Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik szerintetek tökéletes...

Létezik szerintetek tökéletes család?

Figyelt kérdés

Szerintem nem létezik. Unokahúgom családjára egy jó ideig azt hittem hogy nagyon tökéletes, de szemtanúja voltam pár dolognak és nem a legjobbaknak... Majd barátnőmét is irigyeltem, hogy milyen jó fejek a szülei, de egyik este meg kisírta magát telefonon nekem, hogy mi is a valóság.

Az enyém se az. Apum meghalt 4 éve, anyum meg minden felkapja a vizet.

Szerintetek létezik tökéletes család? Vitamentes, békés család?


2017. dec. 30. 06:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy létezik.
2017. dec. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%

Én olvastam keresztény újságokban harmonikus (sokgyermekes) családmodellekről.


Igen, létezik.

2017. dec. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Letezik.
2017. dec. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De aki azt írja, hogy létezik, az tud példát is mondani vagy csak feltételezi? Mert szerintem külsőleg nagyon sok család tűnik szépnek meg jónak, de ha pár napot mondjuk valamelyik bőrében lenne az ember, akkor rádöbbenne, hogy ez sem olyan, mint amilyennek látszik.
2017. dec. 30. 06:53
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ mit tartasz tökéletesnek.

Egy családban több emberhez is alkalmazkodni.Szerintem elkerülhetetlenek a súrlódások, nézeteltérések.

Te sem vagy mindig ugyan olyan lelki állapotban, az ember ha jó passzban van több mindent elnéz vagy elfogad.De lehet másnap ugyan az a dolog rosszul esik.

Bonyolult ez.Nincs fekete vagy fehér.

Szerintem eleve nincs a világon tökéletesség.

2017. dec. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem.
2017. dec. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Az 5-ös jól írja. Olyan nem létezik, ahol nincsenek konfliktusok. De egy jó családban ezeket megbeszélik, megoldják. A tinik szerint nem jók a szülei, ha nem engednek meg mindent nekik. Pedig egy jó családban fegyelmezik a gyerekeket.
2017. dec. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Egy ilyenről tudok,rokon család,bár nem tartjuk már a kapcsolatot.A szülők ezer éve együtt vannak,kitartottak egymás mellett,az anyagiak is rendben vannak,gyerekük jól viselkedett mindig,jó suliba járt,jó munkahelye van jó fizetéssel,és már családja is lett időközben.Sokat viccelődnek,nem veszekedősek.Nyaralások,stb,szép környezetben élnek.Több ilyenről nem tudok.
2017. dec. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Én is sokat gondolkodtam ezen. Azt hiszem, ez a családban együtt élő emberek hozzáállásán múlik. Nem csak a veszekedéstől lehet probléma egy családban. Lehet betegség, elveszített munkahely, egy haláleset - mind rányomja a bélyegét a családi kapcsolatokra. Viszont talán nem mindegy, hogy viszonyul az ember egy problémához. Hogy veszekszik és a másikon tölti ki a dühét, vagy együtt próbálnak megoldást találni. Szóval nálunk is pl nekem elég szar munkám van, keveset vagyok itthon és nem igazán tudok főzni, ilyen szempontból nem vagyunk tökéletesek, de a problémákat együtt próbáljuk megoldani.
2017. dec. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Én ismerek ilyen családot, ránézésre nagyon tökéletes minden. Apuka nagyon precíz, anyuka úgy szinten, mindig minden élére állítva, gyereknevelesben összhang, nagyon tudatosak. Másrészről nekem úgy tűnik anyuka kissé el van nyomva, szóval mégis megkérdőjelezném a tökélyt.
2017. dec. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!