Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan győzzem...

Szerintetek hogyan győzzem meg anyukámat, hogy engedjen el cserediák programra (egy éves vagy 3hónapos) Japánba? Már majdnem azt mondta, hogy elenged erre jött ez az Észak -koreai konfliktus dolog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
:,( segítsetek légyszi nem tudom mit csináljak ...:(

2017. dec. 17. 22:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a húszas éveim második felében, harmincas éveim első felében éltem Dél-Koreában igen közel a határhoz, egy olyan elővárosban, amelyet bevallottan azért építettek, hogy egy esetleges északi betörés esetén feláldozzanak Szöul védelmében. Életkoromból kifolyólag az már nem vetődött fel, hogy nem enged el anyukám, de éveken át napi rendszerességgel hangot adott az aggodalmának, hiába próbáltam meggyőzni, hogy a mindennapi életemre nincsenek különösebb kihatással a hadgyakorlatok, a politikai helyzet pedig onnan nézve kevésbé aggasztó, mint Budapestről, szegény nem tudott nem gondolni rá. Most, hogy már én magam is anya vagyok, megértem, és azt is tudom, hogy az objektív tények ismerete nem csökkenti a sokszor irreális aggodalmat és félelmet, ha anyai ösztönről van szó. Mindamellett az anyaságnak a féltés mellett része az elengedés is, és mivel a nemzetközi politikai helyzet annyira nem feszült, ha látja, mennyire fontos ez Neked, remélhetőleg megtalálja majd a helyes egyensúlyt. Mindenesetre én is és az anyukám is sikeresen túléltük ezeket az éveket, remélem, összejön, és nagyszerű és veszélytelen kaland lesz.
2017. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Helyileg hol helyezkedsz el? AFS (nemzetközi cserediákszervezet) önkéntese vagyok, akár még tudok is neked segíteni.
2017. dec. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!