csak hétvégére bevállalni diákmunkát, könnyen találhatsz, most lasszóval fogják az embereket, szóval hétvégi ráéréssel is sikerülhet normális helyre menni. Nyáron aztán melózz, amennyit csak tudsz, és amíg otthon laksz, tényleg minden fillért tegyél félre, hogy minél több pénzed legyen a kezdetekhez.

Ha most mész egyetemre, akkor ott a diákhitel... nyilván nem olyan szuper dolog hitellel indítani az életedet, de ha kell, akkor kell. Ha jó szakot választasz, ami piacképes, akkor nem lesz nehéz a későbbi keresetedből visszafizetni.

Az sehogy nem játszik, hogy egy évet kihagyj egyetem előtt? Hogy anyagilag egyenesbe tudj jönni, egy évig nem lenne rossz, ha tudnál teljes állásban dolgozni.

2017. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nyáron dolgoztam. A szüleim nem engedni dolgozni suli mellett. Ezen a hétvégén is mentem volna ha lett volna rá lehetőségem.
2017. nov. 26. 16:09
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
18 éves vagy. Ha menni akarsz dolgozni, akkor mész, nem értem, normális szülő miért tiltaná meg a gyerekének. Rosszak a jegyeid esetleg?
2017. nov. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Viszont biztos van ilyen diákszállás vagy ilyesmi ami(akár szobatárssal is) lehetőséget adna arra, hogy állandó lakhlyként használhassák, nemigaz? Ti ismertek esetleg ilyet?

Suli mellett kb. 50-et tudnék keresni, ami tudom, hogy nem sok, de az is valami.

2017. nov. 26. 16:12
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ezt most nem értem. El akarsz költözni de nem engedik, hogy dolgozz? Ilyet még nem hallottam. 50 ezer semmire nem elég.
2017. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
50-ből egyedül megélni biztos nem tudsz.Esetleg kollégiumban.
2017. nov. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Am #4-es, a jegyeim tényleg nem olyanok mint szeretném, hogy legyenek, de nem ez az indok. A lényeg, hogy nekem gyors költözésre lenne szükségem, akkor több lehetőségem lenne.
2017. nov. 26. 16:19
 9/13 A kérdező kommentje:
#6-os. Ők nem tudják, hogy el akarok költözni.
2017. nov. 26. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván a koli a legolcsóbb lehetőség, de 50 ezerből ott sem jössz ki...

Ha befejezed a jelenlegi sulit, akkor esetleg külsősként lenne koli, amelyik befogad (persze, drágábban) vagy bérelhetsz szobát.

De kellene némi kezdőtőke.

2017. nov. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!