Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha a gyerekedet a...

Mit tennél ha a gyerekedet a suliban minden nap az anyagi körülménye miatt csúfolnák?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy van egy 11 éves gyereked.Ő egy nagyon okos gyerek aki már országos versenyen is dobogós lett ezért megadatott neki a lehetőség hogy egy neves iskolába kerülhessen.Viszont ebbe az iskolába rengeteg gazdag gyereke is jár akik kiközösítik és minden nap csúfolják a gyerekedet amiatt mert nincs iphonja, nem márkás ruhákba jár.Mit tennél; átiratnád a gyerekedet egy kevésbé erős suliba ezzel viszont elvennél előle egy lehetőséget hogy később sokra vigye( hozzáteszem ahol a gyerek suliba járt előzöleg ott unatkozott viszont legább nem nézték le) vagy hagynád ebbe a suliba és néznéd ahogy a gyereked minden nap a suliból sírva jön haza mert senki se hajlandó hozzászólni csak a háta mögött röhögnek rajta...
2017. dec. 16. 11:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Ebből az iskolából biztosan elvinném, mert ez egy nagyon rossz iskola lehet.
2017. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az általános iskolanak köze nincs ahoz, hogy mi lesz a gyerekből. Még a giminek se nagyon. Én pl egy viszonylag gyenge gimnáziumba jártam. Soha nem volt stressz a tanulnivaló miatt, volt időm versenyszerűen sportolni és jó hangulatban telt el minden egyes napom. Most az orvosira járok és bizony van jópár csoporttársam, akik jó nehéz gimiből jöttek és állításuk szerint végigtanulták a 4 évet, hogy bekerüljenek. Holott a gimnáziumban megszerzett tudásukkal kb kitörölhetik a seggüket mert semmire nem mennek vele.
2017. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
67%
Eleve be se íratta volna olyan iskolába, ahonnan egyértelműen ki fog lógni. ... Másik iskola. Ha van benne kitartás és akár tanulni, bárhol meg tudja tenni
2017. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
16%
Ha olyan okos lenne, mint irtad, lenne annyi esze, hogy leszarja a csufolodast....
2017. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi retardált önelégül p*cs jár ide válaszolgatni... egy 11 éves gyerekről beszélünk. Felnőttként is nagyon nehéz elviselni a kiközösítést, gyerekként meg sokkal nehezebb.


Én kivenném onnan, mert inkább járjon rosszabb suliba, mint hogy egy érzelmi roncs legyen belőle. Ha jóeszű, akkor egy gyengébb iskolában sem lesz hülye. Ha unatkozik, akkor majd többet tanul, ti meg többet foglalkoztok vele.

2017. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
93%

4-es...látom neked sincs sok eszed

Az nem olyan könnyű,hogy csak úgy ignorálod ha szivatnak,basztatnak és kibeszélnek a hátad mögött.

Több eset is volt,mikor a gyerekek azért voltak depressziósak/antiszociálisak mert a suliban ilyen körülményeknek voltak kitéve.

2017. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
És ha a jelenlegi iskola ahova jár az ország tíz legjobbjában lévő iskola lenne??Akkor is kiiratnád? Főleg ha olyan képességei lennének hogy harmad annyi idő alatt tud megoldani egy feladatot mind egy átlag diák?
2017. dec. 16. 12:00
 8/35 anonim ***** válasza:
86%

Én sem ezüst kanállal a számban születtem, de hasonló módon egy erős, de elkényeztetett és haszontalan, gazdag emberekkel volt tele a suli... Ráadásul én kolis voltam, haza nem mehettem mindennap, telefonálgatni sem tudtam haza. Annyiban könnyebb volt, hogy az osztályom hasonló volt, mind "hátrányos" helyzetű, vidéki parasztok voltunk. Így hívtak minket, a parasztok. De azt mondom, túléltem, bár volt, hogy hazamentem volna sírva, hogy elég.

De egy idő után, megláttam,hogy nem mindenki ilyen elcseszett, és lehet, hogy a másiknak iphone-ja, meg nike cipője van, de mégis jóban lettünk, nem foglalkozott az anyagi különbségekkel. 😊

Fontos, hogyan áll a gyermeked hozzá, szégyenli-e, hogy ő nem gazdag családból származik stb., hiszen ahogyan ő viszonyul a világhoz, úgy fognak ők is. Erősnek kell lenni, nem felvenni a sértő dolgokat és találni, keresni! egy barátot, hisz nem mindenki lehet rossz😊

2017. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
8 as vagyok, azt nem tettem hozzá, hogy az édesanyám nem vett ki a suliból, hiába kértem úgy 10.osztály felénél... Erős, jó suli volt,én meg jól tanultam, jártam a versenyekre, külön órákra, nyelvvizsgám lett, jogsim, egyetemen 5ös mesterdiplomát szereztem természettudományos területen. Látom, hogy aki lelépett gyengébb suliba, mit ért el..vagy mit nem. Nem törvényszerű, de a jövőben még lehet hálás lesz.
2017. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

A saját véleményemet írom le, nem biztos, hogy igazam van: szerintem egy JÓ suli nem főleg nem attól jó, hogy általános iskola negyedikben integrálni tanítják a gyerekeket, hanem azért mert megtanítják őket a csapatmunkára, egymás tiszteletére stb. Lásd a waldorfot, ami amúgy egyáltalán nem egy kemény iskola, de kiegyensúlyozott, normális gyereket ersztenek ki belőle, akik ebből a mentalitásból egész életükben profitálnak.


Szerintem ez sokkal fontosabb mint az, hogy mennyire "erős" az iskola. Klasszikus boldogság vs. vagyon probléma. Szerintem fontosabb a boldogság. De persze kérdezd meg a gyerekedet is, beszélj az iskolában a tanárokkal stb.

2017. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!