Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek apám, , alvásbazava...

Mit tegyek apám, , alvásbazavaró" kényszerével?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. Apám szokása 10 vagy 11-kor lejönni és rám ordítani úgy mint a kutyára, hogy húzzak aludni, vagy úgy szétver mint a mocskot, vagy úgy megbüntet, hogy mindenemnek annyi. Persze ezeket nem fogja megtenni, de folyton ezzel akar terrorban tartani, mert tudja, hogy csak egy ilyen után megyek csak aludni. Amúgy jó vele a kapcsolatom, semmi probléma nincs köztünk, csak ez az egy, ami nagyon. Bagoly típus vagyok és éjfél előtt nem tudok elaludni. Ezt ő nem akarja elfogadni pacsirta létére és semmilyen kompromisszumra nem hajlandó. Azt mondja, így is 8 körül ágyban a helye a gyereknek, örüljek, hogy csak 10 után szól rám.... Általában ilyenkor számítógépezni szoktam csöndben, senkit sem zavarok a családban, a saját szobámba némán vagyok, de ő ha meglátja, hogy itt vagyok, olyanná válik, mint egy ideges bika, aki megölne. Ha nem fekszem le általában 5-10 perccel a kérése után, lenyomja a netet és több napig is képes elvenni a számítógépet és ha neki nem kell addig, a netet is. Van ez ellen valami, vagy amíg az ő kenyerét eszem ez van? Gimi 12-be járok ha ez számít, pénzem nincs elköltözni. Most is rámszólt éppen tehát mobilnetről próbálok írni, de mobilozni se nagyon tudok, mert ha meglátja és ha teheti, a falhoz vágja (2-szer már megtörtént) vagy elkobozza.

2017. nov. 27. 23:25
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
18%

Oké. Átérzem. Nekem is a plusz testrészem a telefon. És ma először tolem is el akartak kobozni, mert sz.rtam tanulni, pedig a heten annyit irunk, mint a fene, és erettsegi is jön májusban.

Alapjáraton tudni kell rólam, hogy taunolok -nem is keveset, szülői noszogatas nélkül- de most nem vitt rá a lélek.

Van, hogy hajnalban is tanulok, és így érzem, hogy faradok, semmire sincs időm, már a könyökömön jön ki a heti ket fakt, tengernyi doga meg feleles, és így már bármit megtennék egy kis plusz alvásért (ezert most megyek is aludni xD), ugyhogy örülj, hogy nem azert csesztetnek, hogy tanulj, hanem hogy aludj videojatekozas helyett. Nyilván gaz, hogy 18 éves fiu letedre ezt csinálja, ezért próbálj meg beszélni vele erről, normális hangnemben, finoman. ;).

Rossz ejszakai meg nyilvan mindenkinek lehetnek, ugyh erről is tegyél majd említést :D

2017. nov. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem elèg ha fenn vagy 10-ig. Fiatal fejlődèsben lèvő szervezet vagy, illetve tanulsz, fontos hogy pihenj. Apáddal kell egyetèrtenem.
2017. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

1-es noszogatnak a tanulás miatt is csak az anyám de ő még wc-re se enged el anélkül hogy azt ordítaná hogy miért nem tanulok, miért van más dolgom :D

2-es igen, fontos az alvás. De nem lehet erőltetni mindent ugy ahogy nálam ezt sem, több órát forgolódok ilyenkor ha el akarok aludni. És ne így adja tudtomra hanem szépen.

2017. nov. 27. 23:43
 4/37 anonim ***** válasza:
34%

"És ne így adja tudtomra hanem szépen."


Valakinél a szép szó nem hat....meghallgatnám apád álláspontját is.

2017. nov. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%
"A kérdés Mit tegyek apám, , alvásbazavaró" kényszerével?" - 18 vagy, lépj le, vagy legalább is helyezd kilátásba, hogy lelépsz, ha tovább így folytatják...
2017. nov. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
55%

ismeros a szituacio

nalam is ugyanez volt mikor otthon laktam

kepes volt elaludni 9 -kor majd felkelni 1 oraval kesobb bejonni a szobamba es lekapcsolni a netet


nem tudsz mit tenni, megvaltoztatni egy felnott embert nem tudsz

amig otthon laksz tursz

2017. nov. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Az zavarja hogy gépezel vagy hogy alapból fent vagy?


Próbáld ki, hogy tanulsz a takarodóidő után úgy, hogy észrevegye. Vagy olvass. Ilyenkor mit reagál?


Egyébként ezzel engem is ki lehetett kergetni a világból. Ha nem tudok aludni, akkor hiába parancsol rám a világ összes embere, nem tudok. Nem vagyok álmos, jár az agyam, stb. Volt már, hogy két órán keresztül forgolódtam, és reggel fáradtabb voltam, mintha nem aludtam volna semmit. Az alvást nem lehet erőltetni.


Ha nem lehet vele megbeszélni ezt a dolgot, akkor várd meg, amíg elalszik, és telefonozz a takaró alatt, vedd le a fényerőt, fordulj úgy, hogy ne lássa, stb. Nem tudok ennél jobbat tanácsolni. :/ Nekem erről szerencsére leszoktak kamaszkoromban. Ha mész egyetemre, akkor mindenképp kérj koleszt! 24/N

2017. nov. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
54%
Hát nem tudom, én anno 18 évesen léptem, a párom 18 évesen lépett - nincs az az ok, amiért hajlandó lennék tolerálni az elmebeteg diktatúrának ezt a szintjét.
2017. nov. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
72%
Irányítámániás és nem bírja ki ha nem úgy élsz ahogy ő akarja. Ez csak a kezdet, hogy diktálni akarja mikor fekszel le aludni vagy hogy mennyit használod a telefonodat, várd meg amíg párkapcsolatod lesz, karriert akarsz építeni, el akarsz költözni otthonról, családot akarsz alapítani... Akkor jön majd az érzelmi zsarolás. Sajnos az X generációs szülők hajlamosak ilyen éretlen és buta módon gondolkozni és viselkedni, de ha rájuk szakadna az ég se tudnának belegondolni, hogy talán nincs igazuk. Őt így nevelték, az apját így nevelték, a legjobb amit tehetsz, hogy te nem folytatod a láncot. Én biztosan nem fogom.
2017. nov. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
22%

Tény, hogy nem épp a legnormálisabb mód, ahogy édesapád aludni küld, de meg kell értened az ő álláspontját is. Neki te még egy taknyos gyerek vagy, aki otthon lakik, tehát az van, amit ő mond. Mivel még iskolába is jársz, teljesen jogos, ha tízkor takarodót fúj.

Minden tizenéves azt hiszi, mindenki ellene van, pedig ez nem igaz. Majd akkor legyél bagyoltípus, ha saját lakásodban fogsz élni, amíg otthon, addig tedd azt, amit a szüleid mondanak!

Mit tegyél? Diákmunka, kezdj el keresni, hogy minél előbb el tudj menni albérletbe, ahol aztán azt csinálsz, amit akarsz.

2017. nov. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!