Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valamelyik szülőtök folyama...

Ha valamelyik szülőtök folyamatosan megjegyzéseket tenne a leendő unokájuk nevére mit válaszolnátok ti rá?

Figyelt kérdés
Én már kezdem unni, hogy apám folyamatosan azzal cseszeget, hogy miért így hívják a gyereket, ő neki csak a kollégája ugrana be róla, meg milyen ez már egy kisbabának, miért nem lehet az amit akar? Amikor ez szóbajön már nem szólok semmit, ha telefonon beszélünka akkor leteszem a telefont, de aztán jön a balhé, hogy milyen hisztis vagyok, meg meg sem hallgatom stb... eleinte még kontráztam, hogy az tuti nem lesz a gyerek és az én meg a párom babája lesz, nem az övéké.
2017. dec. 3. 12:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk anyós volt kiakadva a lányunk néven. Volt is botrány. Amúgy gyerek nekem nagyon tetszenek a választott nevek. Külön is, de a kettő együtt főleg. Ne hagyd magad eltántorítani 😉
2017. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
16%

Szegény apád!

Szegény gyerek!

Szegény mi!


Ezek után, már el sem merem képzelni a vezetékneveteket, amelyhez hozzápasszítottátok, hogy szépen csengjen majd.

Majd kiderül, hogy Vlagyimír, Iljics, meg még Lenin is.

2017. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
7%
Nekem se tetszik, főleg mert a közepén benne van Gorkon neve (klingon kancellár, akit meggyilkolnak [link] ) az Ivánnal jobb lenne, de ha egyszer ezt választottátok, jogotok van hozzá, és nem illik folyamatosan csesztetni miatta.
2017. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%

Tégy rá magasról. Nem az ő döntése. Persze, véleménye mindenkinek lehet, de a te döntésed, hogy kiét veszed figyelembe. A névválasztás egyedül a ti döntésetek.

Nekünk ikreink vannak és most érkezik a következő. A párom orosz (Igor és valóban a görbe orrú, hatalmas, exbokszoló-fajta). Mindegyik picinek orosz neve lett/lesz (Szvetlana, Irina és a még meg nem született Ivan). Az anyám hisztizett rajta egy kicsit, mert Magyarországon élünk, de nem igazán merte firtatni erőszakosabban a dolgot.

2017. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
18%

"Nekem bejönnek az ilyen szlávos/orosz nevek, Ivánt akartam először"


A keresztapaságra meg majd felkéred Putyint?!

2017. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, hogy, hogyan megy az Igor Konrád,

a Kolompárhoz??

2017. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
66%
21es, ha ezek a nevek tetszenek akkor félve kérdezem a te gyereked hogy hívják?
2017. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Vezetéknév sem mondható magyarosnak (Adamik). És véleménye mindenkinek lehet, de ti mit adnátok? Bence, Benett, Levente vagy Milán? Nem akarom, hogy rajta kívül legyen még 6 uilyen nevű fiú. Páromnak gyakori neve van, szinten nem akart gyakorit. És ő is még ha nem is oroszos kinézésű, de (mások szerint) félelmetes kinézete van. És az Igor német-orosz eredetű, és kedvenc sportolóm is Igor (Vori) aki horvát ;)
2017. dec. 3. 18:39
 29/35 Metionin ***** válasza:
59%

Semmi közük hozzá. Tanulság, ha vállaltok még gyereket akkor ne mondjátok meg a nevet csak ha már megszületett.

Amúgy nekem se tetszenek ezek a nevek, viszont a vezetéknévvel jól hangzik és teljesen vállalhatónak tartom.

2017. dec. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
74%
Végülis tökmindegy, hogy kinek tetszenek a nevek és kinek nem. A kérdés az, hogy kinek a "joga" a névválasztás. Szerintem, a szülőké.
2017. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!