Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért hangoztatja...

Sok szülő miért hangoztatja azt, hogy neki jár a tisztelet, amikor ő sem tiszteli a saját gyerekét?

Figyelt kérdés
2017. dec. 31. 15:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

A tisztelet nem jár, azt ki kell érdemelni. Életkortól függetlenül.


Azonban sok ember van aki az elmúló évein kívül semmit nem képes felmutatni - ők azok akik jobb híján abba kapaszkodnak, hogy de márpedig ől gyereket szültek. Ez az egy dolog amitől valakinek tudják érezni magukat. Milyen kár, hogy gyereket csinálni nem teljesítmény hanem következmény...

2017. dec. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Tiszteletet ki kell érdemelni, tettekkel, viselkedessel. Az nem automatikusan jár, aki pedig elvarja és hangoztatja az csak elnyomja így a másik felet. Aki jó szülő volt és mindent megtett a gyerekeert akkor azt tisztelik a gyerekei, ha mégsem akkor neki kell elgondolkodnia azon mit csinált rosszult. Az valaki leélt egy bizonyos időt az nem jogosítja fel arra hogy tisztelni KELL. Tudok nektek jó példát mondani erre saját életemből, szüleimet tisztelem csodálom, ők nem várják el nem hangoztatják, kierdemelték a tetteikkel. Ellenben párom szülei nem, ráadásul bármi véleményt mondtam valaha is akármennyire is kulturált formában mindig elinteztek hogy én vagyok a "gyerek" ők a felnőttek ezért kuss és tisztelsz és azt teszed amit mondok. 25 évesek elmultunk, gyerekünk van, saját ház, saját magunkat tartjuk el, ráadásul anyós foggal körömmel szét akart marni minket egymás mellől. Ezért kéne tisztelnem? Nem tisztelem őket. Viselkedesukkel lesullyedtek a szememben, az meg hogy ő szülte meg a páromat és ezért kéne tisztelnem bármennyire is mocskosul viselkedett velem annyi a válaszom hogy nem a gyerek akar megszuletni.
2017. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Mert valszeg ebben nőttek fel ők is.
2017. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%
Mert ez a buxi porosz-rendszer nagyon benne van még a 30-as szülőkben.Hiába szűnt meg rég létezni Poroszország,mégis utána is nagyon dívi volt az a nevelés az egész XX. században,meg valamennyire még a XXI. század most is.Gondolom kölcség hatékonyság és kényelmi szempontok miatt,hiszen erre hivatkozva nem kell normálisan használni a megnyert pályázati pénzeket,a szülőnek is kényelmes így.
2017. dec. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Egy cseppet felhuztam magam az 5-oson es hivein, de rajottem, sajnos el kell fogadni, hogy rengeteg sotet, felelotlen, szuloi szerepre alkalmatlan ember van a Foldon, es sajnos semmi nem akadalyozza meg, hogy kedvukre potyogtassak a kolkoket. Pont most, karacsony alkalmaval mutogatjak a melyszegenysegben elo csaladokat, a szulok meg arcukat vallalva sajnaltatjak magukat a kamerak elott. Inkabb melysegesen szegyellniuk kene magukat, hogy a nagy budos semmivel a zsebukben ""ADNAK ELETET"" minimum 5 gyereknek. Az ilyen sorsu kicsik miert legyenek halasak? Az egesz eletukben mast se tapasztalnak, csak kirekesztettseget, agressziot es nyomort. Az a MINIMUM, az ALAP a gyerekvallalasban, hogy nem hagyod a korhazban (??), hogy szereted, es hogy minosegi eletet probalsz biztositani neki (nem, nem az ajfon8rol meg az airmaxrol beszelek), ergo FELELOSSEGET VALLALSZ erte. Akinek mindez derogal, annak gyerek nem valo.
2017. dec. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Tisztelet alapból minden emberi lénynek jár. A szülőnek és a gyereknek is. Ez természetes kell hogy legyen, nincs szükség ennek hangoztatására. Ám, ha valaki olyat tesz, akkor nem érdemel tiszteletet, legyen az akár szülő vagy más. A gyerek nem kéri az életét, kapja, mert a szülő akar gyermeket. Onnantól kezdve kutya kötelessége szeretni, tisztelni és gondoskodni a gyerekéről. Ebben nem kérdés, hogy a gyerek tisztelni fogja a szüleit, hiszen ezt kapta tőlük is.
2017. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Úgy látom van itt egy kis zavar a legtöbb fejben, mit is jelent a tisztelet.


A tisztelet nem behódolást vagy csodálatot jelent, csak udvarias, tisztességes viselkedést. Az ember gyereke – jó esetben – azért viselkedik tisztelettel a szülei, testvérei és más emberek iránt, mert nem egy ork faj vagyunk Mordorból.


Én a gyerekeimet tiszteletre tanítom minden körülmények között — talán ezért is van, hogy a gyerekeim aranyosak, sikeresek az életben.


És természetesen az, hogy velem se beszéljen úgy, mint akit a popsijából rángatott elő, alap követelmény. Természetesen minden kiskamasz megpróbálkozik ezzel, de ennek nem szabad teret engedni. Én egyszerűen megmondtam a gyerekeimnek ilyen helyzetben, hogy szívózhat velem ha akar, de egyszerűen nem éri meg. Okos gyerek, belátta, abbahagyta.


Nyilván az is segít, hogy én is a legnagyobb tisztelettel és szeretettel szeretem őket már 20 éve.

2018. jan. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
#17-es igazad van, csak az a baj hogy sok szülő átesik a ló másik oldalára, és egyoldalú tiszteletet követel. Nálam pl ez a helyzet, csak nem én szüleimmel hanem párom szüleivel. Ők úgy beszélnek velünk ahogy akarnak, sokszor úgy, ahogy te fogalmaztal mintha a popsijukbol rántotta volna elő minket, pedig nem szemtelen kamaszok vagyunk, felnőtt dolgozó emberek és már van egy fiunk is. Ellenben amikor mi finoman próbáltuk elmondása a véleményünket a viselkedesukrol, és isten látja lelkemet egyáltalán nem tiszteletlen módon, akkor el voltunk küldve melegebb éghajlatra, hogy mi így nem beszelhetunk velük, mit kepzelunk magunkról, majd akkor osszuk az észt ha letettunk valamit az asztalra. Nos már most több mindent értünk el az életben a segítségük nélkül mint ők akár annyi idősen mint most mi, vagy akár a jelent nézzük akkor is több mindenünk van. Egy fűszálat nem tettek arrébb az erdekunkben, nem értem akkor miért jár nekik a tisztelet, és minket meg miért néznek szarba sem. Plusz a kovetelozes sem jó pont a tisztelet kierdemleseben.
2018. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

Hát mert ő megszült és felnevelt egy gyereket.

Igaz erre a tengerimalacom is képes, szóval nem értem miért kellene olyan hatalmas eredménynek tekinteni, főleg hogy az ilyenek MILYEN gyereket nevelnek.

2018. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!