Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukátok mennyire nehezen...

Anyukátok mennyire nehezen fogadta el hogy felnőttetek és saját családotok lesz?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik első babánk a férjemmel, aminek úgy érzem hogy anyám nem örül. Meglepetésnek szántuk, ezért akkor mondtuk el amikor már megtudtam a baba nemét, de nem váltott ki semmi örömöt belőle, sőt inkább azt mondta hogy hazudtam róla, mert amikor kérdezte az vagyok e akkor nemet mondtam. Persze hogy nemmel válaszolok ha februárba megkérdezi és májusban esek teherbe. Jelenleg a ház, amiben élünk az ő nevén van, mert ajándék címszóval vette nekünk, de azóta sem íratta át. Fizetünk neki mindent rendesen, de mégis kitalálta hogy ide fognak ők is költözni, mert alig van pénzük két házat fizetni. Állandóan beszól ha valami nem tetszik neki. ( Vasárnap is az volt a baja hogy a hűtőben volt főtt étel. ) Ma voltam vizsgálaton ahova elkísért a férjem is és ő is. Jött a szokásos hogy nem tetszik neki ahogy fel vagyok öltözve és a férjembe is bele kötött, amiért kíváncsi volt arra hogy mit mond az orvos. Sikerült összeveszniük, aztán a páromnak mennie kellet ügyet intéznie, ezért anyámmal jöttem haza, de amiket ott mondott az fájt a legjobban. Szépen megkértem hogy ilyet többet ne csináljon, mert úgy gondolom hogy felnőttek vagyunk. Erre az volt a válasza hogy: " Igen, hagytam hogy felnőttként viselkedj, ezért vagyok férjnél és lesz gyerekem, de ha annak idején elküldtem volna a srácot most nem itt tartanánk. " Ez a mondat nagyon szíven ütött, mert nem értem mi a baja a férjemmel. Főz, mos, takarít és mindent megcsinál hogy én pihenni tudjak. A férjem szeretett volna beilledzkedni a családba, de amiket mond rá anyám, attól már teljesen ki vannak az idegei. Mindig azon veszekszik velem anya hogy ő be sem akar illeszkedni, de nem is hagyja neki. Nem rossz ember a párom, sőt egy kincs az életemben, ezért is nem értem miért van ez.A férjemnek egy remek állást szeretne a volt főnöke ajánlani neki, de sajnos Pest megyében. Beszéltünk róla anyával hogy azt el kéne fogadnia, mert ott jobban kereshetne, mint itt. Éppen ezért szeretnénk is fel költözni, de anyám kijelentette hogy ő mehet, de a gyerek és én maradunk, majd szépen haza látogat ha ideje lesz. Sajnos tudom milyen amikor egy gyerek apa nélkül nő fel, mert az enyém alig jött haza ünnepekkor is és el is váltak emiatt. Én tudom hogy a férjem semmi rosszat nem tenne fent, de nem szeretném hogy a gyerekünk is úgy járjon, mint én hogyha látni akartam akkor maximum webkamerán tudtam. Ő szeretné hogy vele költözzek, de anyám meg inkább azt mondja hogy akkor haza hoz vagy hozat. Értem én hogy anya félt engem és a babát, de mindig azt mondja hogy viselkedj felnőttként és legyen saját életed. Ha pedig szeretném azt tenni, amit mond akkor abból mindig veszekedés van. Nagyon szeretem anyát is és pont ezért félek elköltözni a lakásából, mert nem tudom milyen hatással lenne rá. A férjem már keres lakásokat hogy el tudjunk menni. Szeretnék vele menni, de félek. Sajnos egyenlőre ketté szakadni nem tudok, szóval fogalmam sincs hogy mit tegyek. Próbáltam vele beszélni kettesben, de már volt olyan is hogy a férjemmel együtt, de annak általában veszekedés a vége, sőt lassan mindegyiknek az. Egyszerűen nem tudom mit tegyek, mert nem hajlandó anyám elfogadni, hiába próbálkozott.


Őszintén mit tegyek? Nem szeretném semelyikőjüket megbántani a döntésemmel.


24/L


2017. dec. 6. 20:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval terhes vagy, de még anyu kicsi lánya vagy, aki nem tud leválni.

Azt tedd, hogy ne viselkedj tinilányként. Nemsokára meglesz a gyerek, neki anya kell aki vigyáz rá, akire számíthat, nem egy riadt kislány akit anyukája istápol.

