Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mit, hogyan reagálnál erre?

Te mit, hogyan reagálnál erre?

Figyelt kérdés

Ha a szülő neked, a felnőtt gyerekének ilyeneket mondana, hogy:


"Próbáltalak nevelni, de szarból nem lehet várat építeni"


"Nem, nem vertelek állandóan.Lehet az kellett volna csinálnom, mindennnap jól megverni téged"



2017. jún. 3. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Az én szüleimről beszélsz most? :D

Most mit reagáljak erre? Eleinte próbáltam szépen megbeszélni velük a dolgokat, most már csak leteszem a telefont, kijelentkezek skyperól és beszéljenek a falnak. Párommal élek külön, szóval ha nem akarom ezt hallani, akkor azt könnyen meg tudom oldani. Okot nem adtam nekik, hogy így beszéljenek velem, de mégis megteszik. Gondolom azért, mert nem úgy élem az életem, ahogy azt ők akarják.

2017. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Helyzet függő. Nekem pl jó kapcsolatom a szüleimmel és mindig is jó volt tehát nekem ha ilyet mondana akkor azt max poén gyanánt. Szoktuk ugratni egymást.
2017. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem poén volt, hanem halálosan komolyan gondolta!


Már komolyan gondolkozok azon, hogy megszakítom vele a kapcsolatot.


Azóta mond ilyeneket, mióta nem tudom őt anyagilag segíteni.

2017. jún. 3. 11:01
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnálom :( Én nem vagyok felnőtt,ezért még velük élek,de nekem is gyakran mondanak ilyeneket.Ilyenkor mindig bezárom magam a szobámba.Nem akarom hallgatni,ahogy csesztetnek.
2017. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Az hogy ezzel csak magát járatja le. Az ő csődje ha így látja.
2017. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Hát megértem a helyzetedet...:/

engem pl anya zsarol hogy még nem költözhetek el...

mert azt mondja:

"ezt érdemlem hogy felneveltelek és eltartottalak 20 évig?"...

stb...

vannak sajnos ilyen szülök..

24 L

2017. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

#6 vagyok


ja amugy engem nagyon rosszul érint ez...én nagyon szomorú lennék, meg picit ideges is hogy nem ezt érdemlem a szüleimtől!!

2017. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Ha külön élnék, nem hiszem, hogy sokszor látna az életben a továbbiakban.

Ha vele... Huhh, megpróbálnék hamar elköltözni, addig pedig kerülni a konfliktusokat.

2017. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
az enyémek dettó... már 15 éve nem élek velük, két éve nem is tartom velük a kapcsolatot. Megkértem őket, ne keressenek, én sem fogom őket. ha szépen mondtam, nem értik, úgy csináltak, mintha semmit nem mondtam volna, a végén már ordítottam, hogy nem lehetnek ennyire hülyék, hogy nem fogják fel, elég volt belőlük. Még most is a nyakamra járnak, pedig 400kilométerre lakunk tőlük - most az unokákkal zsarolnak mert a gyámügy ugye ad nekik láthatást, ők meg ugyanazt akarják művelni a gyerekeimmel, mint velem.
2017. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Az én szüleim biztosan nem mondanának nekem ilyet. Szóval el sem tudom képzelni, hogy mit reagálnék.

Gondolom, neked nem újdonság, nem hiszem, hogy most felnőttként szembesültél először azzal, hogy nem éppen jó a kapcsolatod a szüleiddel. Lehet, hogy nem reagálnék semmit, egyszerűen csak a legminimálisabbra korlátoznám a kapcsolatot velük.

2017. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!