Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 35 évesen munka nélkül betegen...

35 évesen munka nélkül betegen élek. Van lehet kiút? Dolgozni nem tudok. Nem lehet. Betegen. Se barátnő, se barátok. Érdemiek. Szerintetek van kiút? Mi lenne az? Ekkor még újra lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

2017. dec. 14. 00:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%
Ha a kulcsszavakat nézem, (család, magány, halál, depresszió), akkor tényleg felmerül az örökösen ismételt kérdés, hogy 35 évesen miért nem változtatsz és szakadsz el egy olyan családtól, amelyik így lehúz egészségileg?
2017. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a sok segítséget! Jólesik.


Tényleg van bennem önsajnálat. Valóban nem kéne, hogy legyen. Bár van okom rá, de előbbre nem jutok vele. Más sokkal nehezebb helyzetben van.


Mély szomorúság és kilátástalanság lett úrrá rajtam. Nincs munka társaság lehetőség... Pedig próbálkozom. Sokat. Rossz az egészségi állapotom. Gyengeség. Általános.


Nem tudok előrelépni. Fizikailag sem. A diplomám elvesztette az értékét. Munka, elfogadható nincsen. Pedig nagyon kellene. Tényleg segít. Segítene.


Bölcsész diplomám van. Még kertésznek boltosnak sem vesznek fel. Hogyan tovább?

2017. dec. 14. 12:21
 23/31 A kérdező kommentje:

Dolgozni szeretnék, szinte bármit elvállalnék, decsak részmunkaidőben. 4 órát bírnék. Hiába hangoztatják, megy a propaganda, beteg korlátozottan terhelhető embereknek nincs munka. Sztem másnak sem. Mármint elfogadható.


Így maradok a lakásban. A gondjaimmal. Nem tudom hogyan merre tovább? Szerintetek?

2017. dec. 14. 12:29
 24/31 anonim ***** válasza:
66%
mi a betegséged?
2017. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%
Jó lenne ha elárulnád végre milyen betegséged van,mert ennek így semmi értelme.
2017. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó kettő, nem tudtok olvasni?!


Kérdező: 4 órás állást felejtsd el, de 6 órásat szerintem bírnád.


Nekem ami segített, az az írás (ha szar kedvem volt, fanfictionöket, novellákat írtam, addig is kiszakadtam a "gondjaimból" és a másik világban kalandoztam, ahol én alakítottam mindent).

Énekeltem, rengeteget - szerencsére jó hangom van, így a többieket sem zavarta.

És télen a szabadidőm nagyrészét a jégpályán töltöttem.


Biztosan neked is van olyan, amit szeretsz, ami kikapcsol, akár hobbi, rajzolás, sport, stb., vesd bele magad. A sport amúgy is nagyon pozitív, boldogsághormont szabadít fel.

2017. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Van valami más, ami érdekel? Mert bármikor tanulhatsz valami újat, az a lényeg, hogy legyen valami célod, ami motivál, amiért úgy érzed, van értelme felkelni minden nap, még akkor is, ha a jelenben nem ott tartasz még, ahol szeretnél. Nekem ez segített kimászni egy nagyon rossz időszakból (egy év volt), igaz, hogy pszichológus kellett hozzá, de sok mindenre rávilágított, de megtaláltam azt, amit tanulni szeretnék az érettségi után. Hallgass a megérzéseidre és meg fogod találni azt, amivel el tudsz majd helyezkedni.
2017. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a bölcsész diplomád elértéktelenedése nem egyik napról a másikra történt, ráadásul fiatal vagy, kb 10 éve szerezhetted - akkor már rég lehetett tudni, hogy nem ilyen jellegű végzettségekkel fog az ember hazavinni 7 számjegyű keresetet. Ezen nem értem miért kell csodálkozni. Nem vesznek fel, mert nincs piaci értéked. Bocsánat, hogy így fejezem ki magam, de egy kapitalista államban versenyszféra van és a munkaerőnek piaci értéke. Te mit tudsz felmutatni? Van egy darab diplomád, nem is a legversenyképesebb. Ezenkívül van e bármi, amit azóta csináltál? Továbbképzések, OKJ-k, tanfolyamok, posztgraduális képzések, nyelvek, amiket tanultál? Elmész egy állásinterjúra, a HR-es, vagy aki beszélget veled azt fogja látni, hogy itt ez az XY, a diplomája óta nem fejlődött semmit, évek óta nem dolgozik. Ilyen munkaerőre a versenyszférában valóban nincs szükség, aki ennyit tud felmutatni, az egyáltalán örüljön, ha kap bármit, nemhogy jó dolgában még válogasson, hogy de csak napi 4 órát, de csak adott fokú terhelhetőség mellett, de csak ennyiért meg annyiért. Értsd meg, a te úgymond tudásod nem ér annyit, hogy válogathass. Ezen kell változtatnod. Olyan tudást kell felszedned, ami nem pótolható könnyen és ezáltal úgymond alkupozícióba kerülsz.

