Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segít apám anyagilag...

Miért nem segít apám anyagilag? Vagy ez így normális? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Feleségem várandós, a kisfiunk nyáron születik. Most költözünk egy kicsit nagyobb lakásba, amihez hitelt kell felvennünk.

Apámnak meséltem, hogy ezt tervezzük. Bevallom, reméltem, hogy esetleg valamennyi anyagi segítséget felajánl majd. Kifejezetten sokat keres, de ő inkább a mostohafiára költ, felélik így azt a rengeteg pénzt szerintem, minden hónapban. Pedig jó a kapcsolatunk, de szerintem az új felesége dönt a pénzről. Nekünk pár százezer forint is nagyon jól jönne/jött volna, de szerintem nem számíthatok ilyesmire. Ez így normális? Elvégre felnőtt vagyok. Oldjam meg egyedül?

De neki annyi pénze van. Én biztos segítenék a gyerekemnek. Mindig tisztességes voltam, dolgozom, házas vagyok, rendszeres kapcsolatom van a szüleimmel. Vagy egy 28 éves "gyereket" már nem szokás anyagilag támogatni?

Megkérni nem akarom, úgy vagyok vele, ha nem mondja, akkor így akarja, az ő döntése természetesen, kérlelni nem fogom.


Érdekelnének a tapasztalatok. Köszönöm!


2018. jan. 2. 15:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem várod el, akkor ne érezd kellemetlennek azt, hogy nem segít. Kívánom, hogy minden meglegyen a lakáshoz, a jó megélhetéshez és a babához is.
2018. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Mi is olyan házasságban élünk, ahol mindkét részről ma már felnőtt, "hozott" gyerekek vannak.

Nem olyan egyszerű dolgok ezek, ahogy kívülről látszanak.

Hiába tűnik neked úgy, hogy "apád nem ad", mert ez nem így van.

Ők házasságban élnek, közös a pénzük, nincs "apád pénze"

Ráadásul idősebb emberek lévén nekik már tartalékolniuk kell, hogy amikor már nem dolgoznak, ne kelljen rád, vagy a másik gyerekre, vagy mindkettőtökre szorulniuk.

Ettől függetlenül, a legjobb anyagi helyzetük mellett is, ha nem kérsz, akkor nem fogsz kapni, mert ne várd, hogy megálmodják, hogy gondjaitok vannak!


Azért azt elmesélném neked, hogy én annak idején, amikor a férjem még nem is ismertem, a lakásomat az egyszem gyerekemnek adtam és én leköltöztem vidékre az anyámtól örökölt házamba.

Idejött a férjem is lakni később és ő is a 2 gyerekének adta a lakását, fele-fele arányban.

A mai napig, ha BÁRMI segítségre szorulunk csak és kizárólag az én fiamra számíthatunk, legyen az betegség, szerelés, építés, nehéz kerti munka, vagy valami intézni való. Heti rendszerességgel jön a családjával, meghívásunk van az ünnepeikre.

Ellenben a férjem 2 gyereke tojik ránk, van, hogy egy évben egyszer sem látjuk őket és meg vannak sértődve, hogy ők "csak" fél-fél lakást kaptak, ezt minden alkalommal az orrunk alá dörgölik.

Szóval, az éremnek két oldala van, ha te úgy érzed, hogy mindent megteszel apádékért, akkor nyugodtan kérj tőlük, aztán majd meglátod, hogy mi lesz a reakció, még az is lehet, hogy jól fog elsülni.

2018. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%
Emiatt a "csak jól esne" felfogás miatt rengeteg problémád lesz még az életben. Ha segítség kell, kérj. Ha nem kell, minek ez a játszma? Elképzeltél valamit, ami nem teljesült, erre itt vered magad felnőtt létedre! Szánalmas.
2018. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
22%

"Ha pesti lakás, akkor a "kicsit nagyobb" simán kerülhet 10 millával több pénzbe."


Igen, ezzel tökéletesen tisztában vagyok. Pontosan azért csodálkozom, hogy ha valaki néhány év alatt állítólag összeszedett 25-30 milliót, annak mi az a nagy pénz, amitől ennyire eldobja az agyát.:-)

Amúgy meg, ha valamit szeretnék, akkor kérek. Ha nem kell annyira, hogy kérjem, akkor nem is hisztizek azon, hogy miért nem kaptam. Ennyi.

2018. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Nem 25-30 milliót szedtem össze, hanem 9-et Ebből néhány éve vettünk egy kis panelt, ebben lakunk jelenleg, azóta kicsit felújítottuk. Ki beszélt itt 25-30 millióról?? Ezt honnan szedted?
2018. jan. 2. 17:20
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"annak mi az a nagy pénz, amitől ennyire eldobja az agyát.:-) "


De miért, azt nem tudod elképzelni, hogy magyarországi viszonylatban gondolkozva "dobja el az agyát" a pénz mennyiségtől?

Nem feltétlenül logikus, hogy az apja itthoni fizetését a saját maga hajdanvolt külföldön szerzett jövedelméhez viszonyítaná.

2018. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy még 40 éves “gyereket” is támogatnak sokan ha meg van szorulva, valószínűleg igazad lehet abban, hogy a nő elszedi a pénzét.


Egy apád helyében lévő apa, csak nekem nem szedi el az új feleségem a pénzemet mert egyrészt nem olyan, másrészt meg nem hagynám.

2018. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
29%

Apadnak nem.kell gondolatolvasonak lennie. Kerdezd meg mennyit es milyen feltetelekkel tudn kolcsonadni neked. Ingyen semmi nincs. Egyebkent, amikor hazajottel kulfoldrol es neked jol ment te adtal neki csak ugy ajandekba? :-)

Ha nem, akkor mst miert varod el visszafele? Es miert masra irigykedsz.

En kertem apamtil, amikor kellett es nem fogadtam el, amikor csak ugy adott volna. Mondtam tegye felre maganak van nekem is. Nem szoktam mar almdozni.

2018. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
1%

Addig kell nyújtózni amíg a takaró ér. Le lehet pontozni, de nem apuci pénzén kell nagyobb lakásba költözni. Hitelt se értem minek.

Tuti nem vállalná be egy ingatlant ilyen helyzetben. Nem éri meg a kockázatot és a kiszolgáltatottságot. A kérdés alapján az jön le nekem hogy nem gondoljátok át az anyagi helyzeteteket, és mindig külső segítségre alapoztok. Ilyen embereknek meg én se adnám. Le lehet pontozni.

2018. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó gondolom te mint szülő is ezzel az “addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér” dumával hajtod majd el a gyerekedet ha meg lesz szorulva.


Tükörbe sikerül nézned általában?

2018. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!