Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegileg tönkretettek a...

Idegileg tönkretettek a szüleim. Legszívesebben itt hagynám őket, de tartok a lelkiismeretemtől. A gyerekkorom szörnyű volt érzelmileg, azóta is pánikbeteg vagyok. Azt hiszik mindent tökéletesen csináltak, én vagyok a hülye. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, nem gyerek. Felnőtt fejjel visszatekintve a gyerekkoromra mondom ezeket most.

Vettek egy lakást, hogy ne kelljen albérletet fizetnem. De én úgy érzem, hogy ezt csak azért tették, hogy ne merjem őket "egyedül" hagyni hálátlanul. Szükségem volt a lakásra, nagyon, nem tudtam volna megvenni magamnak, de nem akarok emiatt hálából úgy tenni, mintha nem tettek volna tönkre. Megkeserítették az életem. A részleteket nem írnám le, de egy idegroncs vagyok gyerekkorom óta. Még nem sikerült túllépnem az elmúlt szörnyű éveken.


Ti mit tennétek a helyemben?


Eltűnhetek így a szemük elől, hogy összeszedjem az életem? Minden találkozáskor újra megpróbálnak lelkileg tönkretenni. Barátaim szerint pszichiátriai esetek mind a ketten.

A lakás miatt nem merek eltűnni, mert nem akarok hálátlan lenni. Meg azért sem, mert arra neveltek, hogy nekem vigyáznom kell rájuk (nem olyan idősek még egyébként).


Adjam vissza a lakást és tűnjek el, vagy tartsam meg? Egyáltalán nincs szükségük pénzre, sőt! Anyám egy nagy cég marketing igazgatója, úgyhogy van elég.

Számtalanszor adtam nekik tiszta lapot, megpróbáltam megbeszélni, visszafogni magam, kedves lenni. Egyszerűen nekünk ez a családosdi nem működik, szabadulni akarok!!


Ti mit tennétek?


2018. jan. 2. 13:53
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le, értékelem a véleményedet és köszönöm.
2018. jan. 2. 16:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is 27 vagyok és engem is tönkrevágtak a szüleim.

Én 21 évesen végleg elköltöztem a szüleimtől, mivel nem bírtam tovább velük élni. Azóta is próbálom magam összeszedni lelkileg, anyagilag. Olyan munkákat vállalok el, amik szállást biztosítanak. Ma már ki tudom mondani, hogy nem foglalkoztat a gyerekkorom. Semlegesen érzek ezzel kapcsolatban. DE ami még mindig fenn áll az az, hogy nem érdekelnek a szüleim. Nem foglalkoznak velem és én sem velük, mintha nem is lennének.

A mostani életem: próbálok minél több pénzt összegyűjteni, hogy végre legyen egy otthonom, illetve a régi berögzült gátlásaimat feloldani, hogy végre tovább tanuljak. Nehéz saját magamat megváltoztatni és úgy érzem sehol sem tartok.

2018. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!