Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek meg kell ütni egy...

Szerintetek meg kell ütni egy gyereket, ha "rosszul" viselkedik?

Figyelt kérdés
Én így nőttem fel, ha rossz voltam, vagy nem mertem másokkal beszélgetni (rokonság), mert nagyon szégyellős voltam, akkor megütött az egyik szülőm, a másikat azóta is sokkal, de sokkal jobban szeretem. És ha vissza gondolok mindig sírhatnékom van. Ti hogy vagytok ezzel?

2017. dec. 26. 17:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Na ezért megütni egy gyereket NEM LEHET. Undorító. Tönkre teszi a gyereket vele. Mert szégyenlős ezért megüti?? Hát nem így kell feloldani a feszültséget a gyerekben. Erre szokták mondani hogy valaki nem való szülőnek.
2017. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6%
Nem kell, de olyan jólesik azon a kis r-ohadékon megtorolni minden perc alvást, amit elvett, minden fillért, amit ráköltöttek, minden perc idegeskedést, amit ő okozott.
2017. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
Van amiért kijár a pofon, de ez nagyon nem az az eset.
2017. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
kb 3 évesig van értelme
2017. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
hatékonyabb nevelés a fizikai fenyítés, de tény, hogy módjával kell, mer különben az se lesz hatásos. Minden hülyeségért természetesen nem kell verni a gyereket, de a határok kijelölésénél szükség van néha rá. Persze mostanában csak simogatni szabad őket, majd meglátjuk az eredményét 20-30 év múlva.
2017. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Metionin ***** válasza:
97%
Szerintem felesleges. Engem rendszeresen ütöttek pedig nem voltam rossz csak néha útban voltam vagy ilyesmi. Csak annyi lett az eredménye hogy utáltam őket és féltem tőlük.
2017. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem már látszik az eredmény...Vagy a nevelés hiánya, hisz csak tutujgatni szabad.
2017. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén nem támogatom. Engem sokat vertek kis koromban és még a mai napig is rámjön a sirhatnék, ha visszagondolok néhány emlékezetesebb esetre. Főleg, hogy egyiket sem olyan nagy dologért kaptam. Úgy éreztem, hogy rajtam vezetik le a feszültséget a szüleim, főleg Anyám. Nem voltam rossz gyerek, kicsit talán csintalan, de ennyi.

Viszont, volt olyan középsulis koromban, hogy a barátnőimmel egy parkban ültünk. A mellettünk lévő padon egy anyuka, aki a kb 5 éves kislányát hozta ki az ott lévő játszótérre. Az anyuka olvasott valami újságot a kislány pedig valami bottal hadonászott a levegőbe. Egyszer azon kaptuk magunkat, hogy a kislány minket csapkod a bottal! Nagyon ledöbbentünk. Az anyuka felnézett és csak annyit mondott, hogy : Xy nem szabad! - majd folytatta az olvasást. A kislány mintha meg sem hallotta volna, folytatta amit elkezdett. Na ekkor már felugrottam és leüvöltöttem a gyereket, hogy fejezze be. Ez használt, mert eloldalgott, de az anyukát továbbra sem érdekelte a dolog. Nyilván a kislány azért viselkedett igy, mert az Anyuka mindent ráhagy, viszont esküszöm, hogy abban a pillanatban legszivesebben felpofoztam volna azt a gyereket. Nem támogatom, de néha tényleg találkozok olyan esetekkel, hogy úgy gondolom: Na ez a gyerek megérdemelne néhány pofont..

2017. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
42%
Fenekére vagy a kezére kell csapni,ha nagyobb max. más testrészére,de a pofozkodást nem szeretem.
2017. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Ja, mert az idosebb generacio olyan tokeletes lett. 90%nak a pszichiatrian lenne a helye.
2017. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!