Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem le anyát, hogy...

Hogy beszéljem le anyát, hogy ilyen körülmények között ne vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés

Anyukám 43 éves, az egyik barátnőjének (a legjobb barátnőm anyukája) most lesz gyereke, januárban. És anya egyre többet mondja, hogy milyen jó lenne itthonra is egy kisbaba, én úgyis elköltözöm a a nyáron, itt lesznek ebben a hatalmas házban ketten a férjével.

Viszont szerintem a jelenlegi helyzetükön egy baba csak rontana.

Ugyanis anya férje 50 éves, évek óta a kapuzárási pánik megy nála. Irigy, csak magának akar mindent és megcsalja anyát. A kalandjai általában 2-3 havonta kiderülnek, olyankor itthon megy a balhé, kiabálás, "költözz el innen" szöveg, de pár hét alatt kiengeszteli anyát ajándékokkal és ígéretekkel, hogy minden más lesz, ha anya azt akarja, csináltat itthon egy külön irodát és majd itthonról dolgozik, stb.

De ebből semmi nincs soha, a pasi reggel elmegy itthonról és este 7-8 körül jön haza. Mert reggel és délután edzeni megy, vagy egyéb programokat csinál magának. Anya viszont este 8-kor már alszik, ami jobb is, mert ha nem alszik 10-12 órát, akkor másnap borzalom, mindenen hisztizik és sír... Komolyan, ma azon sírta el magát, hogy azt mondtam, nem vacsorázok itthon, mert 8-kor találkozok két barátnőmmel és beülünk valahová vacsizni.


A barátnője, akinek meg gyereke lesz, teljesen kiegyensúlyozott családban él, a férje is normális és nincsenek náluk veszekedések, meg ordítozások folyamatosan. Van már 3 közös gyerekük, egy normális család. Anya pedig képtelen belátni, hogy a miénk nem az...

Ezt persze így nem akarom vele közölni, de nem tudom, hogy mit tehetnék, mit mondhatnék neki, hogy kicsit észhez térjen.


2017. dec. 3. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha anyád egy ilyen hisztis liba (12 óra alvás, aha...), akkor örülj, hogy bármilyen pasija akad...
2017. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Mondd el neki mindazt, amiket itt leírtál.

Te jól látod a helyzetet. Lehet, hogy nem fog rád hallgatni, de legalább volt valaki, aki megpróbálta felnyitni a szemét.

2017. dec. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, nem azért írtam ki a kérdést, hogy itt most akkor anyát pocskondiázzuk és kitárgyaljuk a hibáit, leírja mindenki, hogy mit gondol róla... Nyilván ő sem tökéletes, de semmi jogod nincs ahhoz, hogy hisztis libának nevezd.
2017. dec. 3. 19:00
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Elmondhatod neki a véleményedet, de félő, hogy veszekedés lesz (ha az is baj volt, hogy nem vacsoráztál otthon). Viszont számodra megnyugtató lehet, hogy 43 évesen már nem olyan egyszerű megfoganni. Nem lehetetlen, de a valószínűsége jóval kisebb, mint 18-35 között.
2017. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
Ülj le vele szembe és mondd ezt: drága anyukám, úgy érzem, hogy meg kell neked mondanom, hogy én teljesen alkalmatlan vagyok arra, hogy a gyermekvállalásban akár tanácsot adjak, vagy meghallgassalak és semmi közöm hozzá. Tedd azt, ami neked jó anyukám, hisz én is ezt teszem, és ha nekem jogom van hozzá, akkor neked pláne.
2017. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Gyerek mellett nem lesz 12 óra alvás. 😁
2017. dec. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Csak azért ne vállaljon gyereket, mert a barátnője hamarosan szül. Gondoljon bele abba, hogy már nem 25-30 éves, másrészt pedig azt a gyereket fel is kell nevelni. Ráadásul egy ilyen pasival soha az életben nem vállalnék gyereket...
2017. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Most 43, ha nagyon gyorsan összejönne a gyerek, akkor is legalább 50 éves lesz, amikor elsőbe megy a kicsi...
2017. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha így kerek perec nem lehet neki megmondani akkor próbáld kérdezgetni, ha feljön a téma, hogy te milyen voltál kicsinek, hasfájós voltál e. Vagy mondd, hogy xy gyerek most lett beteg már sokadjára, mert az oviban mindig elkap valamit. Hátha eszébe jut az árnyoldala is a dolognak és elgondolkozik, hogy kell e ez neki ennyi idősen.


Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik úgy gondolják, hogy egy gyerekhez sosem késő. Az egyiknek a legkisebb gyereke egy idős az unokájával. Hat gyereke van 3 férfitól és a negyediktől is akart egyet egy olyan kapcsolatba, ahol hetente verekednek meg elzavarják egymást a lakásból.


A másik 40 éves, a kisebb fia most lesz 7. Már 50 felett lesz, mire a fia leérettségizik. (Ha megéli egyáltalán azt a kort az állandó alkohol, cigi, buli kombó mellett.)


Oké, hogy joga van gyereket vállalni, ha szeretne, de a gyerekkel tol ki, ha egy ilyen kapcsolatba születik. Ha csak pótléknak akarja, hogy ne legyen üres a lakás, hogy a nagy gyereke kirepül akkor vegyen egy kutyát inkább. (Tudom, hogy az nem gyerekpótlék, de ebben az esetben jobb lenne.)

2017. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy vállaljon csak nyugodtan, de magának. Te már nem leszel otthon, és nem is fogod engedni, hogy rád tukmálja, mivel addigra remélhetőleg már saját életed lesz. Ne félj, szerintem ezek után gyorsan meggondolja magát. Ha meg nem, így járt...
2017. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!