Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez jogos volt? Hogy kérjek...

Ez jogos volt? Hogy kérjek bocsánatot? 16/L

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anyu megtiltotta, hogy lefeküdjek a barátommal. Tegnap azt mondtam, hogy a legjobb barátnőmnél alszom, de a páromnál voltam. Persze nem csak aludtunk. Mentségemre legyen, védekeztünk. Kiderült, hogy apu követett, és látta hova megyek be. Reggel amikor hazaértem úgy tett mintha nem tudná, aztán ebédnél kaptam két pofont, meg anyutól a fakanállal a hátsómra. Zokogva berohantam a szobámba. Anyu utánam jött, és mondta, hogy csalódott bennem, és ameddig be nem töltöm a 18-at nem mehetek sehova ottaludni. Nem tudom, jogos volt e hogy kaptam, szerintem már elég idős vagyok, és mi az hogy követ?! Ha jogos volt, hogy kérjek bocsánatot?

2016. dec. 29. 21:30
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
26%

Jogos!

Nem kellett volna hazudnod

És követett, mert biztos okot adtál rá, hogy ne bízzanak benned

2016. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
14%

16 évesen simán lefeküdsz a barátoddal? Ez csak nekem nem normális?

A pofon valóban túlzás volt, de azért el kell ismerned, hogy akár teherbe is eshetnél. És akkor mi lesz?

Ülj le velük, és próbáljátok kultúrált ember módjára megbeszélni a dolgokat.

2016. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
VÉDEKEZTÜNK!!! A a szüleimnek semmi oka rá hogy kövessenek.
2016. dec. 29. 21:37
 4/47 anonim ***** válasza:
30%

Nem volt jogos, hogy megütött, az erőszak semmire sem megoldás. És látható, hogy nem ment vele semmire, mert ami történt, megtörtént.

Tulajdonképpen...miért avattad be édesanyádat? Én pl. tudom, hogy anyunak egy-egy dologra milyen reakciója lesz.

Ha ismered édesanyádat, számíthattál erre.

A pofonokat nem értem és nem értek vele egyet.

Beszélgetni kell, kommunikálni, nem pedig ütni, ha hibázol.

Ők is hibáztak. Ők is voltak fiatalok.

Igen, korainak tartják, hogy 16 évesen lefeküdjetek, de ha megbántad, akkor ennyi, tanulsz a hibádból, és legközelebb megválogatod a partnereidet.

Viszont az, hogy követ, az olyan gondolatokat szül bennem, hogy talán adtál rá ezelőtt is okot?

Barátom, nem ütőkártya az "elég idős vagyok."



Igen, kérj bocsánatot, amiért hazudtál.

Édesapád, ha jól értem, ő ütött meg, meg kérjen tőled bocsánatot, amiért megütött.

Gratulálok, gyereknevelésből csillagos ötös, ezzel aztán sokra ment.


Valóban undok dolog volt hazudni. De tanulsz a hibádból, nem? Remélem, hogy de.

Elhiszem, hogy édesanyád csalódott benned.

Mert először is azt kénem megértened, hogy nem a szex miatt dühös, hanem, mert a saját lánya a szemébe hazudott egy fiú miatt.

Én is csalódott lennék. Igazából te is.


Remélem segítettem!

2016. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
24%
Gyanitottak, h hazudsz, leellenoriztek es tenyleg hazudtál. Függetlenül attól, h 16 evesen szerintem nem feltetlenul kellene tiltani, midenkepp hiba volt hazudni. Bar, ha szereted ezt a fiut... Kezdemenyezz beszelgetest, kerj bocsanatot es probald elerni, h hazugsagok nelkul is talalkozhassatok
2016. dec. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
32%
Mivel én nem támogatom a fizikai nevelést ezért a pofonnal,fakanállal való veréssel nem értek egyett. DE eléggé kijátszotad a szüleidet ezzel a müvelettel. Nem értem ha ennyire szexelni akartatok akkor miért nem beszélted meg a szüleiddel felnőtt ember módjára ahelyett hogy hazudtál nekik? Az biztos hogy most teljesen eljátszottad a bizalmukat.
2016. dec. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 Carragher_x ***** válasza:
83%

Hogy micsoda? 16 évesen fakanállal verik el a fenekedet? Jézusom....


Lósz*rt jogos, az egész szituáció a "megtiltástól" a követésen át a végkifejletig végtelenül abszurd. Ha azt akarod, hogy felnőttként kezeljenek, akkor viselkedj felnőttként, a te életed, a te érzelmeid, a te tested. Nem anyuka döntése egyik sem. Igazából ebbe vagy beleállsz most vagy hosszú időre bele fogsz ragadni az alárendelt senki szerepébe.

2016. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
25%

4-es vagyok.


Igazából azt sem értem, miért teszel akkora hangsúlyt arra, hogy védekeztetek. Ez lenne a természetes, nem?!

Ne haragudj, de ostoba kislány vagy még, ha azt hiszed, ez 100%-os biztonságot nyújt neked.

Mert nem.

Felelőtlen vagy, a szüleid pedig tudják ezt, és ezért követett édesapád.

2016. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Ha nem tiltottak volna, nem kellett volna nekik hazudnom, és megszöknöm.
2016. dec. 29. 21:44
 10/47 anonim ***** válasza:
73%

Ó, zseniálisan egyetértek a 7-es válaszolóval.


Ha szeretnéd, barátom, hogy anyu meg apu felnőttként kezeljen, akkor merj eléjük állni, nem pedig piti hazugságokat gyártani, és azt hinni, hogy nem jönnek rá.

De. Piszkosul hamar és kiváló módon rájönnek.


4-es.

2016. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!