Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 35 évesen munka nélkül betegen...

35 évesen munka nélkül betegen élek. Van lehet kiút? Dolgozni nem tudok. Nem lehet. Betegen. Se barátnő, se barátok. Érdemiek. Szerintetek van kiút? Mi lenne az? Ekkor még újra lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 14. 00:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
79%
"Az messziről látszik,hogy a kérdező depressziós" Ezzel az a gond, hogy manapság mindenre azonnal ráfogják hogy depresszió. Arra is ami nem az. Depressziót orvos állapíthat meg, nem azt jelenti ugyanis hogy rossz a kedved...
2017. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
64%
Amit a kérdező leírt,egyértelműen depressziórs utaló jelek.Nem szimpla rossz kedv.
2017. dec. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évig éltem együtt egy pszichés beteggel (pánikbetegség+depresszió), név szerint az édesanyámmal és őszintén mondom, hogy egy ilyen beteg ember nagyon meg tudja keseríteni a család életét. A mai napig mindenkinek teher, ha őhozzá megyünk látogatóba, amit állítólag ő akar a legjobban, mégis mikor ott vagyunk, akkor kivétel nélkül mindig eljátsza a hattyú halálát, hogy ő mennyit dolgozik értünk és milyen fáradt. Nos semmit nem dolgozik, a ház, amiben él verseng egy putri mocskával, egésznap egy helyben fetreng. Ha ott vagyunk, az a fene nagy munka, amit csinál, hogy megfőz egy ebédet, amire mi mindig mondjuk, hogy miattunk ne, meg mi is szívesen megcsináljuk. De ő úgy szeret főzni - válaszolja mindig, aztán meg egész délelőtt sápítozik, hogy miért van itt ennyi ember, meg miért vállalt ennyi félét (ez az ennyiféle leves+második...).

Azért írtam ezt le, mert a kérdésről nekem egyből anyukám jutott eszembe. Ő viszont - veled ellentétben - sosem akart változtatni a dolgon, most már késő is lenne, mert idestova 60 éves és 25 éve nem volt köze semmilyen szinten a külvilághoz, nem dolgozott. Ö ezzel a hozzáállással azt éri el egyébként, hogy egyre kevesebbet látogatjuk. Mindannyiunknak csak teher, kellemetlen, akkor minek (természetesen évekig próbáltunk változtatni a helyzeten, mielőtt vki beszólna, ő nem akart sosem, a mai napig így jó neki). Neked nem kell erre az útra kerülnöd, hiszen még fiatal vagy és szemmel láthatóan szeretnél változtatni a helyzeten. Nem írtad milyen betegségről van szó, de mindenféleképpen jó lenne egy szakember segítsége. Nem csak azért, hogy kibeszéld magadból, de egy szakember rávilágíthat olyan dolgokra, amelyeknek te nem is vagy tudatában, holott a gondjaid alapjait képezik.

És igen, mindig van kiút, csak akarni kell.

2017. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy egy közeli rokonomat 20 év után minden előjel nélkül ott hagyott a férje 2 gyerekkel. Akkor nagyon megzuhant, mély depresszióba esett. Neki munkaterápiát ajánlott a pszichológus és valóban segített. A hangsúly azon volt, hogy foglalja le a gondolatait és csináljon vmit. Neked is ezt ajánlom. Tanulás, hobbi, munka.
2017. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
"Amit a kérdező leírt,egyértelműen depressziórs utaló jelek.Nem szimpla rossz kedv." Élnézést, nem tudtam hogy szakembert tisztelhetek benned, de nyilván tévedtem. Nagyon jó lehetsz ha egy ennyire komplex betegséget ennyiből beazonosítasz.
2017. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
95%
"nagyon megzuhant, mély depresszióba esett. Neki munkaterápiát ajánlott a pszichológus és valóban segített. " Nálam is nagyon sokat segített a munka. Pluszban rengeteget jelent ha az ember jól teljesít, és erről visszajelzést kap. Nagyon rövid időn belül rengeteget segíthet az emberen.
2017. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%

És hogyha depressziós, akkor mivan?!


Pont, hogy az a legrosszabb, ha sajnálgatjuk, és "jól van, nem kell dolgoznod".

Én is voltam depressziós 4 évig - keményen, sokszor gondolkodtam az öngyilkosságon, de az egyetem majd a munka rengeteget segített.

Nem volt időm a felesleges önsajnálatra, meg a keseregni, milyen szar az életem - noha tényleg az volt -, hanem tettem a dolgom, HASZNOSNAK éreztem magam meló alatt, és nehezen bár, de tudtam is ismerkedni.

És ezután elkezdtem kimozdulni a kollégákkal, ha hívtak.


A munka RENGETEGET segít a depresszión, persze könnyebb sajnálgatni, meg a buksiját simogatni.

2017. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek veled utolsó. Csak még valami: Amikor sajnáltak, meg dédelgettek, azzal nekem ártottak. Ismétlem, NEKEM. Lehet hogy másnál ez nem igy működik. De utána még jobban azon pörögtem hogy jaj de rossz nekem, de szerencsétlen\értéktelen vagyok, másoknak sokkal jobb, másoknak könnyebb, minek csináljak bármit is... Szóval a sajnálgatást mellőzze aki segíteni akar egy depresszióson.
2017. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
És én is voltam olyan szinten hogy a kezemben volta kés, saját csuklómnak fogtam nem egyszer.
2017. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
A kulcsszavak között ott a depresszió. Ez nem akadályoz meg abban, hogy dolgozz, sportolj stb...
2017. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!