Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szolnátok ha a fiatok...

Mit szolnátok ha a fiatok kömüves szeretne lenni?

Figyelt kérdés
17éves és 4,3 átlagu gimnasiumba

2017. dec. 3. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%
Nincs ezzel semmi gond, támogatnám. Ez legalább olyan szakma, aminek van haszna, és kőművesre mindig szükség lesz. Egyáltalán nem gáz, ha valaki nem értelmiségi munkát végez, attól még lehet értelmes és talpraesett. Inkább egy jó szakma, mint az, hogy a nyakamon él a gyerek éveken át, amikor már a saját jövőéért kellene tennie.
2017. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Elkuldenem par hetre segednek, lamm azutan is az akar-e maradni?

Mert NORMALIS, SZAKTUDASSAL rendelkezo komuves keves van, napszamos alkesz brigadokkal viszont Dunat lehet rekeszteni.

3 evet lehuztam epitkezesen, nekem eleg volt egy eletre.

2017. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
85%
Tényleg jó és hiányszakma, de akkor felnőtt képzésen tanulja meg valami tanfolyamon, felnőtt emberek között, mert sok kis agyhalott h*lye gyerek között nem hinném, hogy jól érezné magát, az építőiparban sajnos sok a tróger alpári ember, de idővel akkor továbbképzi magát és jó lesz minden.
2017. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban örülnék annak, ha szoftverfejlesztő lenne, de ez se rossz.
2017. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Miért ne? Ha az akar lenni, teljesen jó. Nem kell azt a szakmát lenézni. Érettségivel meg jó szaktudással még mester is lehet.
2017. dec. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
Én is támogatnám és ha jó esze van, szeretni fogja még többre is viheti, ha megtetszik neki az építő ipar.
2017. dec. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%

Engem nem zavarna, hogyha szakmát szeretne tanulni.

De javasolnám,hogy kicsit járjon utána a témának, hogy pontosan milyen hiányszakmák vannak és melyikben mit kell csinálni.

A kőműves is nagyon szép szakma, de fizikailag iszonyúan fárasztó és valóban télen a mínuszokban és nyáron a tűző napon is csinálni kell.

Én is inkább olyan szakmát javasolnék az építőiparban, amikor a már álló épületben kell valamit csinálni (villanyszerelés, burkolás, festés stb).

És igen, a nyelvtanulást is erőltetném, gimiben 2 nyelvet tanul gondolom, feküdjön rá mindkettőre.

Itthon sem fizetnek rosszul a szakmunkásoknak persze, de nyugaton még mindig megkeresi a három-négyszeresét is. Főleg ha jól beszéli az adott ország nyelvét. Angol és német menjen és nem aggódnék, hogy miért nem megy egyetemre.

Egy diplomával valószínű nem kapkodnának úgy utána, mint egy szakmával.

2017. dec. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én rábeszélném, hogy előbb érettségizzen le, és ha tényleg komolyan gondolja, akkor utána okj képzésen szerezzen szakmát. Ilyen tanulmányi eredménnyel nehogy szakmunkás suliba menjen, mert nem fog tudni beilleszkedni, egyszerűen agyilag magasabb szinten lesz, mint az osztály nagyrésze, és nem fogja ott jól érezni magát. OKJ-n meg hamar megvan, utána dolgozhat. Jó, ha rágyúr a nyelvtudásra is mellé.

Nyári munkára pedig menjen építkezésre, nézze meg belülről, és ha tetszik, akkor hajrá.


(És egy személyes tapasztalat: A fiam hasonló jó tanulmányi eredménnyel mindenképp szakács akart lenni. Megbeszéltem vele a fent leírtakat. Kerestünk egy normális gimnáziumot, ami eléggé gyerekcentrikus, és nem a ma divatos versenyistálló. Most 10-es, jól érzi magát a suliban, még mindig szeretne szakács lenni, de már ott van mellette a másik gondolat, hogy érdekli a logisztika is, és mi lenne, ha mégis inkább ebben az irányban tanulna tovább?)

2017. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Terméstesen befejezi a sulit és utana akarja elkezdeni a szakmát. Magyarul és németül lett felnevelve ugy hogy a német az anyanyelvi szinten megy neki angolbol pedig már megvan a középfoku. Apa épitkezési válalkozo és itt nálunk szeretne dolgozni. Érdekes amit itt olvasok mert nálunk Januárba és feubruárba leálás van a munkadok ki vannak jelentve és kapnak 150et amugy 230at.
2017. dec. 4. 13:16
 20/22 A kérdező kommentje:
Amugy 11vagyok és a testvére annak akiröl irok
2017. dec. 4. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!