Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyre több a konfliktus az...

Egyre több a konfliktus az idősödő szüleimmel, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, így keveset találkozunk, de minden találkozást elront valami "meglepetés". Konkrét példák: - Apám erősködésére feltettem egy általa hozott kormányzárat az autóra, amit utána nem lehetett levenni. A lakatos brutális összegért fűrészelte le, majd anyám megjegyezte, hogy már otthon is alig bírták levenni a kocsiról a cuccot, csak ezt "elfelejtették". Se egy "elnézést kérek", semmi.

- Szintén apám "buliból" felhúzta az XS-es motoros bukósisakomat az L-es fejére, hosszas utánajárás és a gyártó megkérdezése alapján ki kellett dobni. A reakció csak vállvonogatás, és "ne hisztériázz"

- A 10 éves autómat cseréltem, kérték, hogy ne adjam el itt, ők szeretnék még 1-2 évig használni, hogy időt nyerjenek, mielőtt nekik is újat kell venni. Most, hogy az autó hazavitelével kapcsolatban szervezési problémák vannak, amiket meg kell oldani, a fejemhez vágták, hogy "akkor add el ott" (ami most már lényegesen több probléma lenne, mint hazavinni).

- A hóláncot én egész évben a kocsiban szoktam tartani, mert elfér, és így nem "felejtőzik el" soha. Most, hogy haza kellene vinnem az autót Ausztrián keresztül, feltűnt, hogy hiányzik - mint kiderült, apám vette ki a nyáron (nem szólt róla), mert hogy "nyárra minek". Azt, hogy nem egyhamar járok náluk megint, nem vette figyelembe, most vehetek újat.

Bevallom, én is lehetnék türelmesebb, de nagyon nehezen megy. Tavaly nyáron nagyon megszakadt bennem valami, amikor 2 hétig náluk voltam, és pont úgy viselkedtek, mint 12 éves koromban. Nagyon nehezen viselem, konkrétan fáj a gyomrom, amikor arra gondolok, hogy az autó miatt haza kell menni. Az ő álláspontjuk, hogy "nem is tudják, hogyan tegyenek a kedvemre", és én generálom a konfliktust. Van erre megoldás?


2017. dec. 3. 17:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
Pedig ezt nem szabad hagynod. Addig amig nem álsz ki magadért sajnos mindig ez lesz. Egyébként pszichológus felkeresését ajánlom, hogy több önbizalmad legyen velük szemben.
2017. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
25%

Lássuk csak sorban azokat a RENDKÍVÜL komoly problémákat!

1. A kormányzár. Gondolom mennyire BRUTÁLIS az az összeg amennyiért a lakatos lefűrészelte! Ha valami f0$ és nem működik azt visszab@$zuk a boltba ahonnan vettük és NEM APÁNKAT maceráljuk érte. 30évesen hozzunk már saját döntéseket! Pláne ilyen piti ügyben!

2. A bukósisak. 1x azaz EGYSZER felvette és kapásból "rendkívüli utána jarás, gyártóval kapcsolat felvevés..." a kormányzár gyártójával felvetted a kapcsolatot hogy egy ipari hulladékot gyártanak? Ugye nem.

3. Autó. Aha pár hete még pikk-pakk eladhadtad volna, de most! MOST SOKKAL NEHEZEBB MINT HAZAHOZNI BRühühüüü.(Eddig azzal jártál haza most meg derogál elhozni...)

4.A hó lánc "probléma"= picsulás 5000forinton.

2017. dec. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%

Aki a szeretetről papolnak és a bolhából elefántot csináló konfliktusról, azoknak úgy alapjában véve és más kontextusban valahol igazuk lehet - de nem erre a kérdésre válaszolva. Ők még a kérdést sem fogták fel.


A kérdés az, hogy egy nyolc éves gyerek hogy viseli, hogy kérdezés és megbeszélés nélkül az apukája megszereli a bicaját. [Köszöni jól.]

És egy felnőtt külföldön dolgozó, önálló felnőtt ember hogyan viseli, hogy az apukája a megkérdezése nélkül kiteszi a hóláncot a kocsijából. [Köszöni nem jól.]


Itt a kommunikáció hiánya az alapvető gond. Illetve az, hogy a szülő továbbra is gyereknek tekinti a felnőtt fiát, és úgy gondolja, hogy ahogyan ő gondolja az a legjobb, a legpraktikusabb és legtuttibb. Meg sem fordul a fejében, hogy a gyereke másként is gondolhatja, és talán meg kellene beszélni vele. [Ha már annyira nem ismeri a saját gyerekét, hogy nincs tisztában azzal, hogy a gyereke nem úgy gondolja, ahogyan ő!!!]


Szóval a kérdésre válaszolva, nagy türelem megértés szükséges az öregedő szülőkhöz. És sok alázat.

Öreganyám Szamoskéren nem óhajtó, és nem is felszólító módban küld el vízért a közkútra, hanem kijelentő módban parancsolgat, ahogy a cselédeinél megszokta.

- Kimész a kútra és hozol vizet.

(Én meg már elmúltam hatvan. Most már zokon esik. Gyerekként nem esett zokon. De így hatvan felett már jólesne a "légyszives". Biztosan velem is baj van.)

2017. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!