Mondok nagyon szívesen példát neked, de én is csak a saját munkámnak és érdeklődési körömnek megfelelően tudok, aztán az vagy tetszik neked, vagy nem. Pl németül tudó fogászati asszisztenseket mindig keresnek magánrendelőkben akár Budapesten, akár a nyugati határnál. Azért írom, mert írtad, hogy bölcsész diplomád van, hátha éppen germanisztikát végeztél, vagy egyszerűen csak tudsz németül. Sok helyen rendelnek 4-4 órákat, de 6 óránál többet amúgy is ritkán. Ez például jó lenne neked. Emberek között lennél (ez is csak a depressziódon segítene), de a felelősség nem téged terhel. 1-2 éves OKJ-n meg tudod tanulni, nem rakétatudomány, úgyhogy könnyen el tudnád végezni. Tessék, egy példa!

2017. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon akarsz dolgozni akkor biztos talalsz munkat. Meg a rosszul fizeto allas is jobb mint a semmi.


En ugyan kulfoldon elek de itt meg a rokkantak is dolgoznak. Aposom munkahelyen van olyan aki mind2 labat elvesztette egy balesetben de elektromos szeke van es olyan munkaja amit el tud igy is vegezni.

Sajnos Magyarorszagon csak a segelyeket veszik fel az emberek es ha vkinek egy kisebb betegsege van akkor rogton leszazalekoltatja magat.

Itt meg a nyugdijasok is dolgoznak. Sok idos 75 koruli dolgozik az aruhazakban.

2017. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek a 29-essel. Magyarországon arányaiban 2x annyi a rokkantnyugdíjasok száma, mint az uniós átlag. Ez csak mutat valamit! Valójában rendkívül nagy a munkaerő hiány, csak amit írtam korábban (28-as válaszoló vagyok), nincsenek megfelelően kvalifikált emberek. Holott nem sok olyan ország van a világban, ahol ingyen lehet részt venni a felsőoktatásban, ingyen vannak OKJ-s képzések, úgy tudom most már a 2. is megszerezhető állami támogatottsággal. Egyetem előtt volt egy fél év, amikor nem dolgoztam és suliba sem jártam, akkor indítottak ingyen nyelvtanulási programok munkanélküliek számára. Nagy városban élek, jelentkeztem 2 nyelvre is, hátha vmelyik elindul. Kellő számú jelentkező hiányában egyikből sem lett semmi... ez is csak azt mutatja, hogy vannak lehetőségek, csak nem használják ki az emberek. Egyszerűbb egy vállrándítással azt mondani, hogy beteg vagyok, meg nem jó a végzettségem, mint elgondolkodni azon, hogy mennyi lehetőségem van. Mindenkinek van pedig! Neked is kérdező, még így is, hogy nem tudjuk, fizikális vagy pszichés betegségtől szenvedsz (a pszichések kb 75%-a egyébként sikeresen gyógyítható).
2017. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!