2017. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne már pont azon gondolkozz, h be elkoltozol-e a férjeddel! Vàgjatok bele. Anyád haragudni fog egy ideig, ez van.

30 N /2 gyerekes anyuka

2017. dec. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelő!


Köszönöm szépen a válaszodat, de engem nem istápol, mert én nem kérem/kértem hogy segítsen nekem, hanem ő jön magától és beleavatkozik mindenbe. Egyáltalán nem tinilányként viselkedem. Szeretem őt és hidd el láttam már sokat sírni, amikor valami nem úgy volt ahogy ő akarta és rettenetes érzés volt, mert nem tudtam segíteni neki!

2017. dec. 6. 20:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Oda fog koltozni hozzatok, a ferjed melle, akit nem szeret. De azert legyen sajat eleted. A sajat elet nem az anyukaval kozos lakasban elesnel kezdodik. Ott kezdodik, amit a ferjed szeretne veled : koltozni.

Anyadhoz mentel felesegul, neki szulsz gyereket, vagy a parodnak?

Szerintem meg van a valasz. Akkor nem ertem , mert gondolkozol egy percet is azon, hogy kivel elj.

2017. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem feltétlenül attól függ, hogy a gyerek hogy viselkedik, vannak ilyen emberek, mint anyuka


Az enyém is beleszól mindenbe (miért azt a ruhát vettem fel, miért hosszú a hajam, stb), pedig én 42 éves vagyok, nemhogy nem lakom otthon, de nem is egy országban. ..de ha hazamegyek, úgy viselkedik velem, mintha ovis lennék, én meg elengedem a fülem mellett. Attól még idegesítő. ..

2017. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a barátnőd beszélne is viselkedne így veled, mit csinálnál vele? Úgy hátat fordítanál neki, hogy akkor lásd, amikor a hátad közepét. Az anyád se érdemel ennél többet annak ellenére, hogy ő szült és nevelt fel. Azon egyszerű oknál fogva, hogy az anyád nem szeret téged. Csak saját magát szereti, de ehhez neked nem kell beállni eszköznek. Ha szeretne, akkor elismerné, amit csinálsz, és szeretné a férjedet is, aki erre méltó. Anyád súlyos lelkibeteg, pszichológusi kezelésre lenne szüksége, de ezt nyilvánvalóan nem fogja elfogadni. A helyzet részéről menthetetlen, és te ezért nem vagy felelős. Ha hagyod magad zsarolni, borítékolható a házasságod tönkremenetele (mért kéne a férjednek elfogadnia a felé irányuló gonoszságot?), a gyerek egyedül fog felnőni, éppúgy, mint te, te pedig magányos leszel egész életedben és majd anyucikáddal, aki az egyetlen, aki ebből a helyzetből hasznot húzna, egymás vállán fogtok zokogni. Nem kell kettészakadni, el kell indulni a saját utadon, anyád meg majd megoldja a sajátját. A kettőtök között pedig lehetőleg minél nagyobb távolság legyen térben és időben, mert az anyád szó szerint megmérgez.
2017. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anya azt mondta majd hazalátogat a férjem szépen...Röhögjek vagy sírjak?!Nem tudom...Neem kell férj meg gyerek,ha anyád ezt kimeri jelenti és tennem küldöd el a jó fenébe hanem még te nem akarod megbántani.Nem rosszindulat,tényleg de ezt nem sokáig tűri el egy férfi sem...Férj,gyerek UTÁNA anyuka ha családom van. Ezt tanuld meg és ne legyél ilyen gyámoltalan tudj kiállni anyukáddal szemben. Ezt még olvasni is rossz volt.Szegény férjed
2017. dec. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Te mó ég. Költözz el Pestre a férjeddel, a lelki zsarolást meg szrd le! FELNŐTT EMBER VAGY, éld az életed. Döntsd el, hogy a kisgyerekük akarsz e maradni, vagy nekiállnál-e már a saját életednek...
2017. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*jó
2017. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

láttam már sokat sírni, amikor valami nem úgy volt ahogy ő akarta és rettenetes érzés volt, mert nem tudtam segíteni neki!

Dehogy nem tudsz segiteni. Maradj a zsarolo akaratos anyud kislanya, es nem fog sirni.

de anyám meg inkább azt mondja hogy akkor haza hoz vagy hozat. Es hogyan, elkabit es a hatan hazacipel?

Te akkor leszel felnott ha szepen elkoltozol, az akaratos anyadnak meg parszor szembecsapod az uj lajas ajtajat.

Csak azt lehet csicskaztatni aki hagyja.

2017. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!