Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichiáter szeretnék lenni,...

Pszichiáter szeretnék lenni, de a szüleim nem rajonganak az ötletért. Hogyan juthatnék velük közös nevezőre?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok a gimiben, már 10. év elején eldöntöttem, hogy pszichiáter akarok lenni, de a szüleimnek még csak most mondtam el. Azt már eddig is tudták, hogy az orvosira akarok jelentkezni, de még konkrétan sosem beszéltünk róla, hogy milyen orvos leszek. Mindig is érdekelt az emberi elme és amennyire lehet tudatosan készülök már most erre a pályára. Az osztályfőnököm és a tanáraim is támogatják a tervemet, de anyáék nem. Szerintük bármilyen más orvos legyek, csak pszichiáter ne, mert nem nekem való a sok "gyogyós ember". Viszont én pont az ilyen emberekkel szeretnék foglalkozni, mert ez az, ami tényleg érdekel. Nyilván a tiltásuk ellenére is pszichiáternek fogok szakosodni, de én nem szeretném azt, hogy emiatt esetleg megromoljon a kapcsolatom a szüleimmel és szeretném velük megértetni, hogy én igenis ezt akarom majd csinálni a jövőben.
2017. dec. 8. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Még be se kerültél az egyetemre, még meg se ismerted a többi szakterületet, úgyhogy térjél vissza erre a kérdésre 6 év múlva. Akkor, ha egyáltalán megmarad ez a választásod, a legkevésbé se fog érdekelni a szüleiddel való kapcsolat kevéssé valószínű megromlása. Ha emiatt megromlik, akkor az eleve nem volt jó.
2017. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Azt, hogy milyen orvos leszel, nem most kell eldontened. Mire odajutsz, huszoniksz eves leszel es a szuleidnek semmi beleszolasa nem lesz ebbe. De az is lehet, hogy ennyi ev alatt mas teruletet valasztasz majd. Sok sikert!
2017. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Viztatkozni nem érdemes erröl.


Elöször is el kell végezned az orvosi alapképzést és csak utána kerül sor a szakosodásra.


Ez idö alatt VAGY megváltozik a véleményed - mert azért más most elképzelni az adott szakirányt és más a gyakorlatban csinálni, és lehet, hogy addigra más lesz a célod, VAGY marad ez a kiválsztott szaknak, és ráérsz akkor konfrontálódni a szüleiddel.


Éppen ezért most ne élezd ki a helyzetet, ha annyit mondasz, hogy majd meglátod, még át fogod gondolni az orvosi alatt, akkor nincs probléma, és idövel azért bele fognak törödni.

2017. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
először végezd el az egyetemet, vagy legalább 4-5. évig juss el. a szakosodást akkor is ráérsz eldönteni, plusz lehet, hogy más terület (is) meg fog tetszeni.
2017. dec. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

"Pszichiáter szeretnék lenni, de a szüleim nem rajonganak az ötletért. Hogyan juthatnék velük közös nevezőre?"


Hogyan akarod majd meggyőzni a leendő betegeidet, ha még a szüleidet sem tudod??!

2017. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Egy leendő pszichiáter ne itt kérdezősködjön az apró konfliktusairól. Hogy szeretnél mások tanácsadója lenni, ha magadat sem tudod megvédeni?
2017. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Én pedig azt mondom, hogy tarts ki amellett amit el akarsz érni az életben. A tiéd így te tudod eldönteni, hogy mit akarsz kezdeni vele. Előfordulhat hogy az egyetem évei alatt változni fog a döntésed, de ez ne tántorítson el.


25/F

2017. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Tűzd ki célnak, hogy ők legyenek az első pácienseid.
2017. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Rift válasza:
92%

"Hogyan akarod majd meggyőzni a leendő betegeidet, ha még a szüleidet sem tudod??!"


"Egy leendő pszichiáter ne itt kérdezősködjön az apró konfliktusairól. Hogy szeretnél mások tanácsadója lenni, ha magadat sem tudod megvédeni?"


Szerintem nektek gőzötök sincs arról, mi az a pszichiáter xD

2017. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

"Hogyan akarod majd meggyőzni a leendő betegeidet, ha még a szüleidet sem tudod??!"


"Egy leendő pszichiáter ne itt kérdezősködjön az apró konfliktusairól. Hogy szeretnél mások tanácsadója lenni, ha magadat sem tudod megvédeni?"


1. Akire ITT gondoltok, az PSZICHOLÓGUS és NEM PSZICHIÁTER!!!!!


2. HA netán stimmelne is a kifgásotok, akkor is éppen AZÉRT kell ezt tanulni, mert magától nem tudja egy átlag ember, különben fölösleges lenne ilyen szak az egyetemeken.


3. A pszichiáter meg nem gyözködi a a betegeit, nem tanácsot ad nekik, hanem ahogy minden más orvos, gyógyítja, kezeli!

2017. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!