Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekem most érettségizett,...

Gyerekem most érettségizett, beleszólhat hogy hol lakjunk?

Figyelt kérdés
Jó fél eve megismerkedtem egy férfival és nagyon jól megértjük egymást. Lányom is elfogadta. Panelban lakunk, de nyáron szeretném eladni és nem messze vennénk közösen családi házat. Már ki is néztük. Ott sokkal jobb lesz, csak hog lányom kijelentette ö nem jön oda lakni. Ti mit tennétek ilyenkor? Mennyire szólhat bele egy nagy gyerek ilyesmibe? El vagyok keseredve nagyon.
2017. dec. 11. 19:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
50%

pff te is.

Azért vagy a pasival, mert van pénze, és így lesz egy nagy házad (vagyis a fele).

2017. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
A környéketeken mennyiért lehet kiadni albérletbe a lakást, ahol most laktok? Gondolkodj el rajta, hogy eladás helyett kiadod és hitellel megterheled - ha olyan helyen laktok, a bérleti díj fedezni fogja a törlesztőt.
2017. dec. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
45%
Olyan ember, amilyet mindig is szerettél volna, de nem vagy bele szerelmes? Ez hogy van? Milyen ez a férfi? Az ember szerelemből köti össze az életét valakivel, nem érdekből, pláne nem egy családi házért. Mi a fontosabb neked: a családi ház vagy a gyereked? Ez nem úgy működik felnőtt korban, hogy te vagy az anyja, ezért te döntesz. Nem a tulajdonod. Ő dönt, de igen durva és "anyátlan" dolog lenne a részedről, ha a döntése miatt kiraknád a semmibe úgy, hogy ő erre nem szolgált rá.
2017. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
30%
Szóval kvázi eladod magad egy családi házért. Nem csodálom, hogy a lányod nem ujjong.
2017. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen nincs beleszólása, hogy eladod-e, de a körülmények tükrében, egy fél éve ismert pasival inkább ne kösd össze az életed, mert nagy bukta lehet belőle.
2017. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
De hát én nem mondtam hogy nem szeretem. Csak azt hogy emberileg is ok. Dehogy pénzért akarok vele élni. Csupan plusz hogy sokkal jobban szeretnek csaladi házban élni. Borzasztó a panel nekem. Tehat a vélemények többsége szerint azt tegyem amit a gyerekem akar. Habár nagyon szeretem öt, azért nem teljesen erte számítottam.
2017. dec. 11. 20:34
 17/31 A kérdező kommentje:
Én szeretem. Ès emberileg is ok. Dehogy pénzért akarok vele élni. Csupan plusz hogy sokkal jobban szeretnek csaladi házban élni. Borzasztó a panel nekem. Tehat a vélemények többsége szerint azt tegyem amit a gyerekem akar. Habár nagyon szeretem öt, azért nem teljesen erte számítottam.
2017. dec. 11. 20:37
 18/31 anonim ***** válasza:
96%
Senki sem írta, hogy tedd azt, amit a lányod mondott. Csak annyit ajánlott mindenki, hogy kicsit lassíts - fél év ismerettség nem sok, te pedig felégetnéd magad mögött a biztos visszavonulás lehetőségét.
2017. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
87%

"Tehat a vélemények többsége szerint azt tegyem amit a gyerekem akar. "


Nem, senki sem ezt írta, illetve nem ilyen okból, hanem mert a fél év még kevés egy ilyen döntéshez.

2017. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
96%
Talán kellene egy kicsit várni a házvásárlással. Addigra a kapcsolat ereje is kiderül, és a lányod makacssága is megenyhülhet. Ha a férfi szeret téged, akkor ezt meg kell értenie. A párodnak van gyereke? A párod jelenleg hol él? az nem lenne lehetséges, hogy te odaköltözöl a párodhoz a házvásárlásig, a lányod meg megpróbálja az önállóságot a jelenlegi paneletekben? Egyébként a lányod nem szólhat bele, a te döntésed. De azért mindenképp kompromisszumra kéne jutnotok, az lenne a normális.
2017. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!