Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél ha a gyerekedet a...

Mit tennél ha a gyerekedet a suliban minden nap az anyagi körülménye miatt csúfolnák?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy van egy 11 éves gyereked.Ő egy nagyon okos gyerek aki már országos versenyen is dobogós lett ezért megadatott neki a lehetőség hogy egy neves iskolába kerülhessen.Viszont ebbe az iskolába rengeteg gazdag gyereke is jár akik kiközösítik és minden nap csúfolják a gyerekedet amiatt mert nincs iphonja, nem márkás ruhákba jár.Mit tennél; átiratnád a gyerekedet egy kevésbé erős suliba ezzel viszont elvennél előle egy lehetőséget hogy később sokra vigye( hozzáteszem ahol a gyerek suliba járt előzöleg ott unatkozott viszont legább nem nézték le) vagy hagynád ebbe a suliba és néznéd ahogy a gyereked minden nap a suliból sírva jön haza mert senki se hajlandó hozzászólni csak a háta mögött röhögnek rajta...
2017. dec. 16. 11:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
86%

A 18-as válaszoló a jo példa, hogy milyen károkat tud csinálni a gyerekkori lelki terror stb.

Nem győzi mondagatni magának es mindenki másnak, hogy ő mekkora király lett. A mai napig nem tudta elengedni a gyerekkori sérelmeket, ráadásul egy nagyképű, önmaga nagyságától elaléló ember lett.

A kisfiam most kezdte az általános iskolát. Egy dolog érdekel, hogy jól érezze magát, a többi majd a képességeitől függ.

2017. dec. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó kérdés volt, nagyon sok érdekes felvetés született, pl. hogy a kiegyensúlyozott gyerekkor adja meg az alapot a felnőttkori önbizalomhoz, vagy ellenkezőleg, a fiatalkori csesztetések megerősítik az embert. (Szerintem egyénfüggő, van, akit az egyik, van, akit a másik erősít meg.)

Egyébként a többi itt feltett kérdés mind aktuális problémáról szól szerinted? Jobb dolgod nincs, mint jelentgetni?

2017. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Én egy gyengébb vidéki hatosztályos gimnáziumba jártam, ahol rengeteg volt az elkényeztetett, protekciós gyerek. Nyaranta jártak külföldre, olyan helyekre ahova Én sose fogok eljutni. Engem is csúfoltak, kibeszéltek a hátam mögött. Egyszülős családban nőttem fel. Anyám elvált a nemzőmtől - aki egy másik nővel csalta rövid házasságuk alatt -, s visszavette a lánykori nevét. Volt olyan osztálytársam, aki azt mondta, hogy nevelőintézetből hozott az Édesanyám, meg azt mondták, hogy zabigyerek vagyok. Huszonvalahány évvel ezelőtt, vidéken gondolhatjátok - akkor még nem volt ilyen elterjedt a vadházasság - milyen szégyen volt. Én azonban egy magába forduló gyerek voltam, így nem is mondtam otthon. A tanáraim kezdettől fogva nem szerettek és telebeszélték Anyukám fejét, hogy velem van a baj. A harmadik-negyedik évben borult a bili. Anyum érettségizett gyári dolgozó, s rendszeresen járt a szülői munkaközösségbe, ahol a szülők nagyon udvariasak voltak Vele. Én hiába mondtam, hogy nem érzem jól magam az osztályban, falra hányt borsó volt. Az utolsó két évben gyengébben teljesítettem, mint azelőtt, én is lógtam az iskolából, mert egyszerűen utáltam az osztályba is bemenni. Ennek ellenére felvettek egy főiskolára, ahova nem mentem volna, ha Anyám és a szülei nem támogattak volna. Később mivel munkahelyem nem akadt egyből, s azután is hol volt, hol nem, felvettem a diákhitelt, s újabb diplomákat szereztem. Jelenleg dolgozom, a harmincas éveim közepén járok, s örülök, hogy más iskolákban nem volt „szerencsém” hasonló társasághoz. Nemrég volt a 15 éves osztálytalálkozónk, s én egyiken sem voltam, s nem is megyek a többire sem. Az ilyen emberek mindig tudnak valami replikát, hogy Ők mennyivel többet értek el. Ha nem igaz, akkor is lehet, hogy hencegnek vele, ha igaz, akkor is nekik két bennfentes szülőjük volt, Nekem pedig egy kívülálló. A nyaralások meg már nem érdekelnek, mert tudom, hogy az jobban számít, mennyire szeretetteljes közegben él az ember.
2017. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Én is ilyen suliba jártam.

Kicsit furcsállom a kérdést, nálunk a polgármester lánya is régi telefonnal járkált és a ruhái sem voltak márkásak.

Míg volt akinek nem volt túl tehetős a családja, mégis mindig más ruhában jött és iphoneja volt.

Szerintem ne vegyétek ki a suliból.

Engem pl 11 évesen azért csúfoltak , mert túl jó tanuló voltam, kilógtam a többiek közül.

Mindenhol lehet csúfolódni valami miatt, az sem megoldás, ha mindig kivennétek ezért a suliból.

Magyarázd el a fiadnak, hogy ne érezze magát rosszul.

A többi gyerek gazdagabb családba született.És kész.Pont. A szüleiknek köszönhetően van iphonejuk és drága ruháik.

Nem maguknak köszönhetően, hogy még legyen is értelme, hogy felvágnak vele..

Semmivel sem különbek azok a gyerekek nála, sőt..

Próbáld megértetni a gyerekeddel, hogy az ő telefonja és az iphone is elavul egy idő után és le lesz cserélve. Ugyanúgy a drága ruhákat is kinövik az osztálytársai, mint ő a sajátját..

Nem kell annyira a lelkére vennie, semmivel nem különbek nála a többiek.

Szerencsésebbek, mert gazdag családba születtek.De ennyi.

Sok gyerek azért kerül be ezekbe a sulikba , mert anyuci-apuci elintézi.

A te gyereked a saját tudása miatt került be és helyt is áll.

Ne vedd ki szerintem, próbáld megértetni vele, hogy ne vegye magára a csúfolódást, legyen büszke magára amiért ilyen okos és jó tanuló.

Egyébként nincs az osztályában más gyerek, aki még kevésbé tehetős családból jött? Érdemes lenne olyanokkal barátkoznia, akik megértik ilyen téren.

2017. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Kérdezõ akkor ez a gyerek te voltál ugye?
2017. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!