Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim elutaznak egész...

Szüleim elutaznak egész karácsonykor wellnesezni, engem meg itthagynak egyedül. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Eddig mindig hármasban töltöttük a szentestét, anyu finomakat főzött, filmeket néztünk. Más rokonunk nincsen, akivel tartanánk a kapcsolatot. Erre most kitalálták, hogy engem itthagynak egyedül, már 22-én elutaznak. Barátom fog átjönni 24-én, másnap pedig megyünk az ő szüleihez.
2017. dec. 19. 16:10
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
65%

26 éves vagy,nagykorú és elvárod h amíg otthon laksz a szüleid otthon legyenek veled? Áhá..értem. Miért nem mész velük,fizeted a saját részed?! NEM kisgyerek vagy, meg gondolom van szád és tudsz kommunikálni!

Ugyan úgy a szüleidnek is jár a pihenés,kikapcsolódás hogy kettesbe legyenek. Mások egész karácsonykor elutaznak, és a rokonokhoz sem mennek.

2017. dec. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
55%
Mert ha elköltözöl, akkor már a szüleid le vannak tojva? Érdekes meglátás,na meg az is h nem mehetsz akármikor a pasidhoz?!Fura kapcsolat...
2017. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
79%
Kevint is egyedül hagyták a szülei karácsonykor, igaz nem szándékosan.A betörőkkel nagyon vigyázz, mert tudják, hogy a ház tulajdonosai elmennek vellnessezni karácsonykor.
2017. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
76%
Basszki, amikor olvastam a kérdést, még meg is sajnáltalak, hogy szegény kislány. Aztán láttam, hogy 26 vagy és felröhögtem. Még százéves korodban is a szüleid vigyenek kézen fogva? Meg a baridat is ők nyaraltassák? Pfff.
2017. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
75%
Én azt, hogy bár valahol érthető, hogy nem örülsz neki, ha eddig minden Karácsonyt együtt töltöttetek, de azért 26 évesen, megértőbb lehetnél velük.
2017. dec. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
69%

Te figyelj, én 19 évesen már érzem hogy hamarosan át fognak rendeződni az ünnepek. Jelenleg külföldön élek, jövőre összeköltözöm a barátommal, és onnantól nem szeretném ha 22-én vagy 28-án kéne vele ünnepelnem, így valami változni fog. Vagy a 24-i családi szenteste nem olyan lesz mint eddig, vagy a 25. és 27. között esedékes rokonlátogatást fogom kérni hogy variáljuk át.

Már idén se lesz olyan mint "régen", mert csak 22-én megyek haza, így az előkészületek egy részében nem fogok segíteni. Az ajándék se lesz meglepi, mert hasznos dolgokat kapok a lakásba.

Ez így működik, ha az ember felnő megváltoznak az ünnepek, szokj hozzá.

2017. dec. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
34%
Én kiakadtam a válaszokon....Ez a tipikus 18 éves kora után húzzon otthonról a gyerek a francba és dögöljön meg az utcán hozzáállás...gusztustalan. A kérdezőnek nem az a baja, hogy nem lesz kinyalva a feneke és nem tesz elé minden finomat anyuci, apuci, hanem az, hogy a szülők gondolnak egyet és lelépnek otthonról, őt pedig egyedül hagyják otthon karácsonykor, ami egy családi ünnep. A karácsonyt általában nem házibulival vagy barátokkal szokás tölteni, hanem a családdal, ami 26 évesen még sokaknál a szülőket, nagyszülőket, testvéreket jelenti és nem a házastársat, kisgyereket (nekem ennyi idősen pl. eszembe nem jutna házasodni vagy családot alapítani). Én is már felnőtt vagyok, a testvérem a harmincas éveiben jár, de még mindig otthon karácsonyozunk a szüleinknél és együtt díszítjük a fát és a lakást, együtt sütünk-főzünk, megajándékozzuk egymást. Nálunk ez a szokás és általában jó hangulatban is telnek az ünnepek, nekünk ez így tökéletesen megfelel és el sem tudnék képzelni egy karácsonyt enélkül, mert nálam ez erről szól...együtt a család, mindenki tesz-vesz és nem csak szimplán átugrunk egy fél órás "kötelező" pofavizitre és nem a facebookon küldünk egymásnak üzeneteket. Ha most belegondolok, hogy teljesen egyedül kellene karácsonyoznom (mert nincsen más rokonom, a barátaim pedig szintén a családjukkal vannak), max. a párom tudna átjönni egy-két órára, akkor azért én is kiakadnék...de, persze, gondolom, hogy itt a gyakorin aztán mindenki ujjongana, ha szenteste egyedül ücsörögne a kanapén...Nyilván annak is van előnye, ha valaki egyedül van és azt csinál, amit akar stb., de én karácsonykor igenis igényelném azt, hogy velem legyenek a szeretteim, még akkor is, ha már nem vagyok kisgyerek. Szóval szerintem kifejezetten bunkóság a szülők részéről és nem azért mert szeretnének kikapcsolódni, pihenni, együtt lenni stb., hanem azért mert ezt karácsonykor teszik és egyedül hagyják a gyereküket, aki nyilván nem fog ebbe belehalni és valahogyan majd elfoglalja magát, a párja szüleit is meglátogatják, de érthető, hogy rosszul esik neki...nem hinném, hogy nem lehetett volna mondjuk szilveszterkor vagy éppen a két ünnep között megejteni a wellnessezést...ha pedig nekik esetleg teher, hogy a gyerekükkel legyenek, akkor ott már eleve vannak problémák...
2017. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
60%

Ha 16 éves lennél, akkor azt mondanám, hogy iszonyúan ronda dolog a szüleidtől, hogy fel sem merült bennük, hogy vigyenek.

De hát 26 évesen azért elég nagy vagy már, szerintem ne problémázz ezen, örülj neki, hogy együtt vannak még a szüleid(hány korodbeli mondhatja ezt el magáról?).

Egy wellness tök romantikus tud lenni, kicsit összehozza még jobban őket.

Én nem akadnék ki így, de csak mert már 26 vagy és van párod is.

2017. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
31%
Itt senkinek sincs normális családja, vagy mi bajotok van? A Szentestétől megfelelőbb alkalmat, indokot el sem tudok képzelni arra, hogy együtt legyen egy család! Nem feltétlenül kell rabszolgamunkával tölteni az ünnepeket, a kaját lehet rendelni is, ha valakinek nincs kedve főzőcskézni, szóval ez nem lehet kifogás. Ha pedig mindenáron wellnessezni akarnak a szülők (amit az év bármelyik más napján lehetne egyébként), akkor igazán magukkal vihették volna a lányukat is. Megmondom őszintén, hogy én nagyon kiakadnék ezen, számomra az egyszerűen érthetetlen.
2017. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
71%

Na akkor én most megfordítanám a szituációt.

Mi lenne, ha a kérdező azért hisztizne, mert a szülei nem engednék mondjuk a párjával karácsonyozni, mert az családi ünnep és kész?

Sanszos, hogy érdekes módon messze nem lennének itt egyesek annyira kiakadva. Ha a (felnőtt, önálló) gyereknek jár a kikapcsolódás, kettesben együttlét, akkor a szülőnek (akinek 25 évig nem volt erre lehetősége) miért nem?

2017. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!