Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnál, ha megtudnád...

Hogyan reagálnál, ha megtudnád, hogy a lányodnak udvarolna az egyik tanárja?

Figyelt kérdés
És a slusz poén,hogy a lányod nem utasítja el a tanár úr közeledését,sőt...
2017. dec. 3. 19:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségnek szólni felesleges, nem bűncselekmény, nem tesznek - mert nem tehetnek - semmit, jelenleg 14 év a beleegyezési korhatár. A fiam iskolájában is volt egy tanár, akkor volt 37 éves, akit nem egész egy év után kirúgtak, mert túl bizalmas kapcsolatot ápolt a 16-18 éves kölykökkel, együtt buliztak, stb. Aztán miután kitették, kb. fél évre rá össze is jött egy volt tanítványával, akivel az első perctől kezdve sülve-főve együtt voltak, nemcsak a suliban, hanem szabadidőben is, bár állítólag addig nem volt köztük semmi. Igaz, a csaj olyan szinten volt rákattanva a tanárra, hogy azt csak a vak nem vette észre. A tanár egyébként is elég érdekes volt, a saját korosztályával nemigen találta a hangot, mindig is a tizenévesekkel szeretett lógni. Na, egy évet voltak együtt, aztán a csaj szakított vele (közben épp 18 lett), és összejött egy 42 éves hapsival. Szóval van olyan eset, hogy a kereslet-kínálat találkozik :-D. Ezt megelőzően is volt egy tanár a sulijukban, aki utolsó év vége felé jött össze egy tanítványával, de az nem volt problémás, mert a lány nem sokkal később érettségizett, a tanár is huszonéves volt még. Ennek kb. hét éve, azóta házasok. Mindentől függetlenül egy 15 évesnél azért szólnék az igazgatónak, mert itt esély sincs egy nagyjából egyenrangú kapcsolatra, még akkor sem, ha a tanár sem akarja kihasználni a tanítványát. Ilyen mindig volt és mindig is lesz, az én iskoláskoromban, 30 éve is volt ilyen a sulinkban, de ott az apuka úgy oldotta meg, hogy szarrá verte a tanárt. Előfordul, hogy valaki a nála sokkal fiatalabbakhoz vonzódik, nem feltétlenül a szex vagy a hatalom miatt, hanem mert azt élvezi, hogy átadhatja a tudását, hogy "gyámkodhat" valaki felett, hogy vezetheti. A történelemben millió példát láthatunk hatalmas korkülönbségekre, ugyanezen okból. Tehát ez nem feltétlenül beteges, viszont egy iskolában a tanár részéről nem megengedhető, még ha fel is támad benne valamiféle érzelem a tanítványával kapcsolatban, neki kell, hogy annyi ereje legyen, hogy azt ne engedje kibontakozni pont az alá-fölérendeltség, a speciális viszony miatt. 15 évesen még nem egy-két hónappal az érettségi előtt van, hogy már majdnem felnőtt, hogy lassan megszűnik a tanár-diák viszony.
2017. dec. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
59%

Álljon meg a nászmenet. Itt sok mindenki tévedésben van. Tanár-diák közötti szerelmi kapcsolat akkor is etikátlan, ha a diák nagykorú. Az más dolog, hogy tömkelegével fordul elő ilyesmi. Akkor azonban javasolják, hogy a tanuló másik iskolában tegye le a hátrelévő vizsgáit.

Itt azonban kiskorú gyerekről van szó, aminek kapcsán az iskolaigazgató, illetve a rendőrség hatáskörébe tartozik az intézkedés.

2017. dec. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sokan voltunk olyan helyzetben, hogy diákként tetszett az egyik tanárunk.

Ebben nincs semmi rossz , a kor velejárója, hogy tetszenek a körülöttünk lévő emberek és esetleg kicsit fantáziálgatunk is.

De az baromira nem normális, hogy a tanár partner ebben.

Én mindenképpen jelenteném, még akkor is, ha ezért a lányom megutál egy időre.

Később majd megköszöni.

Nyilván ha az egyetemen lenne egy tanára, akivel alakul valami, akkor nem tennék már semmit, ott már van elég tapasztalata a lánynak, tudja mit csinál.

De egy 15 éves még naiv, nem érti, hogy ez miért nem jó és hogy miért beteg ez a tanára.

Aki 40 évesen 15 évesekre gerjed és kikezd velük, az egy beteg ember. Ezt felnőttként látja igazán az ember, 15 évesen nem fogja még megérteni.

2017. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem tudom, én 3 tanár diák viszonyt láttam (2 tanár és diáklány, 1 tanárnő és diák) és mindhárom házassággal végződött"

Én négy esetet láttam, ebből egy sült el jól- ők a mai napig együtt vannak. Kettőben a tanár rászállt a csajra mikor az már elutasította őt, ott ártott neki ahol tudott- egy estben a tanár unt rá a gyerekre, ott pszichiáternél kötött ki a kislány, mert vagdosni kezdte magát mikor lekoptatta a pasas. Egyik tanuló volt tizennyolc, ők akik együtt vannak még ma is, három tanuló nem volt még tizenhat sem mikor a kapcsolat kezdődött. Na ezeknek lett csúnya vége.

2017. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
0%
Csinos az új tanár, játszol a gondolattal, mi lenne ha...? :DDD
2017. dec. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
65%
Tekintve hogy a 16 éves barátnöm anno majdnm öngyilkos lett, miután dobta a negyvenes fa,szija, szerintem agyonütnám a pasast.
2017. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit durva a korkülönbség, mondom ezt úgy, hogy szerintem simán belefér 10, maximum 15 év korkülönbség is, de ez már sok. És szerintem egy 15 éves akár járhat 20-25 évessel, nagyon maximum 30 évessel is. Ha nem működik, majd szakítanak, csak legyen meg a lánynak az esze és vegye észre, ha például csak szexre megy ki a játék...

Ha szülő lennék és ezt megtudnám valahogy, nem kapnám fel rögtön a vizet és nem tiltanám el azonnal a lányomat, mert tudom, hogy ez nem sok jóra vezet. Inkább szépen beszélgetnék vele, hogy tudja-e hogy mik ennek a dolognak a hátrányai és hogy legyen esze, vigyázzon, legyen okos.

Most lehet engem szidni, de nekem amúgy nem lenne bajom a tanár-diák viszonnyal abban az esetben, ha a diák minimum középiskolás, a tanár meg fiatalabb. Ha titokban tartják és nem kivételezik azzal a gyerekkel, akkor nekem semmi bajom vele. Például ha lenne ilyen osztálytársam és megtudnám, hogy egy tanárral jár, nem kezdeném el rögtön cikizni és nem szaladnék az igazgatói irodába.

De ez az én véleményem.

2017. dec. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!