Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pszichiáter szeretnék lenni,...

Pszichiáter szeretnék lenni, de a szüleim nem rajonganak az ötletért. Hogyan juthatnék velük közös nevezőre?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok a gimiben, már 10. év elején eldöntöttem, hogy pszichiáter akarok lenni, de a szüleimnek még csak most mondtam el. Azt már eddig is tudták, hogy az orvosira akarok jelentkezni, de még konkrétan sosem beszéltünk róla, hogy milyen orvos leszek. Mindig is érdekelt az emberi elme és amennyire lehet tudatosan készülök már most erre a pályára. Az osztályfőnököm és a tanáraim is támogatják a tervemet, de anyáék nem. Szerintük bármilyen más orvos legyek, csak pszichiáter ne, mert nem nekem való a sok "gyogyós ember". Viszont én pont az ilyen emberekkel szeretnék foglalkozni, mert ez az, ami tényleg érdekel. Nyilván a tiltásuk ellenére is pszichiáternek fogok szakosodni, de én nem szeretném azt, hogy emiatt esetleg megromoljon a kapcsolatom a szüleimmel és szeretném velük megértetni, hogy én igenis ezt akarom majd csinálni a jövőben.
2017. dec. 8. 12:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen lesz egy hűvösebb időszak köztetek, mert nem tudják rád kényszeríteni az akaratukat. Innentől kezdve csak rajtad múlik, hogy ordítozós-ajtócsapkodós lesz az az idő, vagy csak mosolyszünet.
2017. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez mind szép és jó, hogy az akarsz lenni. Mindenki minden akar lenni, főleg gyerekként. 1x is szakadj ki a kis szülői védőburokból, és rájössz, hogy nem az van amit Te akarsz. Azaz szembesülnöd kell az igazi való világgal, meg a másik, lehet fel se vesznek, akkor mit csinálsz? Pityogsz? Sajnos nem mi befolyásoljuk a környezetünket legtöbb esetben, hanem a környezet minket, szóval minden adandó alkalomra meg kell próbálni felkészülni. Ha meg bejutsz, nem is azt jelenti, hogy bent is maradsz és nem feltétlen a tanulás nehézségeire gondolok, hanem bármi közbe jöhet. Ha jól emlékszem kilencen jelentkeztünk egyetemre/fősulira, ebből hatunkat fel is vették. Az egyikük, akit nem vettek fel, kriminálpszichológus akart lenni kilencedik óta, emelt érettségit tett, minden fakra járt, sőt még magán tanárhoz is, hogy jóra sikerüljön az érettségije, magabiztosán állította, hogy Őt úgyis felfogják venni, hát nem így lett, okj-n kötött ki, de abbahagyta és jogra jelentkezett, ahová végül felvették. A hatunkból egy személy már kilépett, mert nem az elképzelései szerint mentek a dolgok, mi meg barátnőmmel szintúgy, abba fogjuk hagyni, mert nem működik úgy, ahogy kéne az oktatás, se a gyakorlat. Az egyik lány, meg vért izzad, meg pluszba fizetik a magántanárt, hogy valaki azért tanítsa is a pénzéért. De amúgy remélem a Te storyd happy endinges lesz :), és majd amikor rájössz, hogy a szóbeli támogatásokkal szinte mit sem érsz, akkora üzenem, hogy üdv a való világban!
2017. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!